04 квітня 2018, 10:34 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій надіслав письмовий запит до Генеральної прокуратури України щодо затримання громадського активіста Майдану Івана Бубенчика


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи пленарне засідання у середу, повідомив, що вчора відбулася розмова з Генеральним прокурором щодо затримання громадського активіста Майдану Івана Бубенчика. За його словами, було досягнуто домовленості, що Голова Верховної Ради від імені Верховної Ради дасть письмовий запит, і до кінця дня Генеральний прокурор після того, як розбереться у питанні, пообіцяв дати відповідь з приводу тих подій, які відбулися.

За словами, А.Парубія, для нього є «неприйнятним той факт, що прокурор, який представляє в суді Прокуратуру, зазначає, що «закон, який прийнятий українським парламентом про амністію, є нікчемним законом»».

«Я вважаю, що потрібно не давати політичні оцінки, а виконувати закони, які приймає вищий законодавчий орган – Верховна Рада України. А якщо він не здатен виконувати закон, то хай іде в адвокати і працює в приватній практиці, захищаючи тих, кого він вважає за необхідне», - наголосив Голова Українського Парламенту. На його переконання, у цій ситуації має бути спеціальне розслідування і спеціальна оцінка подібних тверджень прокурора, який має виконувати закони, ухвалені Верховною Радою України.

На завершення виступу А.Парубій зазначив, що як тільки він отримає відповідь, то поінформує Український Парламент та усіх голів фракцій. «Після того прийматимемо рішення щодо усіх наших подальших дій», - додав він.

Голова Верховної Ради також нагадав, що сьогодні о 12.30 народні депутати заслухають заступника Генерального прокурора України - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Н. Холодницького та Директора Національного антикорупційного бюро України А. Ситника.