02 квітня 2018, 18:35 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Ірина Геращенко: Парламент має підтримати представників українських дипмісій та ухвалити законопроект «Про дипломатичну службу» у другому читанні (відео)

 Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко в ході засідання Погоджувальної ради закликала народних депутатів України на пленарному засіданні 5 квітня ц.р. ухвалити у другому читанні проект Закону «Про дипломатичну службу», (№7322 від 20.11.2017).

«Сьогодні представники українських дипломатичних місій в Російській Федерації, зокрема і представники консульської служби несуть потрійне навантаження при наданні допомоги українським політв’язням, що незаконно утримуються в РФ. Від імені українських дипломатів, прошу, аби ми у цей четвер розглянули цей важливий законопроект у другому читанні», - зауважила Ірина Геращенко.

Під час виступу Ірина Геращенко також зауважила, що представники неурядового сектору справедливо наполягають на необхідності розгляду Парламентом України питання голосування за кандидатів у члени Центральної виборчої комісії України. Політик запропонувала Голові Верховної Ради України Андрію Парубію звернутись до відповідних структур задля пришвидшення проведення спецперевірки щодо двох кандидатів. Також вона запропонувала, аби Парламент розглянув це питання під час пленарного засідання 5 квітня ц.р.

«Голосування за кандидатів у члени Центральної виборчої комісії України - це відповідальність Парламенту, і ми занадто довго залишаємо це питання без розгляду», - наголосила Ірина Геращенко.

Окрім того, Ірина Геращенко привітала представників Служби безпеки України із 26-річчям з дня створення. Від імені Парламенту України, Перший віце-спікер подякувала працівникам СБУ, зокрема й за контррозвідувальну роботу, завдяки якій вдалось запобігти терактам у центрі Києва.

«Пропоную представників СБУ, які брали участь у цій операції нагородити грамотами Верховної Ради України», - зауважила Ірина Геращенко.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко також високо оцінила активну участь представників СБУ у питанні звільнення українських заручників та подякувала їм за копітку роботу зі звільнення незаконно утримуваних громадян України.