27 березня 2018, 13:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Учасники круглого столу ініціювали розробку дорожньої карти з реалізації норм Закону «Про кінематографію» в частині дотримання квот для національних фільмів

 Комітет з питань культури та духовності спільно з Державним агентством з питань кіно провів круглий стіл на тему: «Дотримання квоти демонстрування національних фільмів суб’єктами кінематографії відповідно до положень Закону України «Про кінематографію».

Круглий стіл проводився у порядку контролю за виконанням виконання вимог чинного законодавства в частині присутності українського кіно в кінотеатрах та з метою обговорення заходів щодо підтримки та промоції національних фільмів.

До участі були запрошені представники Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України, Антимонопольного комітету України, кіноіндустрії, експертного середовища та громадськості.

Учасники круглого столу розглянули низку проблемних питань виконання кінотеатрами квоти демонстрування національних фільмів, зокрема і відсутність достатньої кількості фільмів, мережі кінотеатрів в областях та ефективної системи контролю.

Тому запровадження єдиної державної системи електронного обліку квитків, реалізованих кінотеатрами, «Єдиний електронний квиток» сприяло б ефективному контролю за виконанням квот демонстрування національних фільмів. Відповідний проект Постанови Кабінету Міністрів України готується до розгляду.

Учасники обговорення також відзначали позитивні тенденції у налагодженні співпраці кінотеатрів з виробниками фільмів та збільшенні присутності українських фільмів на кіноекранах.

За наслідками обговорення було запропоновано розробити дорожню карту, де буде прописаний певний план дій, що сприяв би реалізації до 2022 року виконання чинних норм Закону України «Про кінематографію» в частині дотримання квот демонстрування національних фільмів суб’єктами кінематографії.