22 березня 2018, 16:16 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

«Працівники Управління державної охорони мають право не пропускати депутатів, які не дозволяють сканувати свої речі», - Голова Верховної Ради Андрій Парубій

 

«Працівники Управління державної охорони мають право не пропускати депутатів, які не дозволяють сканувати свої речі», - Голова Верховної Ради Андрій Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час брифінгу у четвер наголосив, що працівники Управління державної охорони мають повноваження не пускати до приміщень парламенту тих депутатів, які відмовляються від сканування своїх речей. «Охорона може не пустити, і охорона не буде пускати. Вона не може затримати, вона не може заарештувати, але вона може не пустити людину, яка відмовляється через сканер провести свої особисті речі», - роз’яснив А.Парубій.

Голова Верховної Ради зазначив, що негайно після ухвалення Парламентом змін до закону про держохорону він дав доручення встановити спеціальні пристрої для сканування речей відвідувачів Парламенту, та нагадав, що Парламент дозволив держохороні не пускати до приміщень парламенту осіб із зброєю та іншими забороненими предметами та речовинами. А.Парубій повідомив, що для того, аби народні депутати не відчували приниження від огляду речей та одягу на наявність небезпечних предметів на вході до приміщень Верховної Ради, він вольовим рішенням дав доручення знайти сканери. «Щоб не було елементу перевірки, а був елемент сканування», - додав він.

Голова Верховної Ради наголосив, що сьогодні був перший день дії цього закону, і він впевнений, що «день-два-три - і адаптуються всі, і всі будуть однакові й рівні перед законом», інцидентів щодо перевірок не буде. «І ця система, цей закон будуть функціонувати так, як функціонують у кожному аеропорту України», - заявив А.Парубій.

За словами Голови Парламенту, входи до приміщень Ради були обладнані сканерами, причому на це не було витрачено поки що ніяких коштів. Він пояснив, що прийде той день, коли Парламенту доведеться вносити зміни до бюджету для того, аби закупити і сканери, і нове обладнання для шлагбаумів, за допомогою якого можна миттєво зупинити автомобіль, який може становити загрозу для Верховної Ради.

А.Парубій підкреслив, що інциденти, пов’язані із відмовою окремих народних депутатів надати свої речі на перевірку, припиняться після нетривалого періоду їхньої адаптації до нової процедури.