14 березня 2018, 21:02 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У Верховній Раді розпочала роботу тематична експозиція до святкування Дня Національної гвардії України

Матеріали виставки розповідають про діяльність Національної гвардії України, її роль у захисті незалежності України, значні досягнення за роки існування, шлях становлення, розвитку та перспективи подальшого реформування Національної гвардії України, яка за короткий термін перетворилася в сучасне мобільне військове формування з правоохоронними функціями, здатне адекватно реагувати на виклики сучасності.

Зокрема, експозиція розповідає про те, що Нацгвардія як військове формування з правоохоронними функціями входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначене для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії із правоохоронними органами – із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Представлені на виставці фотодокументи ілюструють виконання бійцями Нацгвардії основних завдань, серед яких – захист конституційного ладу України, цілісності її території від спроб зміни їх насильницьким шляхом; участь у здійсненні заходів, пов’язаних із припиненням збройних конфліктів та інших провокацій на державному кордоні, а також заходів щодо недопущення масового переходу державного кордону з території суміжних держав.

Відповідно до завдань Національної гвардії, її бійці беруть участь, зокрема, у спеціальних операціях із знешкодження озброєних злочинців, припиненні діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань (груп), організованих груп та злочинних організацій на території України, а також у заходах, пов’язаних із припиненням терористичної діяльності.
З експозицією можна ознайомитися у кулуарах ІІІ поверху сесійного будинку парламенту (вул. Грушевського,5) з 14 по 26 березня 2018 року.

У рамках проведення заходу 22 березня 2018 року відбудеться представлення Національної гвардії України в будинку Українського парламенту.