27 лютого 2018, 16:31 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Корюківська трагедія – найбільший злочин Другої світової. Відкрилася тематична виставка-презентація з нагоди 75 роковин Корюківської трагедії.

 

27 лютого 2018 року в кулуарах ІІІ-го поверху будинку Верховної Ради України відбулася тематична виставка-презентація з нагоди 75 роковин Корюківської трагедії.

Подія 1-2 та 9 березня 1943 року у місті Корюківка Чернігівської області за масштабами трагедії не мала рівних впродовж Другої світової війни. У матеріалах до Нюрнберзького процесу Корюківську трагедію визначено як найбільше масове знищення місцевого мирного населення на окупованих Німеччиною територіях Європи за весь період  Другої світової війни.

 Корюківські вбивства за кількістю жертв майже в 45 разів перевищують білоруську Хатинь, у 41 — чеське Лідіце, у 12 — французький Орадур (uk.wikipedia.org).

Німецько-фашистські загарбники  знищили близько 7000 мирних жителів  та до тла спалили майже 1300 осель. Однак ця подія — величезна рідкість у працях про війну. Згадок про це не знайти в підручниках про історію.

У 2013 році поблизу Корюківки почалося спорудження Меморіального комплексу приуроченого трагедії та вшануванню жертв всіх населених пунктів України знищених у роки Другої світової. Цей об’єкт має вшанувати десятки тисяч жертв та майже пів тисячі сіл, селищ та містечок які було спалено в ті страшні роки. Нині будівництво Меморіального комплексу не ведеться через брак фінансування.