11 вересня 2003, 16:28

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про вибори депутатів Автономної Республіки Крим

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про вибори депутатів Автономної Республіки Крим, внесеного народним депутатом З.Катушевою.

За оцінкою фахівців, "у законопроекті закладається концепція виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим на пропорційній основі, що докорінним чином змінює існуючу систему, яка була вже відпрацьована й апробована на виборах до представницького органу Автономної Республіки Крим.

Механізм проведення виборів, підрахунку голосів, визначення переможців і розподілу мандатів у багатомандатному виборчому окрузі Автономної Республіки Крим у проекті пропонується змінити. За цим проектом, право висувати списки кандидатів надається тільки місцевим (Автономної Республіки Крим) осередкам політичних партій, які зареєстровані у встановленому законом порядку, чи виборчим блокам місцевих (Автономної Республіки Крим) осередків політичних партій".

Автор зазначила, що цей проект вноситься з метою забезпечення умов для реалізації громадянами конституційних прав на участь в управлінні справами автономії, вирішенні питань, віднесених до відання Автономної Республіки Крим, створення рівних прав і можливостей для забезпечення представництва у Верховній Раді Автономної Республіки Крим громадян які постійно проживають в Автономній Республіці Крим.

З.Катушева вважає, що доцільність застосування в Автономній Республіці Крим пропорційної виборчої системи пов'язана з існуванням в Автономній Республіці Крим громадських організацій, які представляють інтереси громадян, які проживають в Автономній Республіці Крим. "Така система, насамперед, дозволяє зробити представництво політичних сил дійсно пропорційним до результатів волевиявлення громадян автономії, й сприяє консолідації Автономної Республіки Крим, а не її регіоналізації", - зазначила автор.