05 грудня 2016, 17:55 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад"

Підготовлений до другого читання проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад"    було розглянуто на засіданні Комітету 2 листопада 2016 року. Зазначеним документом пропонується внести зміни до законів України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", "Про місцеві вибори" та встановити порядок добровільного приєднання територіальних громад до об’єднаних територіальних громад, а також вдосконалити механізм державної підтримки добровільного об’єднання територіальних громад та приєднання до об’єднаних територіальних громад.


Під час підготовки проекту  було опрацьовано  понад 70 зауважень та пропозицій, що надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи. Зокрема, було удосконалено положення стосовно порядку проведення додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад та припинення повноважень сільської, селищної ради, сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" підтримують прийняття зазначеного законопроекту в цілому за наслідками розгляду в другому читанні.

Зазначений документ зареєстровано за  № 4772.