03 липня 2016, 08:00 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав військових моряків з нагоди Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил УкраїниВітання
з нагоди
Дня Військово-Морських Сил
Збройних Сил України

 

 

Шановні матроси, старшини,

мічмани, офіцери, генерали та адмірали!

 

Щиро вітаю вас із Днем Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Невипадково це свято відзначається у липні – саме в цей час українці згадують і вшановують великий морський похід та перемогу київського князя Олега під Константинополем у 907 році. Після цього походу князь Олег на знак успіху прибив свій щит на воротах Царгороду.

Наші Військово-Морські Сили уславлені морськими тріумфами прадідів-козаків. Всесвітньо відомі переможні походи козацьких флотилій гетьмана Петра Сагайдачного проти Османської імперії. Про них писали венеціанські, французькі, італійські дипломати й хроністи.

Уперше в новітній історії України синьо-жовті та українські морські прапори були підняті на кораблях Чорноморського флоту 29 квітня 1918 року.

Після анексії Криму навесні 2014 року День Військово-Морських Сил Збройних Сил України набув нового змісту та значення. Переконаний – українські моряки повернуть Україні Крим та наші військово-морські бази на Чорному морі.

Україна завжди була, є і буде морською державою. А її моряки – взірцем мужності, патріотизму та високого професіоналізму.

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров'я, щастя й благополуччя, а українським Військово-Морським Силам – могутності і доброго вітру!

Слава Україні!

 

Андрій ПАРУБІЙ