11 лютого 2016, 15:26 ( Інформаційне управління )

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи провів у м. Чернівці нараду щодо поводження з побутовими відходами

 

У нараді взяли участь голова Комітету Микола Томенко, голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Іван Рибак, народні депутати - автори тематичних законодавчих ініціатив, а також очільники міста Чернівці, представники органів місцевого самоврядування з цілого західного регіону, численні громадські експерти, науковці та практики.

Учасники обговорили пакет законопроектів, що спрямовані на реформування сфери поводження з побутовими відходами: № 3198-1, 3199-1та 3200-1.

«Депутати з різних фракцій розпочали досить непросту роботу, спрямовану на заповнення законодавчого вакууму, що утворився у сфері регулювання поводження з побутовими відходами. Нині в Україні налічується приблизно 33 тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ, площа яких дорівнює площі Чернівецької області. Тому, гадаю, ми повинні підійти до вирішення цієї проблеми максимально серйозно», – відзначив Микола Томенко.

За його словами, один лише екологічний податок проблему зі сміттям в Україні в цілому не вирішить. Потрібна безперебійна робота усієї системи поводження з побутовими відходами – від моменту викидання сміття в бак до моменту переробки чи утилізації шляхом законодавчої та громадської ініціативи. Саме з цією метою було ініційовано ряд законопроектів, які направлені на покращення екологічної ситуації та здоров’я громадян найбільш прийнятним та безпечним способом.

Під час обговорення учасники неодноразово наголошували, що ініціативу та провідну роль у впровадженні новацій у галузі мають відіграти органи місцевого самоврядування, для яких законодавчо будуть гарантовані необхідні ресурси. Підсумовуючи, Микола Томенко підкреслив: «Наша концепція - зробити, щоб гроші, спеціально під цю тему прийшли до місцевої влади і місцева влада мала з чого виконувати свої повноваження».