20 січня 2016, 15:09 ( Інформаційне управління )

Микола Томенко: Зволікання із завершенням робіт зі створення національних природних парків знижує рекреаційну, наукову та естетичну цінність окремих територій України

 

На місці державних резиденцій на Прикарпатті та Київщині мають постати національні природні парки.

Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Комітет занепокоєний ситуацією, яка склалася із новоствореними об’єктами природно-заповідного фонду. Спостерігається тенденція, коли проголошені Указами Президента України об’єкти природно-заповідного фонду залишаються такими лише на папері, незважаючи на велику наукову та адміністративну роботу, яке була проведена на всіх рівнях для їх оголошення.

Зокрема, ще в 2008 році відповідно до Указу Президента України Ющенка В.А. № 1129/2008 «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів» повинні бути створені національні природні парки «Залісся»,  «Білоозерський», «Синьогора» (колишні «мисливські резиденції»), «Дніпровсько-Тетерівський» (угіддя Товариства мисливців і рибалок "КЕДР") та інші. 

Голова Комітету Микола Томенко зауважив, що станом на сьогодні зазначені національні природні парки не створені, а  причини цьому не завжди в фінансовій та адміністративній площині, бо в Державному бюджеті України на утримання державних резиденцій кожен рік передбачаються немалі кошти. А відсоток заповідності в нашій країні в декілька разів менший порівняно з країнами Європейського Союзу і не відповідає сучасним вимогам та європейським стандартам.

Також, на переконання М.Томенка, зволікання із завершенням робіт зі створення національних природних парків знижує рекреаційну, наукову та естетичну цінність окремих територій України, несе загрозу збереженню природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтриманню загального екологічного балансу.

Голова Комітету звернувся до Мінприроди України, Держласагентства, Державного управління справами та Київської і Івано-Франківської ОДА з проханням поінформувати Комітет про реалізацію процесу створення зазначених національних природних парків.