20 січня 2016, 12:00 ( Інформаційне управління )

Комітет з питань науки і освіти протягом третьої сесії Верховної Ради України VІІІ скликання активно працював над удосконаленням законодавства країни

 

За цей період проведено 11 засідань Комітету, на яких розглянуто 38 питань, 26 з яких присвячено обговоренню законопроектів та проектів постанов Верховної Ради України.

Комітет постійно працює над удосконаленням законодавства країни згідно з планом роботи. Важливою віхою розвитку науково-освітнього законодавства стало прийняття за ініціативою Комітету двох законів України та трьох постанов Верховної Ради, а саме:

- Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» (№ 848-VIІІ від 26 листопада 2015 р.);

- Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією до творів, виданих у спеціальному форматі» (№ 927-VIІІ від 25 грудня 2015р.);

- Постанови Верховної Ради України «Про призначення у 2015 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих вчених» (№ 689-VIII від 15 вересня 2015 р.);

- Постанови Верховної Ради України «Про присудження Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2014 рік» (№ 690-VIII від 15 вересня 2015 р.);

- Постанови Верховної Ради України «Про присудження щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів» (№ 855-VIІІ від 08 грудня 2015 р.).

Також Комітет розглянув і подав експертні висновки до законопроектів, які є предметом відання інших парламентських комітетів.

За період третьої сесії було проведено комітетські та парламентські слухання та два розширені засідання Комітету. Комітет провів виїзне засідання у м. Краматорськ Донецької області.


За участю представників Комітету відбувалися конференції, відео-конференції, семінари, круглі столи та наради (у т.ч. міжнародні) та Всеукраїнський зліт.

Підготовлено та опубліковано дев’ять статей у друкованих виданнях, зокрема, автором п’яти була Лілія Гриневич; двох - Олександр Співаковський; однієї - Іван Кириленко та однієї - Євген Красняков.

В рамках міжнародного співробітництва члени Комітету та представники секретаріату здійснили шість робочих візитів за кордон у складі офіційних делегацій.

За третю сесію Комітетом опрацьовано 1 988 листів і звернень від колективів навчальних закладів, наукових установ, центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадян, які було уважно розглянуто та узагальнено для вдосконалення українського законодавства.

Комітет забезпечив прозорість роботи (із залученням громадськості), зокрема при обговоренні питань, пов’язаних із законопроектами: «Про проект закону України про професійну освіту» та «Про проект Закону України про освіту». До висвітлення роботи Комітету регулярно залучались представники засобів масової інформації, які брали участь у його засіданнях та засіданнях робочих груп. Вперше в практиці Комітету були організовані прямі інтернет-трансляції засідань робочих груп та засідань Комітету. Всі вищезазначені заходи (стенограми, звукозаписи, рішення та протоколи, відео) знайшли відображення на веб-сторінках сайту Верховної Ради України та Комітету, у численних статтях та інтерв’ю у друкованих засобах масової інформації та телепередачах. Усі відео трансляцій Комітету доступні за посиланням:https://www.youtube.com/user/pedpresa/videos.