01 серпня 2007, 20:08

Голова Верховної Ради України О.Мороз розцінює появу останнього Указу Президента України щодо проведення позачергових парламентських виборів як спосіб усунення політичних опонентів від влади у парламенті та в уряді

1 серпня 2007 року Президент України видав Указ про внесення змін до Указу Президента України від 5 червня 2007 року №497 «Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України».

Як заявив Голова Верховної Ради України Олександр Мороз, коментуючи журналістам появу зазначеного документа, «цим Указом в черговий раз зроблена спроба надати видимість конституційності оформленим указами Президента України політичним амбіціям, за будь-яку ціну провести дострокові вибори до Верховної Ради України, усунувши у такий спосіб політичних опонентів від влади у парламенті та в уряді».

Як підкреслив О.Мороз, «змінюючи текст Указу від 5 червня 2007 року, Президент України також прагне уникнути офіційної оцінки цього Указу Конституційним Судом України, а відтак і відповідальності за його видання, за дії, спрямовані на узурпацію влади».

Видання Президентом України четвертого Указу стосовно позачергових виборів без наявності конституційних підстав для їх проведення, переконаний Голова Верховної Ради України, «не робить дії Президента України конституційними, як і не робить легітимними позачергові вибори до Верховної Ради України, що призначені Президентом України на 30 вересня цього року».

«В Україні, яка згідно з її Конституцією є правовою державою, у цей непростий для держави час, своє вагоме слово має сказати Конституційний Суд України», - наголосив О.Мороз.