07 липня 2007, 14:32

Голова Верховної Ради України О.Мороз зустрівся з Генеральним секретарем ОБСЄ М.П.де Брішамбо

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у суботу, 7 липня, зустрівся з Генеральним секретарем ОБСЄ Марком Перріном де Брішамбо.

На початку зустрічі п. де Брішамбо подякував за величезну роботу з підготовки сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ. За його словами, ОБСЄ приділяє велику увагу цьому заходу. «Київ у ці дні став столицею ОБСЄ», - сказав М.П. де Брішамбо.

«У стінах Верховної Ради ми обговорюємо загальні питання європейської безпеки, що свідчить про важливу роль України у цьому процесі», - наголосив він.

Голова Верховної Ради України на прохання п. де Брішамбо поінформував про поточну політичну ситуацію в Україні. За його словами, потрібно змінити стереотип, який існує в Європі щодо України. Він підкреслив, що «для нас важлива об‘єктивна оцінка ситуації». Голова Верховної Ради України також висловив занепокоєння можливістю проведення в Україні референдуму з ухвалення нової редакції Конституції у непередбачуваний Основним законом спосіб. «У тексті нової Конституції йдеться про юридичне оформлення диктатури», - сказав О.Мороз.

Він підкреслив, що наслідки від узурпації влади в Україні можуть бути непередбачуваними для інтересів демократії загалом і безпеки Європи зокрема. Тому, на переконання Голови Верховної Ради України, необхідно «давати оцінку факту до того, як він відбувся».

О.Мороз підкреслив, що заплановані вибори є антиконституційними і незаконними і піддав критиці дії інституту Президента, який блокує роботу Конституційного Суду і Центральної виборчої комісії та втручається у роботу судової системи.

Крім цього, зазначив він, глава держави всупереч Конституції не підписує ухвалені парламентом закони. «Іде підготовка до фальсифікації виборів», - наголосив О.Мороз. «Мені не байдуже, що Парламентська Асамблея ОБСЄ не помічає таких кричущих порушень демократії в Україні», - сказав він.

У свою чергу п. де Брішамбо висловив сподівання, що «дуже скоро Україна набуде демократичних цінностей у контексті поваги до Конституції».