27 січня 2015, 10:40 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Голова підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху Комітету з питань транспорту Ігор Діденко провів робочу зустріч з учасниками координаційної ради Загальнонаціонального Форуму з безпеки дорожнього руху


У робочій зустрічі І. Діденка з учасниками координаційної ради Загальнонаціонального Форуму з безпеки дорожнього руху (БДР), яка відбулася 22 січня, також взяли участь народні депутати, представники Адміністрації Президента України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури та провідні експерти галузі. Особливим гостем зустрічі став Міхаел Шраґе, Радник зі стратегічних питань безпеки дорожнього руху консультаційної місії Євросоюзу в Україні (EUAM).

Під час обговорення були розглянуті проекти змін до законодавства, напрацьовані секціями Загальнонаціонального Форуму з БДР та провідними громадськими організаціями. Учасники зустрічі одностайно визнали, що головна мета вдосконалення законодавства в сфері БДР - це суттєве зменшення кількості загиблих і травмованих внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Як першочергові для доопрацювання і розгляду у Верховній раді мають стати такі законопроекти:

- нова редакція Закону "Про дорожній рух", яка відповідає сучасним реаліям, законодавству ЄС та визначає чіткий розподіл повноважень і відповідальності державних органів у забезпеченні БДР;

- зміни до законів і кодексів України щодо відповідальності учасників дорожнього руху у разі фіксації порушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі;

- зміни до законодавства у сферах підготовки та перепідготовки учасників дорожнього руху, медичного забезпечення БДР, контролю за безпекою пасажирських та вантажних перевезень, покращення дорожньої інфраструктури.

Учасники також обговорили майбутні заходи за участю підкомітету для покращення взаємодії державних органів в системі управління БДР, які І. Діденко запропонував внести в план роботи Комітету з  питань транспорту.

Радник місії ЄС М. Шраге підкреслив гостру необхідність надання проблематиці безпеки дорожнього руху в Україні високого пріоритету як на державному рівні, так і у суспільстві серед різних категорій громадян, підприємств і організацій. Також він порадив скористатися досвідом Євросоюзу для вирішення нагальних проблем, що дасть змогу швидше перейти від дискусій до практичних кроків.

Завершуючи зустріч, голова підкомітету наголосив: "Найвища цінність - це людське життя, тому безпеку дорожнього руху необхідно зробити одним з основних пріоритетів роботи вищих державних органів. Першочерговим нашим завданням є створення робочої групи з доопрацювання підготованих законопроектів, до складу якої увійдуть найкращі спеціалісти галузі БДР. Сподіваюсь, що нинішня зустріч — це лише успішний початок нашої продуктивної співпраці в майбутньому. Впевнений, спільними зусиллями ми зможемо знайти ефективні рішення, які дадуть вагомі результати у вигляді зменшення кількості потерпілих в ДТП, особливо серед вразливих учасників дорожнього руху".