15 січня 2015, 18:15 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Апаратом Верховної Ради України у 2014 році було опрацьовано 1421 запит на публічну інформацію

Протягом 2014 року в Єдиній базі обліку і контролю запитів на інформацію Верховної Ради України зареєстровано 1421 запит.

Серед них: 971 - через Інтернет, 237 - електронною поштою, 96 - поштою, 76 - нарочним, 28 - фельдзв’язком, 8 - факсом, 3 - телефоном, 1 - на особистому прийомі, 1- від керівництва.

За даними Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України, 1067 запитів виконано; 282 запитувачам надіслано відмову у задоволенні запиту відповідно до статті 22 Закону "Про доступ до публічної інформації"; 66 запити направлено належним розпорядникам інформації, про що повідомлено запитувачів; 6 запитів виконано як звернення відповідно до Закону "Про звернення громадян".

Зокрема, громадяни у запитах на публічну інформацію просили надати копії положень та електронні адреси окремих комітетів Верховної Ради та копії протоколів їх засідань; посилання на сторінку офіційного веб-сайту Верховної Ради для розміщення електронних заявок на відвідування відкритих пленарних засідань парламенту; копії декларацій про майно, доходи, витрати, фінансові зобов’язання народних депутатів та окремих співробітників Апарату Верховної Ради України; список депутатського корпусу Верховної Ради України 8-го скликання, тощо.

Також запити стосувалися інформації щодо результатів поіменного голосування народних депутатів; набуття чинності законами "Про запобігання корупції", "Про Національне антикорупційне бюро України", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів", "Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки".

Окрім того, дописувачі цікавилися інформацією щодо нормативно-правових документів стосовно зростання цін на ліки, використання бюджетних коштів на Збройні Сили України, порядку здійснення контролю за виконанням законів "Про звернення громадян", "Про прокуратуру", порядку нарахування пенсії медпрацівникам, тощо.

Найбільше запитів було опрацьовано Управлінням кадрів, Інформаційним управлінням, Управлінням справами та Управлінням комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України, а також секретаріатами Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Комітету з питань свободи слова та інформації, Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України.