13 січня 2015, 11:39 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Верховна Рада України прийняла Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до Канцлера Федеративної Республіки Німеччини Ангели Меркель, Президента Французької Республіки Франсуа Олланда та Президента Російської Федерації Владіміра Путіна щодо звільнення протиправно утримуваної під вартою в Російській Федерації народного депутата України восьмого скликання, члена Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи Надії Вікторівни Савченко"

 

Верховна Рада України затвердила Звернення, у якому зазначається:

"26 жовтня 2014 року на позачергових виборах до Верховної Ради України Надію Вікторівну Савченко було обрано народним депутатом України за списками політичної партії "ВО "Батьківщина". 27 листопада 2014 року Надія Вікторівна Савченко набула повноважень народного депутата України VIII скликання.

Згідно з Постановою Верховної Ради України від 25 грудня 2014 року № 45-VIII народного депутата України восьмого скликання Савченко Надію Вікторівну конституційною більшістю голосів обрано членом Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Вперше за історію незалежної української держави обраний до Верховної Ради України народний депутат України не має можливості представляти народ України у сесійний залі українського парламенту, Парламентській Асамблеї Ради Європи, оскільки утримується під вартою на території іншої держави за безпідставними обвинуваченнями та з очевидним порушенням міжнародних стандартів захисту прав і свобод людини.

Верховна Рада України вже зверталася до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації та Президента Російської Федерації, а також міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей щодо звільнення народного депутата України VIII скликання Надії Вікторівни Савченко.  

15 грудня 2014 р. Надія Вікторівна Савченко оголосила голодування через протиправне утримання під вартою та ненадання їй медичної допомоги, що, зокрема, є порушенням статті третьої Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод людини. З кожним днем стан її здоров’я погіршується, що становить реальну небезпеку для її життя.

Верховна Рада України розраховує на міжнародну солідарність та підтримку та звертається до Канцлера Федеративної Республіки Німеччини Ангели Меркель, Президента Французької Республіки Франсуа Олланда та Президента Російської Федерації Владіміра Путіна, як до лідерів країн, які будуть брати участь в анонсованій зустрічі з врегулювання ситуації на Донбасі у Нормандському форматі із закликом невідкладно вжити всіх необхідних заходів для якнайшвидшого звільнення народного депутата України VIII скликання, члена Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи Надії Вікторівни Савченко, а також звільнення Олега Геннадійовича Сенцова та інших громадян України, які всупереч їх волі протиправно утримуються на території Російської Федерації."

Також, згідно з постановою, Міністерству закордонних справ України доручено поінформувати Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини, Французької Республіки та Російської Федерації про зміст цього Звернення.

Відповідний проект постанови зареєстровано за №1700.