Новини

01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше
29 липня 2021, 11:22

Комітет з питань молоді і спорту протягом п’ятої сесії продовжував роботу над вдосконаленням законодавчого забезпечення державної молодіжної політики та сфери фізичної культури і спорту

докладніше
29 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 29 липня

докладніше
29 липня 2021, 08:30

Голова Верховної Ради України продовжує робочу поїздку в Одеську область

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів

15 грудня 2020

Галина Янченко: За півроку роботи ТСК допомогла захистити інвестпроектів на майже 5 млрд грн

 
Впродовж перших 6 місяців роботи Тимчасова спеціальна комісія ВРУ з питань захисту прав інвесторів допомогла захистити інвестпроектів майже на 5 млрд гривень (понад $170 млн).

Про це під час прес-конференції в ІА «Укрінформ» на тему: «Мільйони інвесторам: як ТСК захищала інвесторів в 2020 році» розповіла голова Спецкомісії, народна депутатка Галина Янченко, представляючи звіт про роботу ТСК з питань захисту прав інвесторів за 6 місяців.


За її словами, за півроку роботи парламентська Спецкомісія довела, що є дієвим парламентським органом, який допомагає вирішувати проблемні ситуації інвесторів в Україні.

«Завдяки функції парламентського контролю, ТСК вдавалося забезпечувати розгляд звернень бізнесу швидко і об'єктивно. З 12 звернень, які ТСК взяла до розгляду, 4 вже успішно вирішені. В середньому ТСК витрачала на це до 2 місяців. Раніше захист інвестора парламентом носив теоретичний характер. Зі створенням ТСК він має практичний характер, і що більш важливо, робота з практичними кейсами веде нас до змін в законодавстві. Ми на практиці бачимо, що не працює і пропонуємо рішення, Спецкомісія вже подала 3 законопроекти», - розповіла Галина Янченко.

Вона зазначила, що більшість звернень бізнесу, що надійшли на адресу ТСК, стосувались скарг на неефективне здійснення досудового розслідування з боку правоохоронних органів. На другому місці за популярністю стали звернення бізнесу щодо перешкод в роботі від органів місцевого самоврядування – 5 звернень, третьому - складнощі у відносинах з органами ДПС, цього стосувались 3 звернення. Завдяки позиції керівництва правоохоронних органів та ДПС їх вдалося вирішити, - наголосила Галина Янченко.

Як зазначив під час прес-конференції директор з корпоративних зав’язків Mars Україна Руслан Скиба, компанія має успішний досвід звернення на адресу ТСК з питань захисту прав інвесторів.


«Ще у 2013 році наша компанія сплатила певну частину податків авансом згідно з чинним на той момент законодавством, в результаті чого виникла переплата по податках. На жаль, визнання цієї переплати в передбачений законодавством спосіб не відбулось. Ми звернулись до суду для захисту своїх прав. Цього року ми отримали рішення Верховного суду України, яке остаточно зобов’язало податкові органи визнати переплату минулих років і відобразити її в картці платника податку. Проте з боку податкових органів виникли певні технічні складнощі з виконанням рішення суду. Саме тому ми звернулися до ТСК з питань захисту прав інвесторів, яка швидко розглянула звернення та організувала зустріч всіх зацікавлених сторін з метою пришвидшення виконання рішення суду. В тому числі, завдяки ефективній роботі членів ТСК цю проблему було вирішено і податкові органи відобразили необхідну суму в картці платника податків нашої компанії. Безумовно, це стане позитивним сигналом для всіх інших інвесторів, які здійснюють свою діяльність в нашій країні!», - сказав Руслан Скиба.

Як зазначив народний депутат, Член ТСК з питань захисту прав інвесторів Олексій Красов, залучення інвестицій – один із найважливіших і водночас складних напрямків розвитку економіки країни.


«На жаль, часто інвестори стикаються з труднощами під час адміністрування податків через недосконале податкове законодавство, а також із неефективним здійсненням досудового розслідування правоохоронними органами. Між тим, за різними оцінками, за останні п’ять років залучення прямих іноземних інвестицій в Україні складає від 14-18 мільярдів доларів США. І цей показник має потенціал для зростання», - сказав Олексій Красов.