Новини

05 червня 2020, 08:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про додаткові гарантії прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб

докладніше
04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидататами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше
04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади

Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою

27 травня 2016

Сергій Алєксєєв: Україна цінує послідовну політичну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, що демонструє НАТО

 Інформаційне управління 

Україна очікує отримати від Альянсу Комплексний пакет допомоги для розвитку оборонних спроможностей нашої держави відповідно до стандартів НАТО. Про це сказав співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв  під час зустрічі з Головою італійської делегації в ПА НАТО А. Манчуллі у Римі, де він перебуває у складі офіційної делегації разом з іншими українськими парламентарями. Він зазначив, що ЗУ «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», а також «Про основи національної безпеки» визначають пріоритетом поглиблення співпраці з НАТО задля досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації.

«Ми цінуємо послідовну політичну підтримку Альянсом суверенітету, незалежності та територіальної цілісності  нашої держави, а також те, що питання безпеки в Європі не розглядається окремо від питання безпеки в Україні. Як результат, майже 50% українців виступають за вступ України до НАТО», - сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що санкції, які наразі діють щодо Російської Федерації, є  стримуючим чинником, який запобігає ескалації військового конфлікту на Донбасі, і задля подальшої стабілізації ситуації вони мають бути продовжені. Розповідаючи про здобутки України, парламентарій наголосив, що владі країни у стислі строки вдалося відновити боєздатну армію, і зараз спільно з експертами та радниками НАТО розробляється Державна програма розвитку ЗСУ на період до 2020 року. Цей документ заплановано до презентації під час засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні 8-9 липня, що відбудеться в рамках Варшавського саміту НАТО.


«Ми також очікуємо отримати від Альянсу Комплексний пакет допомоги для розвитку оборонних спроможностей нашої держави відповідно до стандартів НАТО на середньострокову перспективу, до якої увійдуть як вже існуючі програми Альянсу з допомоги Україні, так і ті, що наразі опрацьовуються обома сторонами», - сказав народний депутат. Сергій Алєксєєв зазначив, що цей цільовий документ зробить допомогу Альянсу більш помітною та ефективною.

Своєю чергою,  А. Манчуллі  зазначив, що НАТО займається розв'язанням усіх наявних проблем. Так, за його словами, у зв’язку з подіями, що відбуваються, суспільну думку у Європі необхідно готувати до того, що небезпека існує не лише від загрози тероризму, а й від осередків військових дій, проте цю позицію поділяють не всі представники парламенту Італії, тому з цим треба працювати.

Присутня на зустрічі співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Оксана Корчинська відзначила, що країни НАТО, які десятиліттями не знали  військових дій на своїй території, повинні звернути увагу на те, що в центрі Європи ведеться гібридна війна, що  є небезпекою для всієї Європи, на що має бути відповідна реакція. Вона повідомила, що займалась питанням організації шляхів евакуації цивільного населенні і може поділитися цим досвідом і вважає, що треба співпрацювати у цьому напрямі. Інший член групи-дружби Віктор  Романюк зазначив,  що коли розпочалась спецоперація російських військових у Криму, ані українська армія, ані сили НАТО не були готові до цього, тому необхідно налагоджувати координацію зусиль задля протистояння подібній агресії.