Новини

22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади

Моя Конституція 25 років

24 червня 2021

28 червня на площі Конституції виступить Kyiv Symphony Orchestra

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

 
28 червня о 20.00 відбудеться концерт класичної музики «Симфонічне приношення» у виконанні Kyiv Symphony Orchestra, присвячений 25-й річниці прийняття Конституції України.

Концерт буде проведено на площі Конституції перед будинком Верховної Ради України.

Під час концерту пролунають шедеври світової класики та українські музичні скарби з непересічною історією та важливим значенням для становлення української музики.

Унікальний музичний вечір відкриє знаменитий білоруський диригент Віталій Алексейонок, який працює у Німеччині, симфонічною поемою «Мазепа» Ференца Ліста. Він виступить у сорочці українського дизайнера, спеціально виготовленій до події. Віталій Алексейонок - диригент і художній керівник оркестру Мюнхенського університету та новий арт-директор одного з українських музичних фестивалів.

Далі у виконанні головного диригента Kyiv Symphony Orchestra Луїджі Ґаджеро (Італія) пролунають найдавніші зразки українського симфонізму - Симфонія до мажор (перша українська симфонія) Максима Березовського та увертюра до опери «Сокіл» Дмитра Бортнянського.

Симфонія до мажор (перша українська симфонія) Максима Березовського тривалий час була не відомою, її відкрили лише у XXI столітті. «Вона важлива тим, що доводить: українська професійна музика бере свій початок не від Миколи Лисенка, а набагато раніше», - розповіла художній керівник оркестру Люба Морозова.

Під час концерту прозвучать два твори з XX століття - Концерт для фортепіано з оркестром №2 (перша редакція) Левка Ревуцького та «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика.

Композитор Левко Ревуцький написав цей твір у 30-ті роки минулого століття, але його було спалено в роки Другої світової війни. Вже у 50-ті роки він відновив Концерт по пам’яті, але запропонував більш компромісну редакцію. Випадково один екземпляр партитури було вивезено за кордон. Лише у XXI ст. він повернувся до України. На концерті пролунає саме перша довоєнна редакція твору.

Цей Концерт Ревуцького виконуватиме молода піаністка з Донецька Діна Писаренко, яка виїхала з міста 2015 року.

Також прозвучить «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика. Ця музика відома багатьом завдяки фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Головний диригент Луїджі Ґаджеро запропонував альтернативну редакцію твору. На одній з репетицій Мирослав Скорик її підтримав.

 

Директор оркестру: Олександр Зайцев;

Головний диригент: Луїджі Ґаджеро (Італія);

Диригент: Віталій Алексейонок (Білорусь);

Фортепіано: Діна Писаренко (Україна);

Художній керівник оркестру: Люба Морозова.

 

Довідково:

Kyiv Symphony Orchestra – державний колектив з 40-річною історією, що наразі переживає революційне оновлення. Рідкісний сплав української чуттєвої музичності та західного аналітичного ставлення до тексту народився з союзу оркестру з італійським дириґентом Луїджі Ґаджеро, який працює з колективом понад два роки.

Місія колективу бути культурними амбасадорами України у світі. Оркестр – перший український колектив у шістдесятирічній історії найбільшої німецької концертної аґенції KD Schmid, який потрапив до її каталогу та ексклюзивно представлений в Європі на одному рівні з London Symphony Orchestra, Boston Symphony Orchestra, BBC Philarmonic та іншими флагманами світового симфонічного мистецтва.

Оркестр виконує музику від композиторів XVI століття до наймолодшого покоління сучасних композиторів. Колектив також дбає про збереження та пропаганду українських музичних скарбів.