Новини

24 листопада 2017, 14:07

Завершується візит української делегації в Республіку Ірак

докладніше
24 листопада 2017, 11:59

Питання покращення організації надання адміністративних послуг на території проведення антитерористичної операції обговорюються на Форумі "Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку" у місті Краматорськ Донецької області

докладніше
24 листопада 2017, 11:14

Онлайн трансляція засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

докладніше
24 листопада 2017, 09:16

Рішення Першого Українського Жіночого Конгресу

докладніше
23 листопада 2017, 17:30

Під егідою Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування в Донецькій області відбувається Форум «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку»

докладніше
23 листопада 2017, 16:00

МФО «Рівні можливості»: Український Жіночий Конгрес - майданчик не лише для обміну думками та ініціативами, а й для долучення дедалі більшої кількості жінок до активної громадянської позиції

докладніше
23 листопада 2017, 11:14

Члени групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків із Македонією провели зустріч із представниками македонської групи дружби з Україною

докладніше
22 листопада 2017, 17:14

Відбулася міжнародна конференція на тему: "Кримінальний процесуальний кодекс України 2012 р.: проблеми застосування та перспективи удосконалення"

докладніше
22 листопада 2017, 15:00

Ірина Геращенко: Подолання гендерних стереотипів у суспільстві важливе для посилення ролі жінок у владі та їх впливу на прийняття рішень (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:45

Виступ Представника Президента України у Верховній Раді України Ірини Луценко на першому Українському Жіночому Конгресі (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:00

Розпочав роботу організований Міжфракційним депутатським об’єднанням «Рівні можливості» перший Український Жіночий Конгрес (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 11:45

Делегація Верховної Ради провела зустріч з Головою Парламенту Македонії

докладніше
22 листопада 2017, 10:30

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання у Сумах

докладніше
21 листопада 2017, 21:48

Інформація про засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
06 вересня 2017, 10:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій шостого вересня візьме участь у Конференції «Європа Карпат» у м. Криниця Здруй (Республіка Польща) з метою обговорення актуальних проблем Карпатського регіону, окреслення шляхів їх розв’язання, а також підготовки реалізації спільних ініціатив

 

Конференція «Європа Карпат», започаткована у 2010 році Сеймом Республіки Польща та особисто тоді ще Віце-маршалком М.Кухцінським, є майданчиком для зустрічей та дискусій парламентаріїв, представників урядів, органів місцевого самоврядування та неурядових організацій держав Карпатської Конвенції (Чехія, Угорщина, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна) з метою обговорення актуальних проблем Карпатського регіону, окреслення шляхів їх розв’язання, а також підготовки висновків та пропозицій щодо активізації співпраці та реалізації спільних ініціатив у згаданій сфері для їх подальшого представлення на розгляд Урядів своїх держав.

Протягом 2003-2007 років основним визначником ініціативи інтеграції в рамках Карпатського регіону була Карпатська конвенція, підписана у Києві 23.05.2003 р. Протягом 2007–2011 років у Карпатському регіоні почало домінувати переконання, що ініціатива повинна носити субрегіональний характер співробітництва між країнами Карпатського регіону, яких об’єднує геополітичне становище, центральноєвропейська політична ідентичність та національні цінності, сформовані в результаті історичних процесів.

Кінцевою метою всіх заходів в рамках «Європи Карпат» повинна стати розробка європейської макрорегіональної стратегії розвитку Карпатського регіону.

Макрорегіональна Карпатська стратегія в першу чергу орієнтована на співпрацю у сфері економічного розвитку, охорони навколишнього середовища і культури. Ще одним стратегічним завданням має стати включення дороги «Віа Карпатія» до транс'європейської транспортної мережі TEN-T. Маршрут, який проходить через східні райони ЄС, повинен стати свого роду ядром, навколо якого буде сформовано сталий розвиток всього Карпатського регіону.

Конференція проводиться двічі на рік – у першому кварталі в Красічині Підкарпатського воєводства та у вересні - у Криниці Здруй Малопольського воєводства (в рамках щорічного Міжнародного економічного форуму). Першочерговою метою ініціативи «Європа Карпат» є розвиток польсько-словацько-української співпраці в рамках проекту «Зелені Карпати» (1999-2000 рр.). Велику увагу приділяється не лише збалансованому розвитку регіонів Центрально-Східної Європи, а й питанню здійснення політики «балансу економіки і екології».

Згодом зазначена ініціатива переросла у формат циклічної Конференції «Європа Карпат».

У рамках проведення Конференції Голова Верховної Ради України проведе ряд двосторонніх зустрічей, зокрема, з Маршалком Сейму Республіки Польщі Мареком Кухцінським, Маршалком Сенату Станіславом Карчевським. А.Парубій також виступить із доповіддю у дискусійній панелі "Як змінити ЄС?".

 

Довідково: 23 лютого 2013 року учасники Конференції підписали Красічинську декларацію, в якій заявлено про спільну координацію дій з метою розвитку Карпатського регіону у сферах поглибленого міждержавного, регіонального і транскордонного співробітництва в економічному, соціальному і культурному вимірах. Декларація також передбачає об’єднання спільних зусиль суспільств, парламентів, урядів і місцевої влади країн Карпатського регіону з метою просування інтересів регіону Карпат всередині ЄС.

Питання активізації міжпарламентського діалогу в рамках Конференції «Європа Карпат» є предметом обговорення парламентаріїв під час засідань Міжпарламентської Асамблеї Україна–Польща.