Новини

22 червня 2018, 15:52

«Спільна позиція спікерів Литви, Грузії, Молдови, України та Віце-спікера Польщі щодо доцільності введення санкцій проти «Північного потоку-2» та створення Єдиного центру з протидії гібридній агресії з боку РФ буде представлена під час зустрічі з представниками Конгресу США вже наступного тижня», - Андрій Парубій

докладніше
22 червня 2018, 15:46

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про утворення Вищого Антикорупційного суду»

докладніше
22 червня 2018, 15:25

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 23 червня візьме участь у роботі ІІІ Форуму місцевого розвитку (м.Трускавець)

докладніше
22 червня 2018, 14:24

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Директором Департаменту двосторонніх відносин Міністерства закордонних справ та торгівлі Австралії Девідом Льюїсом та Надзвичайним і Повноважним Послом Австралії в Україні Меліссою О`Рурк

докладніше
22 червня 2018, 13:54

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
22 червня 2018, 11:52

У «Відомостях Верховної Ради України» надруковано Постанову про Звернення Верховної Ради України до міжнародної спільноти у зв’язку з неправосудним вироком Московського міського суду у справі протиправно утримуваного в РФ громадянина України Романа Сущенка

докладніше
22 червня 2018, 11:37

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 червня 2018, 10:30

У Спеціальній контрольній комісії з питань приватизації відбулася робоча нарада з актуальних проблем реформування торфодобувної галузі

докладніше
22 червня 2018, 10:15

Комітет розглянув проекти законів щодо сільськогосподарської кооперації

докладніше
22 червня 2018, 10:08

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав державних службовців з професійним святом

докладніше
22 червня 2018, 09:15

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
21 червня 2018, 18:43

Андрій Парубій: Настав час, щоб Верховна Рада України раз і назавжди поставила крапку у питанні зняття депутатської недоторканності, щоб народні депутати як усі громадяни України були рівні перед Законом, рівні перед правосуддям (відео)

докладніше
21 червня 2018, 18:31

Заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції Марія Іонова провела особистий прийом громадян

докладніше
21 червня 2018, 18:13

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
06 вересня 2017, 10:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій шостого вересня візьме участь у Конференції «Європа Карпат» у м. Криниця Здруй (Республіка Польща) з метою обговорення актуальних проблем Карпатського регіону, окреслення шляхів їх розв’язання, а також підготовки реалізації спільних ініціатив

 

Конференція «Європа Карпат», започаткована у 2010 році Сеймом Республіки Польща та особисто тоді ще Віце-маршалком М.Кухцінським, є майданчиком для зустрічей та дискусій парламентаріїв, представників урядів, органів місцевого самоврядування та неурядових організацій держав Карпатської Конвенції (Чехія, Угорщина, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна) з метою обговорення актуальних проблем Карпатського регіону, окреслення шляхів їх розв’язання, а також підготовки висновків та пропозицій щодо активізації співпраці та реалізації спільних ініціатив у згаданій сфері для їх подальшого представлення на розгляд Урядів своїх держав.

Протягом 2003-2007 років основним визначником ініціативи інтеграції в рамках Карпатського регіону була Карпатська конвенція, підписана у Києві 23.05.2003 р. Протягом 2007–2011 років у Карпатському регіоні почало домінувати переконання, що ініціатива повинна носити субрегіональний характер співробітництва між країнами Карпатського регіону, яких об’єднує геополітичне становище, центральноєвропейська політична ідентичність та національні цінності, сформовані в результаті історичних процесів.

Кінцевою метою всіх заходів в рамках «Європи Карпат» повинна стати розробка європейської макрорегіональної стратегії розвитку Карпатського регіону.

Макрорегіональна Карпатська стратегія в першу чергу орієнтована на співпрацю у сфері економічного розвитку, охорони навколишнього середовища і культури. Ще одним стратегічним завданням має стати включення дороги «Віа Карпатія» до транс'європейської транспортної мережі TEN-T. Маршрут, який проходить через східні райони ЄС, повинен стати свого роду ядром, навколо якого буде сформовано сталий розвиток всього Карпатського регіону.

Конференція проводиться двічі на рік – у першому кварталі в Красічині Підкарпатського воєводства та у вересні - у Криниці Здруй Малопольського воєводства (в рамках щорічного Міжнародного економічного форуму). Першочерговою метою ініціативи «Європа Карпат» є розвиток польсько-словацько-української співпраці в рамках проекту «Зелені Карпати» (1999-2000 рр.). Велику увагу приділяється не лише збалансованому розвитку регіонів Центрально-Східної Європи, а й питанню здійснення політики «балансу економіки і екології».

Згодом зазначена ініціатива переросла у формат циклічної Конференції «Європа Карпат».

У рамках проведення Конференції Голова Верховної Ради України проведе ряд двосторонніх зустрічей, зокрема, з Маршалком Сейму Республіки Польщі Мареком Кухцінським, Маршалком Сенату Станіславом Карчевським. А.Парубій також виступить із доповіддю у дискусійній панелі "Як змінити ЄС?".

 

Довідково: 23 лютого 2013 року учасники Конференції підписали Красічинську декларацію, в якій заявлено про спільну координацію дій з метою розвитку Карпатського регіону у сферах поглибленого міждержавного, регіонального і транскордонного співробітництва в економічному, соціальному і культурному вимірах. Декларація також передбачає об’єднання спільних зусиль суспільств, парламентів, урядів і місцевої влади країн Карпатського регіону з метою просування інтересів регіону Карпат всередині ЄС.

Питання активізації міжпарламентського діалогу в рамках Конференції «Європа Карпат» є предметом обговорення парламентаріїв під час засідань Міжпарламентської Асамблеї Україна–Польща.