Новини

24 травня 2018, 12:37

Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
24 травня 2018, 11:00

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вважає безперспективними спроби завадити здійсненню ним контрольних функцій у сфері захисту прав журналістів та планує проаналізувати стан радіомовлення в Україні

докладніше
24 травня 2018, 10:22

«Українське суспільство має відповідати перед українськими воїнами і коли вони захищають країну на фронті, і коли потребують нашої підтримки і уваги», - сказав А.Парубій

докладніше
24 травня 2018, 10:15

Секретар Комітету з питань охорони здоров'я Олена Колганова провела особистий прийом громадян

докладніше
24 травня 2018, 10:01

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Ефективність системи надання субсидій населенню"

докладніше
23 травня 2018, 19:46

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій прочитав лекцію студентам Київського національного університету ім.Тараса Шевченка на тему: «Століття української революції. Паралелі та уроки»

докладніше
23 травня 2018, 17:33

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
23 травня 2018, 17:13

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради розглянув низку питань порядку денного, у тому числі законопроект щодо ґендерно-правової експертизи

докладніше
23 травня 2018, 16:34

Співголови групи з міжпарламентських зв’язків зі Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії С.Заліщук та О.Рябчин разом з британськими парламентаріям відвідали Донеччину

докладніше
23 травня 2018, 14:33

Ірина Геращенко закликала підтримати акції під Посольством РФ в Україні щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля та звернулась до представників української діаспори провести подібні заходи поблизу дипломатичних представництв РФ у країнах ЄС та США (відео)

докладніше
23 травня 2018, 14:17

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 травня 2018, 19:15

Україна і Естонія зацікавлені у поглибленні українсько-естонського міжпарламентського діалогу

докладніше
22 травня 2018, 18:42

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив виставку «Перша Грузинська Демократична Республіка», розгорнуту у кулуарах третього поверху Парламенту

докладніше
22 травня 2018, 18:02

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
05 квітня 2018, 09:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України відбудуться заходи з нагоди Дня профілактики меланоми

 

За ініціативою Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та громадської організації «Стоп меланома» у Верховній Раді України відбудуться заходи з нагоди Дня профілактики меланоми (вул. Грушевського, 5, кулуари другого поверху).

Мета заходу - привернення уваги представників державної влади до проблем боротьби з меланомою, яка вважається одним із найнебезпечніших злоякісних захворювань шкіри. Цей вид раку дуже агресивний, оскільки вже протягом декількох місяців після появи первинної пухлини дає метастази в різні органи і розповсюджується по всьому організму.

В Україні захворюваність на меланому шкіри посідає 16-е місце у структурі злоякісних новоутворень. За даними Національного канцер-реєстру, в Україні у 2016 році захворіли на меланому 22666 осіб, а показник склав 62,7 на 100 тисяч населення. Внаслідок цього захворювання щорічно йдуть з життя близько тисячі українських громадян, понад 12% з яких – на першому році захворювання.

Відомо, що найкраще меланома піддається лікуванню на ранніх стадіях захворювання, тому вчені і фахівці наголошують на важливості її раннього виявлення та діагностики. Якщо меланома виявлена ??на першій стадії, то виживаність хворих може сягати 98%. В той же час, за даними Національного Інституту раку МОЗ України, на сьогодні в Україні 60% виявлених захворювань на меланому знаходяться  вже на занедбаних стадіях.

2 листопада 2008 року Україна приєдналася до Всесвітньої програми «Євромеланома», учасниками якої є 29 європейських країн. 21 травня 2009 року в Україні вперше було проведено День меланоми. З 2011 року ця соціальна акція набула всеукраїнського масштабу і в ній щорічно беруть участь як державні, так і приватні медичні заклади в усіх регіонах України.

Проект «День меланоми в Україні» став фундаментом створення громадської системи охорони здоров’я, завданням якої є попередження захворюваності через впровадження доступної дистанційної діагностики, проведення курсів та навчальних семінарів, інформування населення про ознаки та методи профілактики основних смертельних хвороб.

Всього за 8 років (2009-2016 рр.) в рамках проведення Дня меланоми в Україні було оглянуто близько 235 тисяч людей, серед яких було виявлено 754 випадки меланоми та понад 2 тисяч випадків раку шкіри. Такі профілактичні заходи дозволили знизити смертність населення від меланоми на 15 %.

У рамках Дня профілактики меланоми відбуватимуться:

консультування бажаючих медичними фахівцями-дерматологами;

заходи з популяризації ранньої діагностики та профілактики меланоми (роздача друкованої продукції тощо);

брифінг народних депутатів України - членів Комітету та представників фахової медичної і пацієнтської спільноти (вул. Грушевського, 5, press-point).

Вхід за картками акредитації через 1-й під’їзд