Новини

18 січня 2019, 16:31

Секретар Комітету з питань економічної політики Богдан Матківський провів особистий прийом громадян

докладніше
18 січня 2019, 14:34

Тези виступу Голови Верховної Ради України Парубія на закритті 9 сесії Верховної Ради України VIII скликання

докладніше
18 січня 2019, 13:31

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 січня 2019, 11:36

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
18 січня 2019, 11:02

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький взяв участь у презентації книги глави УГКЦ «Дяілог лікує рани»

докладніше
18 січня 2019, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
18 січня 2019, 09:17

У Комітеті у закордонних справах відбулася презентація монографії "Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів"

докладніше
17 січня 2019, 18:05

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 17:22

Діяльність Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення у 2018 році активізувала процес погашення заборгованості з виплати заробітної плати в країні

докладніше
17 січня 2019, 17:09

Голова Верховної Ради Андрій Парубій взяв участь у церемонії передачі Парламенту вишитої карти-оберегу України

докладніше
17 січня 2019, 16:00

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Угорщини в Україні Ійдярто Іштваном

докладніше
17 січня 2019, 14:13

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 14:10

Комітет з питань євроінтеграції підтримав проект Закону про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів

докладніше
17 січня 2019, 14:03

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 грудня 2018, 09:55

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Українська сторона у ТКГ наполягає на звільненні заручників та політв’язнів Кремля до Нового року»

 

17 грудня ц.р. відбулася зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з Головою Загального комітету Парламентської Асамблеї ОБСЄ з питань демократії, прав людини та гуманітарних питань Маргаретою Неллен, під час якої було обговорено широке коло питань, зокрема, щодо протидії агресії Росії проти України та забезпечення мирного врегулювання ситуації на Донбасі у відповідності з принципами та зобов’язаннями ОБСЄ.

Ірина Геращенко подякувала Маргареті Неллен за увагу до гуманітарних та безпекових питань, що набули особливого значення в умовах загострення ситуації на Донбасі і в акваторії Чорного та Азовського морів і закликала посилити моніторинг місії в акваторії Азовського моря.

«Українська сторона закликає ОБСЄ, мандат якої розповсюджується на всю територію України, розпочати посилений моніторинг акваторії Азовського моря і прилеглих територій, які мають бути вільні від важкої зброї і техніки відповідно до Мінських домовленостей», - зазначила політик.

Інформуючи про роботу гуманітарної підгрупи ТКГ у Мінську, Ірина Геращенко поінформувала, що всі ініціативи української сторони щодо звільнення незаконно утримуваних українців вже майже рік залишаються без офіційної відповіді з боку Російської Федерації. Вона нагадала, що останнє звільнення відбулося 27 грудня 2017 року, коли вдалося звільнити 74 українця з окупованого Донбасу. Політик звернула увагу присутніх, що до всіх звільнених заручників під час їх незаконного утримування застосувалися тортури, 12 з них зазнали сексуального насильства. Окремим проблемним питанням, за словами І. Геращенко, є відсутність доступу представників МКЧХ до тимчасово окупованих територій України.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ наголосила, що 19 грудня ц.р. під час засідання підгрупи у Мінську українська сторона вкотре пропонуватиме до Нового року передати представникам РФ 23 громадянина РФ, затриманих за злочини в Україні задля дзеркального звільнення політв’язнів Кремля. Вона також зазначила, що Україна готова до Нового року помилувати 66 сепаратистів задля звільнення 19 заручників з окупованого Донбасу. 

Інформуючи про інші питання підгрупи, політик повідомила, що українська сторона наполягає на створенні тристороннього формату пошуку зниклих безвісти за участі представників МКЧХ, однак це питання також залишається заблокованим через деструктивну позицію представників РФ. Перший віце-спікер також поінформувала, що іншим проблемним питанням залишається розмінування територій Донецької та Луганської областей. За її словами, понад 7 тис. км території Донбасу уражені забороненими вибухонебезпечними предметами та мінами, що несуть величезну загрозу місцевим жителям. Водночас, вона зауважила, що 6 грудня ц.р. Парламент ухвалив  Закон України «Про протимінну діяльність в Україні», яким передбачено й механізм гуманітарного розмінування. Ірина Геращенко повідомила, що 13 грудня ц.р. у Брюсселі було  підписано низку угод задля активізації співпраці із Трастовим фондом НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.   

Перший віце-спікер підкреслила, що питання протидії агресії РФ має бути у центрі уваги парламентських асамблей та міжнародних організацій. Вона повідомила, що сьогодні на Генасамблеї ООН буде розглядатися важливий проект резолюції, ініційований Україною: «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів». Політик висловила сподівання, що проект резолюції буде підтримано на Генасамблеї.

З огляду на підготовку до зимового засідання ПА ОБСЄ у Відні, Ірина Геращенко закликала включити до порядку денного спеціальні дебати з питань захоплення Росією українських моряків, суден та мілітаризації нею Чорного і Азовського морів.

Своєю чергою, Маргарета Неллен запевнила у подальшій підтримці України у боротьбі за відновлення територіальної цілісності і суверенітету, а також відзначила активну роботу представників української делегації в ПА ОБСЄ. Окрім того, вона відзначила роботу Українського парламенту, зокрема важливість нещодавно прийнятого Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».