Новини

19 жовтня 2018, 14:04

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії МЗС Німеччини М.Зібертом

докладніше
19 жовтня 2018, 13:52

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 жовтня 2018, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 жовтня 2018, 09:30

Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність праву Євросоюзу, зобов'язанням України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

докладніше
19 жовтня 2018, 09:29

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 жовтня

докладніше
18 жовтня 2018, 19:10

Секретар Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Віталій Сташук провів особистий прийом громадян

докладніше
18 жовтня 2018, 18:47

Ірина Геращенко разом з іншими представниками МФО «Рівні можливості» долучилась до інформаційно-просвітницької акції до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози

докладніше
18 жовтня 2018, 18:21

Комітет з питань охорони здоров'я заслухав підсумки аудиту ефективності використання коштів, виділених з держбюджету «Інституту серця МОЗ України»

докладніше
18 жовтня 2018, 18:07

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2018, 17:15

Триває участь української парламентської делегації у пленарному засіданні 139-ї сесії Міжпарламентського Союзу

докладніше
18 жовтня 2018, 17:12

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд жорстко розкритикувала оборонний бюджет України

докладніше
18 жовтня 2018, 15:40

Голова Верховної Ради України А.Парубій разом із першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко вручили відзнаки Верховної Ради України найкращим видавцям і найкращим видавництвам української книги

докладніше
18 жовтня 2018, 15:28

Одноденна інформаційно-просвітницька акція «Жовтень – місяць боротьби проти раку молочної залози» до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози відбулася у кулуарах парламенту

докладніше
18 жовтня 2018, 14:58

“Україна очима дітей АТО” – під такою назвою розгорнуто виставку малюнків проекту “Дитинство без сліз”

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 вересня 2018, 11:33

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради Петро Боднар взяв участь у робочій зустрічі Генеральних Секретарів парламентів країн Східного партнерства

 

24-25 вересня у Тбілісі проходила робоча зустріч Генеральних Секретарів (Керівників Апаратів) парламентів країн Східного партнерства.

Головною метою цієї події було визначено огляд загальної практики парламентських секретаріатів представлених країн, необхідність створення нової системи обміну досвідом та скоординованого багатостороннього співробітництва.

Генеральні Секретарі (Керівники Апаратів) парламентів Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови, України та Білорусі обговорили перспективи співпраці та підписали меморандум.

Голова Парламенту Грузії Г.Е. Іраклій Кобахідзе, відкриваючи засідання, зазначив: «Зустріч Генеральних Секретарів парламентів країн Східного партнерства - це прекрасна можливість для обміну думками, зміцнення зв'язків між парламентами та сприяння демократичному розвитку наших країн».

Генеральний секретар Парламенту Грузії Гіві Міканадзе зазначив, що зустріч в цьому форматі проводиться вперше. «Це ініціатива Парламенту, і добре, що на неї відгукнулися Генеральні Секретарі колегій парламентів. Інтерес до цієї події є високим, про що свідчить участь його заступника Генерального секретаря Німецького Бундестагу Ульріха Шоллера. Нарада передбачає планове обговорення діяльності парламентів країн-учасниць Східного партнерства. Ми також підпишемо спільний Тбіліський меморандум, який передбачає створення міжгалузевої мережі для сприяння організації спільних заходів, прийняття програм обміну для співробітників», - зазначив він.

За словами Генерального Секретаря Німецького Бундестагу Ульріха Шоллера, «держави Східного партнерства поділяють спільні проблеми, і ця співпраця може слугувати напрацюванню необхідних рішень».

Перший заступник Керівника Апарату-Керуючий справами Верховної Ради України Петро Боднар у своєму виступі розповів про організацію роботи Апарату Українського парламенту, впровадження електронного документообігу, доступу до відкритих даних, проведення реформи апарату, розробку і ухвалення комунікаційної та IT-стратегії Парламенту. «Значним кроком до підвищення відкритості Українського Парламенту стало схвалення наприкінці 2017 року Комунікаційної стратегії Верховної Ради, мета якої - підвищення довіри до Парламенту та сприяння його розбудові на основі передових демократичних практик. Ухвалено IT- стратегію, згідно з якою буде забезпечено автоматизацію всіх етапів законотворчого процесу, впровадження електронного документообігу, хід законотворення можна буде відстежувати на мобільних пристроях. Засідання парламентських комітетів відбуватиметься без паперів, буде активовано співпрацю з профільними міністерствами та відомствами», - зазначив він.

П.Боднар підкреслив, що «запорукою успішності реформи Парламенту в Україні є, насамперед, можливість використання ідей, досвіду міжнародних партнерів, політична воля влади і енергія громадянського суспільства, спільне бачення та єдина стратегія дій, допомога і підтримка колег країн Східного партнерства».

Учасники зустрічі також торкнулися питань реформи державного управління, напрацювання дорожніх карт на перспективу та питань комунікаційної стратегії, роз’яснили структуру та діяльність парламентських секретаріатів, важливість зміцнення регіональних та міжнародних платформ, а також зміцнення міжпарламентських зв’язків.

 

Серед учасників, які представляли країни Східного партнерства, - Генеральний секретар Парламенту Грузії Гіві Міканадзе, Генеральний секретар Парламенту Республіки Вірменія Ара САГАТЕЛЯН, Генеральний секретар Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки пан Сафа МИРЗАЄВ, Генеральний секретар Палати представників Національної Асамблеї Республіки Білорусь пані Галина ЮРКЕВИЧ, Генеральний секретар Ради Республіки, Національна Асамблея Республіки Білорусь Олександр СЛОБОДЧУК, Генеральний секретар Парламенту Республіки Молдова Ала ПОПЕСКУ, Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Петро БОДНАР, Генеральний секретар Верховної Ради Автономної Республіки Аджарa пані Маія ХАГИШВІЛІ.

Фото можна подивитись тут.

Меморандум про взаєморозуміння між апаратами парламентів–учасників засідання (українською)

Меморандум про взаєморозуміння між апаратами парламентів–учасників засідання (англійською)