Новини

18 січня 2019, 16:31

Секретар Комітету з питань економічної політики Богдан Матківський провів особистий прийом громадян

докладніше
18 січня 2019, 14:34

Тези виступу Голови Верховної Ради України Парубія на закритті 9 сесії Верховної Ради України VIII скликання

докладніше
18 січня 2019, 13:31

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 січня 2019, 11:36

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
18 січня 2019, 11:02

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький взяв участь у презентації книги глави УГКЦ «Дяілог лікує рани»

докладніше
18 січня 2019, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
18 січня 2019, 09:17

У Комітеті у закордонних справах відбулася презентація монографії "Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів"

докладніше
17 січня 2019, 18:05

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 17:22

Діяльність Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення у 2018 році активізувала процес погашення заборгованості з виплати заробітної плати в країні

докладніше
17 січня 2019, 17:09

Голова Верховної Ради Андрій Парубій взяв участь у церемонії передачі Парламенту вишитої карти-оберегу України

докладніше
17 січня 2019, 16:00

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Угорщини в Україні Ійдярто Іштваном

докладніше
17 січня 2019, 14:13

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 14:10

Комітет з питань євроінтеграції підтримав проект Закону про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів

докладніше
17 січня 2019, 14:03

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 грудня 2018, 10:04

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Звільнення заручників та політв’язнів, демілітаризація Азово-Чорноморського регіону та одностороннє звільнення 24 військовополонених залишається у центрі уваги українських переговорників у Мінську», - наголосила Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко під час спільного брифінгу із представником України в ТКГ Євгеном Марчуком

 


20 грудня у Парламенті за участі представників різних фракцій та груп під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України, представника України в гуманітарій підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України Ірини Геращенко відбулося засідання неформальної групи «Мінська платформа» за участі представника України в ТКГ Євгена Марчука.

Учасники засідання обговорили актуальні питання мінського процесу та детально зупинились на результатах останнього у 2018 році, 101 раунду переговорів. Ірина Геращенко та Євген Марчук поінформували, що 19 грудня ц.р. представники України вчергове запропонували провести звільнення заручників, які утримуються на окупованому Донбасі, у форматі «66 на 19», а також передати представникам РФ у присутності консулів РФ 23 громадянина Росії, затриманих за злочини проти України, задля звільнення 23 політв’язнів Кремля. Однак, за словами переговорників, російська сторона відмовилась від зазначеної ініціативи. 

За словами І.Геращенко, російська сторона у Мінську також заблокувала й інші запропоновані ініціативи щодо звільнення осіб, які мають проблеми зі здоров’ям. 

«Ми закликали звільнити Станіслава Клиха, стан здоров’я якого різко погіршився, та пропонували різні варіанти іншій стороні, однак всі пропозиції залишились заблокованими», - наголосила І. Геращенко. 

Перший віце-спікер зазначила, що представників РФ не цікавить доля своїх громадян та розповіла про засудженого в Україні громадянина РФ В. Іванова, який помер  у виправній колонії на Львівщині, однак консули РФ відмовились забирати його тіло. 

Під час дискусії українські переговорники також зауважили, що проведення т.зв. «позачергових виборів» 11 листопада ц.р. на окупованому Донбасі, які не визнаються у світі, значно ускладнили і без того важкий політико-дипломатичний діалог у Мінську. 

Учасники засідання також обговорили безпекову ситуацію в Азовському морі, блокування роботи портів у Маріуполі та Бердянську. Українська  сторона наполягає на негайному  звільненні  24 українських військовополонених.   

Євген Марчук зауважив, що українська делегація в Мінську поставила вимогу щодо демілітаризації Азовського та Чорного морів, а також Керченської протоки й  пропонує встановити постійний пункт моніторингу СММ ОБСЄ в Керчі.

Євген Марчук також детально розповів про всі складнощі домовленостей у безпековій підгрупі ТКГ у частині розведення сил та засобів і запровадження режиму тиші на Донбасі.  

За його словами, 27 грудня ц.р. відбудеться відеоконференція безпекової підгрупи, на якій обговорять встановлення режиму тиші до новорічних та різдвяних свят. 

У засіданні також взяли участь народні депутати України: О. Юринець, О. Біловол, О. Бригінець, Н. Веселова, В. Вовк, А. Геращенко, О. Єднак, Н. Кацер-Бучковська,  Л. Ємець, О. Білозір, Д. Лубінець, І. Луценкo, О. Масоріна, Б. Тарасюк, Р. Чубаров, Н. Шуфрич та інші.