Новини

18 січня 2019, 16:31

Секретар Комітету з питань економічної політики Богдан Матківський провів особистий прийом громадян

докладніше
18 січня 2019, 14:34

Тези виступу Голови Верховної Ради України Парубія на закритті 9 сесії Верховної Ради України VIII скликання

докладніше
18 січня 2019, 13:31

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 січня 2019, 11:36

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
18 січня 2019, 11:02

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький взяв участь у презентації книги глави УГКЦ «Дяілог лікує рани»

докладніше
18 січня 2019, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
18 січня 2019, 09:17

У Комітеті у закордонних справах відбулася презентація монографії "Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів"

докладніше
17 січня 2019, 18:05

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 17:22

Діяльність Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення у 2018 році активізувала процес погашення заборгованості з виплати заробітної плати в країні

докладніше
17 січня 2019, 17:09

Голова Верховної Ради Андрій Парубій взяв участь у церемонії передачі Парламенту вишитої карти-оберегу України

докладніше
17 січня 2019, 16:00

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Угорщини в Україні Ійдярто Іштваном

докладніше
17 січня 2019, 14:13

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 14:10

Комітет з питань євроінтеграції підтримав проект Закону про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів

докладніше
17 січня 2019, 14:03

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
17 грудня 2018, 18:56

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

17 грудня під час засідання Погоджувальної ради Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко привітала українців із створенням Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні та відзначила лідерську роль Президента Порошенка у цьому процесі


І.Геращенко поінформувала колег про результати візиту української делегації на чолі із Президентом України до Брюсселю 12-13 грудня ц.р. та наголосила на важливості прийнятих рішень українськими парламентаріями, які високо оцінили міжнародні партнери України. За її словами, завдяки підтримці Закону України «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» та запровадження воєнного стану, ЄС продовжив дію санкцій проти РФ.

«Під час зустрічей у Брюсселі, Президент України передав списки фсбшників та членів екіпажів російських кораблів, які брали участь в захопленні українських суден.  Ми переконані, що «Азовський пакет санкцій» буде прийнято ЄС після проходження усіх дебатів та необхідних процедур», - наголосила Перший заступник Голови Парламенту та додала, що «введенням воєнного стану ми також мобілізували наших європейських партнерів».

Ірина Геращенко висловила переконання, що Генеральна Асамблея ООН підтримає ініційований Україною проект резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів».

Під час виступу політик зазначила, що в рамках візиту було також досягнуто домовленостей щодо підтримки України у питанні розмінування. Вона нагадала, що 6 грудня ц.р., після довгих дебатів було ухвалено Закон України «Про протимінну діяльність в Україні», яким передбачено механізм гуманітарного розмінування, та повідомила, що 13 грудня ц.р. у штаб квартирі НАТО було підписано низку угод, що дозволяють відтепер розпочати практичну фазу імплементації спеціально створеного для допомоги Україні Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.

Перший віце-спікер закликала парламентаріїв продовжувати реформи у секторі безпеки та оборони. Вона підкреслила важливість врегулювання на законодавчому рівні процесу здійснення закупівель у секторі безпеки та оборони та наголосила на необхідності ухвалення законів про військову поліцію та військових капеланів.

Ірина Геращенко подякувала представникам Кабінету Міністрів України за ухвалення нормативно правових актів, необхідних для отримання соціальної допомоги родинами політв’язнів Кремля.

«Сьогодні вже більше шістдесяти родин політв’язнів Кремля отримали соціальні виплати від Уряду, які вони зможуть спрямувати на юридичну підтримку та допомогу своїм близьким», - зауважила І. Геращенко.

Перший віце-спікер також висловила сподівання, що згодом в рамках цієї ж Урядової програми родини військовополонених також отримають підтримку від Держави.

Насамкінець Ірина Геращенко закликала парламентаріїв долучитись до  акції «Пам’ятай про тих, хто в полоні», покликаної підтримати українських військовополонених моряків, які з порушенням міжнародного права були захоплені Росією, та всіх інших бранців Кремля, незаконно ув’язнених у російських тюрмах та на окупованих територіях України. Акція проходила 17 грудня ц.р. на Майдані Незалежності .