Новини

18 січня 2019, 16:31

Секретар Комітету з питань економічної політики Богдан Матківський провів особистий прийом громадян

докладніше
18 січня 2019, 14:34

Тези виступу Голови Верховної Ради України Парубія на закритті 9 сесії Верховної Ради України VIII скликання

докладніше
18 січня 2019, 13:31

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 січня 2019, 11:36

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
18 січня 2019, 11:02

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький взяв участь у презентації книги глави УГКЦ «Дяілог лікує рани»

докладніше
18 січня 2019, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
18 січня 2019, 09:17

У Комітеті у закордонних справах відбулася презентація монографії "Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів"

докладніше
17 січня 2019, 18:05

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 17:22

Діяльність Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення у 2018 році активізувала процес погашення заборгованості з виплати заробітної плати в країні

докладніше
17 січня 2019, 17:09

Голова Верховної Ради Андрій Парубій взяв участь у церемонії передачі Парламенту вишитої карти-оберегу України

докладніше
17 січня 2019, 16:00

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Угорщини в Україні Ійдярто Іштваном

докладніше
17 січня 2019, 14:13

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 14:10

Комітет з питань євроінтеграції підтримав проект Закону про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів

докладніше
17 січня 2019, 14:03

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 грудня 2018, 19:20

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Російська Федерація вже п’ятий рік втручається в особисте життя та приносить горе українським родинам», - Ірина Геращенко під час засідання Погоджувальної ради

  

3 грудня Перший віце-спікер Ірина Геращенко під час засідання Погоджувальної ради звернула увагу народних депутатів України на важливість правового режиму воєнного стану в 10 областях України, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії. Політик повідомила, що минулого тижня провела ряд зустрічей із українськими військовослужбовцями, які повністю підтримують рішення Верховного Головнокомандувача ЗСУ та кожну годину використовують для посилення обороноздатності нашої Держави. За словами І. Геращенко,  зараз військові проводять спеціальні навчання для посилення обороноздатності ЗСУ та відпрацьовують механізм координації співпраці із цивільними адміністраціями задля надання відсічі можливим зовнішнім та внутрішнім загрозам.

Ірина Геращенко засудила заяви окремих політичних сил щодо втручання в особисте життя українців у зв’язку із правовим режимом воєнного стану та звернула увагу, що згаданий правовий режим було введено саме для можливої відсічі РФ, яка вже п’ятий рік втручається в особисте життя українців.

«1,5 тисячі жінок залишились удовами, 2 тисячі дітей втратили батьків, понад 2 300 жінок втратили найдорожче - своїх синів, які загинули захищаючи Батьківщину. РФ та її армія вже п’ятий рік втручається в особисте життя українців та приносить горе в українські родини», - наголосила І. Геращенко.

 Перший віце-спікер також спростувала поширену інформацію про негативні наслідки дії правового режиму воєнного стану для української економіки та нагадала, що Росія почала ускладнювати  рух суден в акваторії ще в травні ц.р., блокуючи роботу портів Маріуполь та Бердянськ. Ірина Геращенко подякувала представникам КНР, які головували на засіданні Ради Безпеки ООН, де більшість країн-членів засудили агресію РФ проти України та наголосили на неприпустимості подальшої економічної блокади України з боку РФ.

«Сьогодні ми маємо зробити все можливе, аби якнайшвидше звільнити 24 військовополонених, захоплених ФСБ РФ, а також заручників та політв’язнів з окупованого Донбасу, Криму та з РФ – Сенцова, Кольченка, Сущенка та усіх інших», - зауважила І. Геращенко.

Вона додала, що українська сторона задля звільнення заручників і політв’язнів готова передати громадян РФ, затриманих в Україні за злочини проти територіальної цілісності України.

Під час свого виступу І. Геращенко закликала включити до порядку денного Парламенту та  6 грудня ц.р. розглянути законопроект «Про прилеглу зону України» №8361 задля посилення сектору безпеки та оборони.

Також І. Геращенко звернулась до представників Фракції Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» з проханням підтвердити чи спростувати інформацію, поширену ЗМІ про здійснення народним депутатом України С. Семенченком неофіційного закордонного візиту до Грузії з використанням дипломатичного паспорту та про його контактування із особами, затриманими спецслужбами Грузії за підозрою у вчинені злочину, передбаченого ст. 236 Кримінального кодексу Грузії («Незаконна купівля та зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин»).

Перший віце-спікер також повідомила, що у встановлений спосіб скерує депутатський запит задля перевірки зазначеної інформації та у разі її підтвердження вжиття відповідних заходів відповідно до норм чинного законодавства.