Новини

18 січня 2019, 16:31

Секретар Комітету з питань економічної політики Богдан Матківський провів особистий прийом громадян

докладніше
18 січня 2019, 14:34

Тези виступу Голови Верховної Ради України Парубія на закритті 9 сесії Верховної Ради України VIII скликання

докладніше
18 січня 2019, 13:31

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 січня 2019, 11:36

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
18 січня 2019, 11:02

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький взяв участь у презентації книги глави УГКЦ «Дяілог лікує рани»

докладніше
18 січня 2019, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
18 січня 2019, 09:17

У Комітеті у закордонних справах відбулася презентація монографії "Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів"

докладніше
17 січня 2019, 18:05

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 17:22

Діяльність Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення у 2018 році активізувала процес погашення заборгованості з виплати заробітної плати в країні

докладніше
17 січня 2019, 17:09

Голова Верховної Ради Андрій Парубій взяв участь у церемонії передачі Парламенту вишитої карти-оберегу України

докладніше
17 січня 2019, 16:00

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Угорщини в Україні Ійдярто Іштваном

докладніше
17 січня 2019, 14:13

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 14:10

Комітет з питань євроінтеграції підтримав проект Закону про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів

докладніше
17 січня 2019, 14:03

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
01 грудня 2018, 08:47

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Введення воєнного стану - це й сигнал SOS міжнародному співтовариству

30 листопада Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у засіданні Ради регіонального розвитку Херсонської області. Під час виступу Ірина Геращенко підкреслила, що після проведення Російською Федерацією так званих «виборів» на окупованому Донбасі 11 листопада ц.р. Кремль 25 листопада ц.р. свідомо пішов на загострення безпекової ситуації, вчинивши акт збройної агресії проти України  в Азово - Керченській акваторії, внаслідок чого українські судна піддались обстрілам і разом із членами екіпажу були захоплені  РФ. 

І. Геращенко нагадала, що Росія почала ускладнювати  рух суден в Азові з травня ц.р. «Блокування торгових суден, які перевозили зерно  чи металургійну продукцію - це один із методів гібридної війни РФ проти України, аби  послабити  українську економіку», - зауважила вона.

Політик нагадала, що українська влада негайно поінформувала міжнародних партнерів про ускладнення навігації у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії. І. Геращенко також нагадала, що Європейський парламент 25 жовтня ц.р. схвалив резолюцію про порушення Росією міжнародного права в Азовському морі. Також наші військові з вересня нарощували там свою присутність.

Перший віце-спікер наголосила, що введення воєнного стану строком на 30 діб у 10 областях, зокрема, і на Херсонщині, стало необхідною умовою для  мобілізації  міжнародних партнерів у питанні протидії агресії  та задля проведення превентивних і контррозвідувальних заходів, спрямованих  на посилення обороноздатності та безпеки . 

Політик звернула увагу, що президент США Д.Трамп скасував зустріч з президентом РФ В.Путіним на саміті G20. «Це потужний сигнал підтримки України», - наголосила І. Геращенко.

Однак, за словами Першого віце-спікера, Україна розраховує й на більш практичну допомогу міжнародної спільноти у цьому питанні. «Ми закликаємо міжнародних партнерів тиснути на РФ щодо звільнення 24 військовополонених, так само як і політичних в’язнів Кремля. Росія має розблокувати прохід суден у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії та  повернути захоплені українські кораблі», - підкреслила І. Геращенко.

Політик зауважила, що сьогодні Україна має дати відсіч як зовнішнім, так і внутрішнім загрозам. У цьому зв’язку І. Геращенко закликала активізувати роботу правоохоронних органів, зокрема і на місцевому рівні задля протидії можливим загрозам.

Перший віце-спікер звернула увагу учасників Ради регіонального розвитку Херсонщини, що напередодні парламентських та президентських виборів важливо зберегти єдність України, незважаючи на різні ідеології політичних сил.

Ірина Геращенко також  висловила сподівання, що найближчим часом Україна отримає Єдину помісну православну церкву.