Новини

19 жовтня 2018, 14:04

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії МЗС Німеччини М.Зібертом

докладніше
19 жовтня 2018, 13:52

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 жовтня 2018, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 жовтня 2018, 09:30

Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність праву Євросоюзу, зобов'язанням України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

докладніше
19 жовтня 2018, 09:29

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 жовтня

докладніше
18 жовтня 2018, 19:10

Секретар Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Віталій Сташук провів особистий прийом громадян

докладніше
18 жовтня 2018, 18:47

Ірина Геращенко разом з іншими представниками МФО «Рівні можливості» долучилась до інформаційно-просвітницької акції до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози

докладніше
18 жовтня 2018, 18:21

Комітет з питань охорони здоров'я заслухав підсумки аудиту ефективності використання коштів, виділених з держбюджету «Інституту серця МОЗ України»

докладніше
18 жовтня 2018, 18:07

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2018, 17:15

Триває участь української парламентської делегації у пленарному засіданні 139-ї сесії Міжпарламентського Союзу

докладніше
18 жовтня 2018, 17:12

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд жорстко розкритикувала оборонний бюджет України

докладніше
18 жовтня 2018, 15:40

Голова Верховної Ради України А.Парубій разом із першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко вручили відзнаки Верховної Ради України найкращим видавцям і найкращим видавництвам української книги

докладніше
18 жовтня 2018, 15:28

Одноденна інформаційно-просвітницька акція «Жовтень – місяць боротьби проти раку молочної залози» до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози відбулася у кулуарах парламенту

докладніше
18 жовтня 2018, 14:58

“Україна очима дітей АТО” – під такою назвою розгорнуто виставку малюнків проекту “Дитинство без сліз”

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 вересня 2018, 11:10

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у роботі восьмого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом

 

17 вересня у Львові Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у роботі восьмого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА). Засідання відбулось під співголовуванням Миколи Княжицького та Даріуша Розатті за участю народних депутатів України, депутатів Європейського Парламенту, представників Уряду України та ЄС.

Вітаючи учасників засідання, Ірина Геращенко подякувала нинішньому складу  Європарламенту, який одночасно з Верховною Радою України у 2014 році ратифікував Угоду про асоціацію та підтримував нашу державу на шляху імплементації зобов’язань для отримання безвізового режиму з країнами ЄС.

Перший віце-спікер зауважила, що нині вже спостерігається позитивна тенденція у сфері торгівельно-економічного співробітництва між Україною та країнами ЄС. Політик повідомила, що сьогодні країни ЄС стали найбільшим торговельним партнером України. За її словами, частка ЄС у зовнішній торгівлі України сягнула 42%.

Під час виступу Ірина Геращенко зауважила, що восьме засідання ПКА є гарною можливістю для обговорення не лише питань протидії корупції, децентралізації, екології, інших секторальних реформ, але й питання захисту прав людини, зокрема, захисту прав національних меншин. 

«Ми цінуємо, що спільно з європейськими колегами зможемо переконатись у тому, що Україна як багатонаціональна країна повністю забезпечує права нацменшин, і при цьому захищає право українців на розвиток державної мови», – зазначила Перший заступник Голови Парламенту.

Ірина Геращенко висловила переконання, що засідання ПКА також важливе для узгодження спільних дій у контексті протидії агресії РФ в Україні та реалізації небезпечних політичних проектів РФ у ЄС, на кшталт «Північний потік 2», який у разі реалізації суттєво посилить залежність країн ЄС від РФ. За словами політика, зазначений проект небезпечний і тим, що може слугувати чинником для ескалації ситуації на сході України.

Народний депутат України Микола Княжицький відзначив важливість проведення засідання ПКА та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

«Після Майдану, який робив усе, щоб ми були у Європі, ми почали цей процес євроінтеграції. І Парламентський комітет асоціації є якраз тим органом, який моніторить, яким чином Україна наближається до Європейського Союзу», - заявив співголова ПКА Микола Княжицький. «За чотири роки Україна змінилася кардинально. Звісно, ми відчуваємо, що цих змін недостатньо, але довести їх зможемо, тільки якщо разом станемо проти російської агресії, на захист прав людини та на захист тих цінностей, заради яких ми підписували Угоду»,  - заявив народний депутат України М. Княжицький.

Своєю чергою, Даріуш Розатті поінформував, що засідання ПКА дозволить детально обговорити подальшу співпрацю між Україною та ЄС.  

«Двічі на рік ми зустрічаємося з нашими колегами з Верховної Ради України і обговорюємо прогрес виконання Україною Угоди про асоціацією. Під час цього засідання ми обговоримо ряд питань, зокрема, як Європейський Союз, а особливо Європейський Парламент, зможе долучитись, щоб Україна імплементувала Угоду про асоціацію», - наголосив співголова ПКА Україна - ЄС Даріуш Розатті.

У рамках засідання ПКА, під час «круглого столу» відбулось обговорення питання захисту прав національних меншин в Україні.

«Завдання держави - створити рівні умови для навчання та проживання меншин, аби в подальшому вони змогли, володіючи державною мовою, конкурувати на ринку праці та займати посади, зокрема, і в органах державної влади», – повідомила Ірина Геращенко.

Політик підкреслила, що новий закон «Про освіту» не порушує права представників національних меншин, а навпаки – розширює їх.

Також І. Геращенко наголосила, що держава залишається відкритою та готовою до співпраці з представниками національних меншин. «На кожен випадок провокації була жорстка реакція правоохоронних органів. На кожен факт нападу чи неповаги до представників нацменшин є реакція і засудження з боку  влади та правоохоронців. Ми відкриті до співпраці з національними меншинами»,- додала Ірина Геращенко.

 Програмою засідання ПКА передбачено розгляд широкого кола питань, зокрема, гуманітарної ситуації на сході України та в Криму, питання захисту прав національних меншин та етнічних груп, розвитку українських міст та транскордонного співробітництва, виборчої та судової реформи та інших питань порядку денного відносин України з ЄС.