Новини

19 жовтня 2018, 10:33

Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 жовтня 2018, 09:29

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 жовтня

докладніше
18 жовтня 2018, 19:10

Секретар Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Віталій Сташук провів особистий прийом громадян

докладніше
18 жовтня 2018, 18:47

Ірина Геращенко разом з іншими представниками МФО «Рівні можливості» долучилась до інформаційно-просвітницької акції до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози

докладніше
18 жовтня 2018, 18:07

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2018, 17:12

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд жорстко розкритикувала оборонний бюджет України

докладніше
18 жовтня 2018, 15:40

Голова Верховної Ради України А.Парубій разом із першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко вручили відзнаки Верховної Ради України найкращим видавцям і найкращим видавництвам української книги

докладніше
18 жовтня 2018, 15:28

Одноденна інформаційно-просвітницька акція «Жовтень – місяць боротьби проти раку молочної залози» до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози триває у кулуарах парламенту

докладніше
18 жовтня 2018, 14:58

“Україна очима дітей АТО” – під такою назвою розгорнуто виставку малюнків проекту “Дитинство без сліз”

докладніше
18 жовтня 2018, 14:51

Відбулося спільне засідання Комітету з питань науки і освіти та Президії Національної академії наук України.

докладніше
18 жовтня 2018, 14:16

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2018, 13:47

Президент України відзначив активну позицію і єдність української делегації у ПАРЄ в протидії повернення делегації РФ без виконання резолюцій

докладніше
18 жовтня 2018, 12:04

24-26 жовтня Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд візьме участь у Львівському безпековому форумі

докладніше
18 жовтня 2018, 11:13

«Це історичний крок! Верховна Рада України своїм рішенням відновила Ставропігію Вселенського Патріарха у Києві», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій прокоментував ухвалення Законопроекту № 9208 «Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника «Софія Київська»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 липня 2018, 17:16

 Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України 

Під головуванням Ірини Геращенко відбулась робоча зустріч із рідними політв’язнів Кремля

 24 липня у Верховній Раді України під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко відбулась робоча зустріч із родичами заручників та політв’язнів Кремля за участі народного депутата України, Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, керівника Об'єднаного центру СБУ із звільнення заручників Юрія Качанова, представників Адміністрації Президента України, Міністерства закордонних справ України, рідними політв’язнів у Російській Федерації та громадськими активістами, які опікуються питаннями звільнення незаконно утримуваних українців.

І.Геращенко поінформувала присутніх про кроки влади, які здійснюються для звільнення незаконно утримуваних громадян України, які утримуються в РФ та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь.

Особливої уваги було надано питанню підтримки з боку Кабінету Міністрів України членів родин заручників та політв’язнів.

«У більшості випадків українці, які сьогодні знаходяться в примусовій ізоляції, були єдиними годувальниками у сім’ї. Члени таких родин потребують невідкладної фінансової підтримки від Уряду для здійснення поїздок до незаконно утримуваних українців, покриття витрат на послуги адвокатам, іншої соціальної підтримки», - наголосила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України зауважила, що у Державному бюджеті України на 2018 рік Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України на реалізацію заходів щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи в результаті дій незаконних збройних формувань та/або органів влади Росії на окремих територіях Донецької і Луганської областей, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, і тимчасово окупованій території України, а також підтримки зазначених осіб і членів їхніх сімей передбачено 96,7 мільйона гривень. Проте, за сім місяців Кабінет Міністрів України не ухвалив жодних підзаконних актів для їх використання.

Ірина Геращенко повідомила, що з метою вирішення зазначеного питання Кабінету Міністрів України скеровано депутатське звернення, а також спільне звернення Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням виділити бюджетні кошти для допомоги родинам українських політв’язнів.

Також І.Геращенко поінформувала про роботу над напрацюванням законопроекту щодо правового статусу політв’язнів Кремля. За словами політика, це питання буде одним із пріоритетних під час роботи наступної сесії Верховної Ради України.

Учасники засідання заслухали інформацію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Л. Денісової щодо заходів, які вживаються задля відвідин незаконно утримуваних громадян України в РФ та на окупованих територіях, а також інформацію від заступника директора Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України В. Кирилича щодо стану здоров‘я О.Сенцова, В. Балуха, П. Гриба, С. Клиха та інших заручників та політв’язнів Кремля.

Під час робочої зустрічі учасники обмінялись думками щодо подальших кроків з вирішення питання допуску Омбудсмена України та представників міжнародних гуманітарних місій, зокрема, Міжнародного Комітету Червоного Хреста до незаконно утримуваних українців та щодо посилення санкційного тиску проти РФ задля найшвидшого звільнення заручників та політв’язнів Кремля.

«Питання виконання домовленостей щодо дзеркальних відвідин Омбудсменами РФ та України затриманих за злочини проти територіальної цілісності України громадян РФ в Україні та заручників та політв’язнів Кремля, питання пошуку зниклих безвісти та звільнення усіх незаконно утримуваних українців буде порушуватись під час чергового засідання гуманітарної підгрупи ТКГ 25 липня», - повідомила І. Геращенко.

Окрім того, представник гуманітарної підгрупи ТКГ І. Геращенко висловила сподівання, що представники РФ у ТКГ нададуть відповідь на офіційну пропозицію української сторони від 05.07.2018р. щодо дзеркального звільнення 36 громадян РФ, засуджених чи затриманих за злочини проти територіальної цілісності України та політв’язнів Кремля.