Новини

20 липня 2018, 18:09

Ірина Геращенко під час зустрічі із Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою обговорила питання підтримки родин заручників та політв’язнів Кремля

докладніше
20 липня 2018, 15:19

Члени Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ознайомилися з роботою вуглевидобувних держпідприємств та умовами праці шахтарів на Львівщині

докладніше
20 липня 2018, 14:44

Відбулася церемонія закриття Програми стажування в Апараті Верховної Ради України у 2018 році

докладніше
20 липня 2018, 12:18

Підготовлено до друку друге видання Науково-практичного коментаря Закону України «Про державну службу»

докладніше
20 липня 2018, 10:55

Комітет з питань економічної політики протягом восьмої сесії провів 10 засідань, на яких розглянуто 27 питань, з низ 18 законопроектів

докладніше
20 липня 2018, 09:27

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
19 липня 2018, 10:11

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з представником Міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії Лорою Купер

докладніше
19 липня 2018, 09:51

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 16:35

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у круглому столі з питань релігійних свобод та провела зустріч з Послом Семом Браунбеком

докладніше
18 липня 2018, 11:17

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустрічі з членами Комітету закордонних справ Палати представників Конгресу США

докладніше
18 липня 2018, 11:03

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - червні 2018 року

докладніше
18 липня 2018, 10:39

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики спорту та туризму провів слухання на тему: "Доступ молоді до вищої освіти в Україні"

докладніше
18 липня 2018, 09:46

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 09:41

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи за восьму сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
05 липня 2018, 15:53

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Закликаємо інституції ЄС поглибити співробітництво з Україною у питанні імплементації Угоди про асоціацію та розраховуємо на підтримку ЄС у вирішенні безпекових та гуманітарних проблем «Ми закликаємо інституції ЄС поглибити співробітництво з Україною у питанні імплементації Угоди про асоціацію та розраховуємо на підтримку ЄС у вирішенні безпекових та гуманітарних проблем, спричинених агресією РФ в Україні», - заявила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час розгляду Проекту Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом», № 8551 від 04.07.2018.
Ірина Геращенко подякувала Комітету з питань європейської інтеграції за ініціативу з напрацювання важливого сигналу Парламенту напередодні 20-го ювілейного Саміту Україна-ЄС, який відбудеться 9 липня у  Брюсселі.   
Перший віце-спікер І. Геращенко зауважила, що цією Постановою Верховна Рада України підтверджує незворотній шлях європейської інтеграції України та фіксує зобов’язання, які Верховна Рада України у співпраці із Кабінетом Міністрів України мають імплементувати найближчим часом для отримання позитивного сигналу щодо членства нашої Держави в ЄС.
У той же час, політик зауважила, що цією Постановою Парламент України також звертає увагу ЄС на певні зобов’язання з боку ЄС, зокрема, щодо питання протидії реалізації політичного проекту РФ – «Північний потік -2», гуманітарних та безпекових питань, пов’язаних із агресією РФ в Україні.
«Ми закликаємо ЄС посилити санкції проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей - реінтеграції окупованого Донбасу і Криму та звільнення усіх заручників та політв’язнів Кремля», - наголосила І. Геращенко.
Представник гуманітарної підгрупи ТКГ зауважила, що в Російській Федерації та на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь незаконно утримуються понад 60 громадян України, за її словами, десятки українців утримуються на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.   
«Російська Федерація несе відповідальність за безпеку українців, які утримуються на окупованих територіях України та в Росії. Ми вимагаємо від РФ їх негайного звільнення та розраховуємо на підтримку у цьому питанні ЄС», - зазначила політик.
На переконання Ірини Геращенко,  Постанова слугуватиме додатковим інструментом для українських дипломатів, а також підсилить позицію делегації України на Саміті Україна-ЄС наступного тижня.   
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова детально поінформувала парламентаріїв про важливість зазначеної Постанови для подальшої спільної роботи щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
«Цим зверненням до інституцій ЄС Парламент України закликає до посилення співробітництва щодо інтеграції України до енергетичного ринку ЄС, поглиблення співробітництва у сфері цифрової економіки, активізації взаємодії у митній сфері, а також у сфері юстиції, свободи і безпеки. Закликаємо інституції ЄС сприяти максимальному використанню можливостей інтеграції України до внутрішнього ринку Європейського Союзу у сферах, які становлять спільний інтерес та охоплюються Угодою про асоціацію», - наголосила М. Іонова.
В обговоренні Проекту Постанови взяли участь керівники та представники різних депутатських фракцій та груп Парламенту: О. Сотник, М. Бурбак, С. Соболєв та О. Ляшко.
За результатами голосування  Проект Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом» № 8551 від 04.07.2018 був підтриманий 233 голосами «за».