Новини

17 листопада 2018, 22:32

Ірина Геращенко: Факти про усі загрози РФ в Україні мають бути зафіксовані в резолюціях НАТО

докладніше
16 листопада 2018, 19:04

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбувся круглий стіл на тему: «Військово-лікарська експертиза: корупційні ризики та бюрократичні перепони»

докладніше
16 листопада 2018, 16:13

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія до учасників Форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії"

докладніше
16 листопада 2018, 15:23

Комітет з питань охорони здоров’я провів виїзне засідання у Харкові

докладніше
16 листопада 2018, 15:12

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України

докладніше
16 листопада 2018, 11:36

Комітет підтримав подання Полтавської обласної ради щодо перейменування села Мокріївка Миргородського району Полтавської області на село Мокрії

докладніше
16 листопада 2018, 11:11

У Верховній Раді України проходить Форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" (відео)

докладніше
16 листопада 2018, 10:23

У Верховній Раді відбудеться засідання до 85-х роковин Голодомору та виставка архівних документів про події 1932-1933 років в Україні

докладніше
16 листопада 2018, 10:03

Ірина Геращенко взяла участь в акції «Порожні стільці» на підтримку українських заручників та політичних в’язнів Кремля

докладніше
16 листопада 2018, 09:24

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 листопада

докладніше
15 листопада 2018, 17:41

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін провів зустріч з представниками місії Світового банку в Україні щодо реформування системи пенсійного забезпечення

докладніше
15 листопада 2018, 17:00

Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення взяли участь у міжнародній конференції на тему: "Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні: як реалізувати конституційне право на пенсії?"

докладніше
15 листопада 2018, 15:13

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Івано-Франківської обласної ради щодо присвоєння населеному пункту Майданської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області найменування - село Ценжів

докладніше
15 листопада 2018, 15:00

16-17 листопада відбудеться 40 форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" та 10 Консультативна Асамблея парламентарів за МКС і верховенство права

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 липня 2018, 15:53

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Закликаємо інституції ЄС поглибити співробітництво з Україною у питанні імплементації Угоди про асоціацію та розраховуємо на підтримку ЄС у вирішенні безпекових та гуманітарних проблем «Ми закликаємо інституції ЄС поглибити співробітництво з Україною у питанні імплементації Угоди про асоціацію та розраховуємо на підтримку ЄС у вирішенні безпекових та гуманітарних проблем, спричинених агресією РФ в Україні», - заявила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час розгляду Проекту Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом», № 8551 від 04.07.2018.
Ірина Геращенко подякувала Комітету з питань європейської інтеграції за ініціативу з напрацювання важливого сигналу Парламенту напередодні 20-го ювілейного Саміту Україна-ЄС, який відбудеться 9 липня у  Брюсселі.   
Перший віце-спікер І. Геращенко зауважила, що цією Постановою Верховна Рада України підтверджує незворотній шлях європейської інтеграції України та фіксує зобов’язання, які Верховна Рада України у співпраці із Кабінетом Міністрів України мають імплементувати найближчим часом для отримання позитивного сигналу щодо членства нашої Держави в ЄС.
У той же час, політик зауважила, що цією Постановою Парламент України також звертає увагу ЄС на певні зобов’язання з боку ЄС, зокрема, щодо питання протидії реалізації політичного проекту РФ – «Північний потік -2», гуманітарних та безпекових питань, пов’язаних із агресією РФ в Україні.
«Ми закликаємо ЄС посилити санкції проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей - реінтеграції окупованого Донбасу і Криму та звільнення усіх заручників та політв’язнів Кремля», - наголосила І. Геращенко.
Представник гуманітарної підгрупи ТКГ зауважила, що в Російській Федерації та на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь незаконно утримуються понад 60 громадян України, за її словами, десятки українців утримуються на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.   
«Російська Федерація несе відповідальність за безпеку українців, які утримуються на окупованих територіях України та в Росії. Ми вимагаємо від РФ їх негайного звільнення та розраховуємо на підтримку у цьому питанні ЄС», - зазначила політик.
На переконання Ірини Геращенко,  Постанова слугуватиме додатковим інструментом для українських дипломатів, а також підсилить позицію делегації України на Саміті Україна-ЄС наступного тижня.   
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова детально поінформувала парламентаріїв про важливість зазначеної Постанови для подальшої спільної роботи щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
«Цим зверненням до інституцій ЄС Парламент України закликає до посилення співробітництва щодо інтеграції України до енергетичного ринку ЄС, поглиблення співробітництва у сфері цифрової економіки, активізації взаємодії у митній сфері, а також у сфері юстиції, свободи і безпеки. Закликаємо інституції ЄС сприяти максимальному використанню можливостей інтеграції України до внутрішнього ринку Європейського Союзу у сферах, які становлять спільний інтерес та охоплюються Угодою про асоціацію», - наголосила М. Іонова.
В обговоренні Проекту Постанови взяли участь керівники та представники різних депутатських фракцій та груп Парламенту: О. Сотник, М. Бурбак, С. Соболєв та О. Ляшко.
За результатами голосування  Проект Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом» № 8551 від 04.07.2018 був підтриманий 233 голосами «за».