Новини

19 вересня 2018, 18:52

Секретар Комітету з питань охорони здоров’я Олена Колганова провела особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2018, 17:58

Ірина Геращенко: «Українська сторона вважає неможливим повернення делегації РФ в ПАРЄ без виконання резолюцій Асамблеї»

докладніше
19 вересня 2018, 16:59

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Соціальний захист людей похилого віку"

докладніше
19 вересня 2018, 16:50

Комітет з питань запобігання і протидії корупції планує заслухати звіт про діяльність НАБУ 3 жовтня

докладніше
19 вересня 2018, 14:35

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:25

Комітет з питань економічної політики провів Міжнародну конференцію "Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву" (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:20

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 вересня 2018, 14:10

Ірина Геращенко: Парламент має якнайшвидше прийняти закон про гуманітарне розмінування (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 10:51

«Сенат США схвалив проект бюджету Пентагону на 2019 рік, у якому передбачив збільшення безпекової допомоги Україні до 250 мільйонів доларів», - Андрій Парубій

докладніше
19 вересня 2018, 09:40

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання в Одесі

докладніше
19 вересня 2018, 09:35

Комітет з питань інформатизації та зв’язку заслухав доповідь Постійного представника Президента України в Криму про виконання заходів з протидії російській агресії

докладніше
19 вересня 2018, 09:21

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 вересня

докладніше
19 вересня 2018, 09:02

Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко відбулося засідання «Мінської платформи» за участі спецпредставника чинного Голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ Мартіна Сайдіка

докладніше
18 вересня 2018, 18:20

«Співпраця між Україною і Норвегією в останній період набула особливо високої динаміки», - Андрій Парубій під час зустрічі з Головою Стортингу Королівства Норвегія Тоне Вілхелмсен Трьоен

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 липня 2018, 15:53

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Закликаємо інституції ЄС поглибити співробітництво з Україною у питанні імплементації Угоди про асоціацію та розраховуємо на підтримку ЄС у вирішенні безпекових та гуманітарних проблем «Ми закликаємо інституції ЄС поглибити співробітництво з Україною у питанні імплементації Угоди про асоціацію та розраховуємо на підтримку ЄС у вирішенні безпекових та гуманітарних проблем, спричинених агресією РФ в Україні», - заявила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час розгляду Проекту Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом», № 8551 від 04.07.2018.
Ірина Геращенко подякувала Комітету з питань європейської інтеграції за ініціативу з напрацювання важливого сигналу Парламенту напередодні 20-го ювілейного Саміту Україна-ЄС, який відбудеться 9 липня у  Брюсселі.   
Перший віце-спікер І. Геращенко зауважила, що цією Постановою Верховна Рада України підтверджує незворотній шлях європейської інтеграції України та фіксує зобов’язання, які Верховна Рада України у співпраці із Кабінетом Міністрів України мають імплементувати найближчим часом для отримання позитивного сигналу щодо членства нашої Держави в ЄС.
У той же час, політик зауважила, що цією Постановою Парламент України також звертає увагу ЄС на певні зобов’язання з боку ЄС, зокрема, щодо питання протидії реалізації політичного проекту РФ – «Північний потік -2», гуманітарних та безпекових питань, пов’язаних із агресією РФ в Україні.
«Ми закликаємо ЄС посилити санкції проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей - реінтеграції окупованого Донбасу і Криму та звільнення усіх заручників та політв’язнів Кремля», - наголосила І. Геращенко.
Представник гуманітарної підгрупи ТКГ зауважила, що в Російській Федерації та на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь незаконно утримуються понад 60 громадян України, за її словами, десятки українців утримуються на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.   
«Російська Федерація несе відповідальність за безпеку українців, які утримуються на окупованих територіях України та в Росії. Ми вимагаємо від РФ їх негайного звільнення та розраховуємо на підтримку у цьому питанні ЄС», - зазначила політик.
На переконання Ірини Геращенко,  Постанова слугуватиме додатковим інструментом для українських дипломатів, а також підсилить позицію делегації України на Саміті Україна-ЄС наступного тижня.   
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова детально поінформувала парламентаріїв про важливість зазначеної Постанови для подальшої спільної роботи щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
«Цим зверненням до інституцій ЄС Парламент України закликає до посилення співробітництва щодо інтеграції України до енергетичного ринку ЄС, поглиблення співробітництва у сфері цифрової економіки, активізації взаємодії у митній сфері, а також у сфері юстиції, свободи і безпеки. Закликаємо інституції ЄС сприяти максимальному використанню можливостей інтеграції України до внутрішнього ринку Європейського Союзу у сферах, які становлять спільний інтерес та охоплюються Угодою про асоціацію», - наголосила М. Іонова.
В обговоренні Проекту Постанови взяли участь керівники та представники різних депутатських фракцій та груп Парламенту: О. Сотник, М. Бурбак, С. Соболєв та О. Ляшко.
За результатами голосування  Проект Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом» № 8551 від 04.07.2018 був підтриманий 233 голосами «за».