Новини

17 листопада 2018, 22:32

Ірина Геращенко: Факти про усі загрози РФ в Україні мають бути зафіксовані в резолюціях НАТО

докладніше
16 листопада 2018, 19:04

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбувся круглий стіл на тему: «Військово-лікарська експертиза: корупційні ризики та бюрократичні перепони»

докладніше
16 листопада 2018, 16:13

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія до учасників Форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії"

докладніше
16 листопада 2018, 15:23

Комітет з питань охорони здоров’я провів виїзне засідання у Харкові

докладніше
16 листопада 2018, 15:12

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України

докладніше
16 листопада 2018, 11:36

Комітет підтримав подання Полтавської обласної ради щодо перейменування села Мокріївка Миргородського району Полтавської області на село Мокрії

докладніше
16 листопада 2018, 11:11

У Верховній Раді України проходить Форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" (відео)

докладніше
16 листопада 2018, 10:23

У Верховній Раді відбудеться засідання до 85-х роковин Голодомору та виставка архівних документів про події 1932-1933 років в Україні

докладніше
16 листопада 2018, 10:03

Ірина Геращенко взяла участь в акції «Порожні стільці» на підтримку українських заручників та політичних в’язнів Кремля

докладніше
16 листопада 2018, 09:24

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 листопада

докладніше
15 листопада 2018, 17:41

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін провів зустріч з представниками місії Світового банку в Україні щодо реформування системи пенсійного забезпечення

докладніше
15 листопада 2018, 17:00

Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення взяли участь у міжнародній конференції на тему: "Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні: як реалізувати конституційне право на пенсії?"

докладніше
15 листопада 2018, 15:13

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Івано-Франківської обласної ради щодо присвоєння населеному пункту Майданської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області найменування - село Ценжів

докладніше
15 листопада 2018, 15:00

16-17 листопада відбудеться 40 форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" та 10 Консультативна Асамблея парламентарів за МКС і верховенство права

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
04 липня 2018, 15:06

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко закликала парламентаріїв ухвалити звернення до ОБСЄ щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля

 

4 липня під час виступу з трибуни Верховної Ради України, Перший заступник Голови Верховної Ради України, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко напередодні важливих міжнародних зустрічей високого рівня та, зокрема, засідання Парламентської Асамблеї ОБСЄ закликала народних депутатів України ухвалити звернення до ОБСЄ щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля.
Перший віце-спікер поінформувала, що, на жаль, з тимчасово окупованих територій України та з РФ продовжує надходити тривожна інформація стосовно погіршення стану здоров’я, застосування фізичного, психологічного насильства та тортур до громадян України, які утримуються за політичними мотивами в РФ та на тимчасово окупованих територіях України. Так, політик поінформувала про Павла Гриба, якому нанесли фізичні травми під час його етапування, про Станіслава Клиха, який нині знаходиться в психіатричній тюремній лікарні м.Магнітогорськ в Росії, про знущання над кримчанином Володимиром Балухом, який утримується в окупованому Криму та про Олега Сенцова, безстрокове голодування якого триває вже 52-ий день.
«До Олега Сенцова не допускають ні консулів, ні Омбудсмена України, ні представників міжнародних місій. У нас є всі підстави вважати, що його стан здоров’я, як і стан здоров’я інших українців, критичний. Незважаючи на безстрокове голодування, Олега можуть примусово годувати сумішшю невідомого походження», - повідомила І. Геращенко.  
Інформуючи про зусилля щодо звільнення незаконно утримуваних громадян України, політик нагадала, що 28 червня ц.р. під час засідання третьої частини сесії  ПАРЄ-2018 у м. Страсбург, Франція, 77 голосами "за" була підтримана резолюція щодо громадян України, затриманих за політичними мотивами Російською Федерацією. Політик зауважила, що резолюція ПАРЄ вимагає від РФ негайно звільнити українців, містить вичерпний перелік прізвищ політв’язнів Кремля, а також зазначається, що РФ несе повну відповідальність за стан здоров’я незаконно утримуваних українців.
Крім того, представник гуманітарної підгрупи ТКГ зауважила, що 2 липня за дорученням Глави держави було озвучено прізвища 23 громадян РФ, засуджених або затриманих за підозрою у здійсненні злочинів проти територіальної цілісності України, яких українська сторона готова звільнити при дзеркальному звільненні Росією політичних в’язнів Кремля. 
«Цей список із 23 громадян РФ ми неодноразово передавали представнику РФ у ТКГ Б.Гризлову в Мінську і в рамках переговорів учасників нормандського формату - Міністру закордонних справ РФ С.Лаврову, але ми й досі не маємо жодної відповіді», - підкреслила І. Геращенко. 
Підсумовуючи свій виступ, політик повідомила, що найближчим часом відбудуться важливі міжнародні зустрічі, зокрема  Саміт Україна-ЄС, зустріч Президентів США та РФ, а також засідання сесії ПА ОБСЄ у ФРН.
«Ми апелюємо до усіх наших міжнародних партнерів з проханням, щоб безпекові та гуманітарні питання, зокрема, питання звільнення заручників та політв’язнів були ключовими у порядку денному цих зустрічей. Також напередодні засідання ПА ОБСЄ у Берліні, де серед іншого будуть представники й Росії, прошу вас підтримати звернення Верховної Ради України до ОБСЄ щодо негайного звільнення українських заручників та політв’язнів», - наголосила І. Геращенко.