Новини

19 вересня 2018, 18:52

Секретар Комітету з питань охорони здоров’я Олена Колганова провела особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2018, 17:58

Ірина Геращенко: «Українська сторона вважає неможливим повернення делегації РФ в ПАРЄ без виконання резолюцій Асамблеї»

докладніше
19 вересня 2018, 16:59

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Соціальний захист людей похилого віку"

докладніше
19 вересня 2018, 16:50

Комітет з питань запобігання і протидії корупції планує заслухати звіт про діяльність НАБУ 3 жовтня

докладніше
19 вересня 2018, 14:35

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:25

Комітет з питань економічної політики провів Міжнародну конференцію "Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву" (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:20

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 вересня 2018, 14:10

Ірина Геращенко: Парламент має якнайшвидше прийняти закон про гуманітарне розмінування (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 10:51

«Сенат США схвалив проект бюджету Пентагону на 2019 рік, у якому передбачив збільшення безпекової допомоги Україні до 250 мільйонів доларів», - Андрій Парубій

докладніше
19 вересня 2018, 09:40

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання в Одесі

докладніше
19 вересня 2018, 09:35

Комітет з питань інформатизації та зв’язку заслухав доповідь Постійного представника Президента України в Криму про виконання заходів з протидії російській агресії

докладніше
19 вересня 2018, 09:21

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 вересня

докладніше
19 вересня 2018, 09:02

Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко відбулося засідання «Мінської платформи» за участі спецпредставника чинного Голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ Мартіна Сайдіка

докладніше
18 вересня 2018, 18:20

«Співпраця між Україною і Норвегією в останній період набула особливо високої динаміки», - Андрій Парубій під час зустрічі з Головою Стортингу Королівства Норвегія Тоне Вілхелмсен Трьоен

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
04 липня 2018, 15:06

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко закликала парламентаріїв ухвалити звернення до ОБСЄ щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля

 

4 липня під час виступу з трибуни Верховної Ради України, Перший заступник Голови Верховної Ради України, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко напередодні важливих міжнародних зустрічей високого рівня та, зокрема, засідання Парламентської Асамблеї ОБСЄ закликала народних депутатів України ухвалити звернення до ОБСЄ щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля.
Перший віце-спікер поінформувала, що, на жаль, з тимчасово окупованих територій України та з РФ продовжує надходити тривожна інформація стосовно погіршення стану здоров’я, застосування фізичного, психологічного насильства та тортур до громадян України, які утримуються за політичними мотивами в РФ та на тимчасово окупованих територіях України. Так, політик поінформувала про Павла Гриба, якому нанесли фізичні травми під час його етапування, про Станіслава Клиха, який нині знаходиться в психіатричній тюремній лікарні м.Магнітогорськ в Росії, про знущання над кримчанином Володимиром Балухом, який утримується в окупованому Криму та про Олега Сенцова, безстрокове голодування якого триває вже 52-ий день.
«До Олега Сенцова не допускають ні консулів, ні Омбудсмена України, ні представників міжнародних місій. У нас є всі підстави вважати, що його стан здоров’я, як і стан здоров’я інших українців, критичний. Незважаючи на безстрокове голодування, Олега можуть примусово годувати сумішшю невідомого походження», - повідомила І. Геращенко.  
Інформуючи про зусилля щодо звільнення незаконно утримуваних громадян України, політик нагадала, що 28 червня ц.р. під час засідання третьої частини сесії  ПАРЄ-2018 у м. Страсбург, Франція, 77 голосами "за" була підтримана резолюція щодо громадян України, затриманих за політичними мотивами Російською Федерацією. Політик зауважила, що резолюція ПАРЄ вимагає від РФ негайно звільнити українців, містить вичерпний перелік прізвищ політв’язнів Кремля, а також зазначається, що РФ несе повну відповідальність за стан здоров’я незаконно утримуваних українців.
Крім того, представник гуманітарної підгрупи ТКГ зауважила, що 2 липня за дорученням Глави держави було озвучено прізвища 23 громадян РФ, засуджених або затриманих за підозрою у здійсненні злочинів проти територіальної цілісності України, яких українська сторона готова звільнити при дзеркальному звільненні Росією політичних в’язнів Кремля. 
«Цей список із 23 громадян РФ ми неодноразово передавали представнику РФ у ТКГ Б.Гризлову в Мінську і в рамках переговорів учасників нормандського формату - Міністру закордонних справ РФ С.Лаврову, але ми й досі не маємо жодної відповіді», - підкреслила І. Геращенко. 
Підсумовуючи свій виступ, політик повідомила, що найближчим часом відбудуться важливі міжнародні зустрічі, зокрема  Саміт Україна-ЄС, зустріч Президентів США та РФ, а також засідання сесії ПА ОБСЄ у ФРН.
«Ми апелюємо до усіх наших міжнародних партнерів з проханням, щоб безпекові та гуманітарні питання, зокрема, питання звільнення заручників та політв’язнів були ключовими у порядку денному цих зустрічей. Також напередодні засідання ПА ОБСЄ у Берліні, де серед іншого будуть представники й Росії, прошу вас підтримати звернення Верховної Ради України до ОБСЄ щодо негайного звільнення українських заручників та політв’язнів», - наголосила І. Геращенко.