Новини

19 вересня 2018, 18:52

Секретар Комітету з питань охорони здоров’я Олена Колганова провела особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2018, 17:58

Ірина Геращенко: «Українська сторона вважає неможливим повернення делегації РФ в ПАРЄ без виконання резолюцій Асамблеї»

докладніше
19 вересня 2018, 16:59

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Соціальний захист людей похилого віку"

докладніше
19 вересня 2018, 16:50

Комітет з питань запобігання і протидії корупції планує заслухати звіт про діяльність НАБУ 3 жовтня

докладніше
19 вересня 2018, 14:35

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:25

Комітет з питань економічної політики провів Міжнародну конференцію "Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву" (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:20

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 вересня 2018, 14:10

Ірина Геращенко: Парламент має якнайшвидше прийняти закон про гуманітарне розмінування (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 10:51

«Сенат США схвалив проект бюджету Пентагону на 2019 рік, у якому передбачив збільшення безпекової допомоги Україні до 250 мільйонів доларів», - Андрій Парубій

докладніше
19 вересня 2018, 09:40

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання в Одесі

докладніше
19 вересня 2018, 09:35

Комітет з питань інформатизації та зв’язку заслухав доповідь Постійного представника Президента України в Криму про виконання заходів з протидії російській агресії

докладніше
19 вересня 2018, 09:21

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 вересня

докладніше
19 вересня 2018, 09:02

Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко відбулося засідання «Мінської платформи» за участі спецпредставника чинного Голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ Мартіна Сайдіка

докладніше
18 вересня 2018, 18:20

«Співпраця між Україною і Норвегією в останній період набула особливо високої динаміки», - Андрій Парубій під час зустрічі з Головою Стортингу Королівства Норвегія Тоне Вілхелмсен Трьоен

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 липня 2018, 23:27

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Незважаючи на фундаментальні відмінності конфлікту в Колумбії та ситуації в Україні, окремий досвід мирного врегулювання може стати корисним і для нашої Держави»

 

3 липня у Парламенті під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України, представника гуманітарної підгрупи ТКГ Ірини Геращенко відбулося засідання неформальної депутатської групи  «Мінська платформа» за участі Хуана Фернандо Крісто - колишнього Міністра внутрішніх справ Колумбії, повноважного переговорника Гаванського переговорного процесу між Урядом Колумбії та представниками збройного угруповання "Революційні збройні сили Колумбії" (FARC), який працював над імплементацією мирної угоди і впровадженням правових реформ.
Під час засідання Хуан Фернандо Крісто поінформував про особливості мирного врегулювання конфлікту в Колумбії. За його словами, за період конфлікту, який серед іншого тривав понад 50 років, постраждало понад 8 мільйонів осіб, загинуло  понад 200 тисяч громадян Колумбії. Екс-Міністр внутрішніх справ Колумбії зазначив, що мирні переговори між Урядом Колумбії та FARC розпочались у 2012 році та передбачали виконання шести пунктів: розвитку сільських регіонів, політичної участі, протидії незаконному обігу наркотиків, запровадженню всеохоплюючої мережі правди, правосуддя, відшкодування та не повторення злочинів щодо постраждалих; повноцінне припинення конфлікту та втілення мирної Угоди (впровадження та контроль).
За словами  Хуана Фернандо Крісто, досягнення домовленостей у частині Угоди щодо постраждалих внаслідок конфлікту був одним із найважчих, погодження цього розділу зайняло майже півтора роки. У цій частині містяться зобов’язання щодо низки судових та позасудових механізмів, призначених забезпечити притягнення до відповідальності за серйозні злочини та задоволення прав постраждалих осіб на правду, справедливість, всебічне відшкодування і гарантії не повторення злочинів.   
Особливої уваги на зустрічі було надано питанню перехідного правосуддя в Колумбії. Хуан Фернандо Крісто поінформував, що у в Колумбії було створено спеціальні структури – трибунал, Комісію правди та Комісію із пошуку зниклих безвісти. Хуан Фернандо Крісто також поінформував про законодавчу роботу над питаннями мирного врегулювання ситуації в Колумбії та, зокрема, розповів про закони, ухвалені в Колумбії, про репарації жертвам воєнного конфлікту та про реституцію земель, завдяки яким тисячі колумбійців отримали відшкодування.
Під час зустрічі учасників депутатської групи  «Мінська платформа» також було поінформовано про реінтеграцію територій, демілітаризацію бойовиків, стратегічні комунікації, особливості правосуддя та амністії і політики відносно прав жертв конфлікту в Колумбії.
Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко подякувала за інформацію Хуану Фернандо Крісто. Вона  відзначила, що незважаючи на фундаментальні відмінності конфлікту в Колумбії та ситуації в Україні, яка спричинена агресією РФ, окремий досвід мирного врегулювання ситуації, зокрема, питання стратегічної комунікації може стати корисним і для нашої Держави. Політик також поінформувала, що на запрошення СМІ – Центру Марті Ахтісаарі з 9 по 13 квітня 2018 року разом із народними депутатами України Н. Веселовою, С. Заліщук, О. Рябчиним та А. Тетеруком перебувала у Республіці Колумбія (м. Богота), де взяла участь у зустрічах із представниками Уряду Колумбійської Республіки, учасниками мирних переговорів, політиками, представниками дослідницьких інститутів та державних структур, що займаються підтримкою жертв конфлікту і постконфліктним діалогом.
У зустрічі також взяли участь Заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини І. Ліщина, представники Центру Марті Ахтісаарі,  народні депутати України М. Іонова, Р. Чубаров, О. Юринець, М. Найєм, О. Масоріна, Б.Тарасюк, О.Рябчин, Ю. Павленко, Л.Ємець, Н.Веселова, В.Заружко, О.Єднак та інші.