Новини

17 листопада 2018, 22:32

Ірина Геращенко: Факти про усі загрози РФ в Україні мають бути зафіксовані в резолюціях НАТО

докладніше
16 листопада 2018, 19:04

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбувся круглий стіл на тему: «Військово-лікарська експертиза: корупційні ризики та бюрократичні перепони»

докладніше
16 листопада 2018, 16:13

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія до учасників Форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії"

докладніше
16 листопада 2018, 15:23

Комітет з питань охорони здоров’я провів виїзне засідання у Харкові

докладніше
16 листопада 2018, 15:12

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України

докладніше
16 листопада 2018, 11:36

Комітет підтримав подання Полтавської обласної ради щодо перейменування села Мокріївка Миргородського району Полтавської області на село Мокрії

докладніше
16 листопада 2018, 11:11

У Верховній Раді України проходить Форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" (відео)

докладніше
16 листопада 2018, 10:23

У Верховній Раді відбудеться засідання до 85-х роковин Голодомору та виставка архівних документів про події 1932-1933 років в Україні

докладніше
16 листопада 2018, 10:03

Ірина Геращенко взяла участь в акції «Порожні стільці» на підтримку українських заручників та політичних в’язнів Кремля

докладніше
16 листопада 2018, 09:24

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 листопада

докладніше
15 листопада 2018, 17:41

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін провів зустріч з представниками місії Світового банку в Україні щодо реформування системи пенсійного забезпечення

докладніше
15 листопада 2018, 17:00

Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення взяли участь у міжнародній конференції на тему: "Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні: як реалізувати конституційне право на пенсії?"

докладніше
15 листопада 2018, 15:13

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Івано-Франківської обласної ради щодо присвоєння населеному пункту Майданської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області найменування - село Ценжів

докладніше
15 листопада 2018, 15:00

16-17 листопада відбудеться 40 форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" та 10 Консультативна Асамблея парламентарів за МКС і верховенство права

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 червня 2018, 09:32

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Україна та Латвія зацікавлені у розширенні співпраці та обміні досвідом у сфері безпеки та оборони»


         

20 червня 2018 року відбулася зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з Міністром закордонних справ Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом.

         Під час зустрічі Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко подякувала за підтримку Латвійською Республікою суверенітету й територіальної цілісності України, а також за допомогу в лікуванні  українських військовослужбовців. 

         Латвійський міністр запевнив, що Рига готова продовжити  програми медичної допомоги військовим, у тому числі, психологічної. Він також висловив сподівання на активізацію співпраці щодо цієї проблематики після створення в Україні міністерства у справах ветеранів.

      

  Під час зустрічі Ірина Геращенко також детально зупинилась на  гуманітарній та безпековій ситуації на сході України.  Гостро стоїть проблема звільнення заручників та політв’язнів через абсолютно деструктивну   позицію Російської Федерації. Незаконно  затримані громадяни України на тимчасово окупованих територіях утримуються у повній ізоляції. «За чотири роки представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста жодного разу не відвідали українців, які утримуються у в’язницях на тимчасово окупованих територіях України», - наголосила І.Геращенко.

         Окрім того, у ході дискусії було обговорено питання Криму і порушення там прав людини, зокрема, заборону Меджлісу окупаційною владою, масові арешти кримських татар і українців за політичними мотивами.

         Перший заступник Голови Верховної Ради України розповіла про зусилля, які вживаються на всіх рівнях задля звільнення українців, зокрема і на найвищому.

        

Політик поінформувала також про план роботи парламенту. Вона повідомила, що 21 червня Парламент розгляне законопроект щодо утворення  Вищого антикорупційного суду в Україні (№8497 від 19.06.2018), також І. Геращенко поінформувала, що в цей день передбачається й розгляд проекту Закону України «Про національну безпеку України» №8068 від 28.02.2018.

         Своєю чергою, Е. Рінкевичс запевнив у рішучій підтримці кроків України у встановленні сталого миру на Донбасі, а також висловив солідарність у протидії російській агресії. Також сторони обговорили спільну протидію  пропаганді і гібридним викликам.