Новини

19 вересня 2018, 18:52

Секретар Комітету з питань охорони здоров’я Олена Колганова провела особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2018, 17:58

Ірина Геращенко: «Українська сторона вважає неможливим повернення делегації РФ в ПАРЄ без виконання резолюцій Асамблеї»

докладніше
19 вересня 2018, 16:59

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Соціальний захист людей похилого віку"

докладніше
19 вересня 2018, 16:50

Комітет з питань запобігання і протидії корупції планує заслухати звіт про діяльність НАБУ 3 жовтня

докладніше
19 вересня 2018, 14:35

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:25

Комітет з питань економічної політики провів Міжнародну конференцію "Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву" (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:20

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 вересня 2018, 14:10

Ірина Геращенко: Парламент має якнайшвидше прийняти закон про гуманітарне розмінування (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 10:51

«Сенат США схвалив проект бюджету Пентагону на 2019 рік, у якому передбачив збільшення безпекової допомоги Україні до 250 мільйонів доларів», - Андрій Парубій

докладніше
19 вересня 2018, 09:40

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання в Одесі

докладніше
19 вересня 2018, 09:35

Комітет з питань інформатизації та зв’язку заслухав доповідь Постійного представника Президента України в Криму про виконання заходів з протидії російській агресії

докладніше
19 вересня 2018, 09:21

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 вересня

докладніше
19 вересня 2018, 09:02

Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко відбулося засідання «Мінської платформи» за участі спецпредставника чинного Голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ Мартіна Сайдіка

докладніше
18 вересня 2018, 18:20

«Співпраця між Україною і Норвегією в останній період набула особливо високої динаміки», - Андрій Парубій під час зустрічі з Головою Стортингу Королівства Норвегія Тоне Вілхелмсен Трьоен

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 червня 2018, 09:32

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Україна та Латвія зацікавлені у розширенні співпраці та обміні досвідом у сфері безпеки та оборони»


         

20 червня 2018 року відбулася зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з Міністром закордонних справ Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом.

         Під час зустрічі Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко подякувала за підтримку Латвійською Республікою суверенітету й територіальної цілісності України, а також за допомогу в лікуванні  українських військовослужбовців. 

         Латвійський міністр запевнив, що Рига готова продовжити  програми медичної допомоги військовим, у тому числі, психологічної. Він також висловив сподівання на активізацію співпраці щодо цієї проблематики після створення в Україні міністерства у справах ветеранів.

      

  Під час зустрічі Ірина Геращенко також детально зупинилась на  гуманітарній та безпековій ситуації на сході України.  Гостро стоїть проблема звільнення заручників та політв’язнів через абсолютно деструктивну   позицію Російської Федерації. Незаконно  затримані громадяни України на тимчасово окупованих територіях утримуються у повній ізоляції. «За чотири роки представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста жодного разу не відвідали українців, які утримуються у в’язницях на тимчасово окупованих територіях України», - наголосила І.Геращенко.

         Окрім того, у ході дискусії було обговорено питання Криму і порушення там прав людини, зокрема, заборону Меджлісу окупаційною владою, масові арешти кримських татар і українців за політичними мотивами.

         Перший заступник Голови Верховної Ради України розповіла про зусилля, які вживаються на всіх рівнях задля звільнення українців, зокрема і на найвищому.

        

Політик поінформувала також про план роботи парламенту. Вона повідомила, що 21 червня Парламент розгляне законопроект щодо утворення  Вищого антикорупційного суду в Україні (№8497 від 19.06.2018), також І. Геращенко поінформувала, що в цей день передбачається й розгляд проекту Закону України «Про національну безпеку України» №8068 від 28.02.2018.

         Своєю чергою, Е. Рінкевичс запевнив у рішучій підтримці кроків України у встановленні сталого миру на Донбасі, а також висловив солідарність у протидії російській агресії. Також сторони обговорили спільну протидію  пропаганді і гібридним викликам.