Новини

18 грудня 2018, 13:19

Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 грудня 2018, 10:30

Генеральна Асамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, районів Чорного та Азовського морів», - А.Парубій

докладніше
18 грудня 2018, 09:55

Ірина Геращенко: «Українська сторона у ТКГ наполягає на звільненні заручників та політв’язнів Кремля до Нового року»

докладніше
18 грудня 2018, 09:15

«Захоплені 25 листопада українські військовослужбовці - це військовополонені, і ми вимагаємо від Росії їх негайного звільнення без всяких передумов і обмінів», - наголосила І.Геращенко під час прес-конференції «Надання адвокатської допомоги українським військовополоненим морякам»

докладніше
18 грудня 2018, 09:07

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 грудня

докладніше
17 грудня 2018, 18:56

17 грудня під час засідання Погоджувальної ради Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко привітала українців із створенням Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні та відзначила лідерську роль Президента Порошенка у цьому процесі

докладніше
17 грудня 2018, 17:43

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький провів особистий прийом громадян

докладніше
17 грудня 2018, 12:30

Питання національної безпеки і оборони, паливно-енергетичного комплексу та аграрної політики мають стати головними у законотворчій діяльності Верховної Ради України цього пленарного тижня

докладніше
17 грудня 2018, 11:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій запросив Всесвятійшого Патріарха Варфоломія прибути до України і виступити у Верховній Раді України

докладніше
17 грудня 2018, 11:22

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши засідання Погоджувальної ради, привітав усіх зі створенням Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні (відео)

докладніше
17 грудня 2018, 09:00

На засіданні Східноєвропейського компоненту Парламентської Асамблеї Євронест Голову Постійної делегації Верховної Ради України Бориса Тарасюка обрано Співпрезидентом ПА Євронест

докладніше
16 грудня 2018, 10:29

«Українська Держава - буде, Українська Церква - буде!» - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у Помісному Об'єднавчому Православному Соборі

докладніше
14 грудня 2018, 13:48

Голова Комітету в закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у Національному марафоні "Роль громадян у політичних реформах"

докладніше
14 грудня 2018, 13:36

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів

докладніше

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 червня 2018, 09:34

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Україна продовжує відчайдушно боротися за звільнення всіх своїх незаконно утримуваних громадян, зокрема і журналіста Асєєва

 


4 червня 2018 року відбулась презентація книги «В ізоляції»,  журналіста Станіслава Асєєва, який незаконно утримується в окупованому Донецьку з червня 2017 року.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко подякувала ініціаторам заходу за участь у боротьбі за звільнення незаконно утримуваних українців, які утримуються як на окупованих територіях України, так і в Російській Федерації. Представник гуманітарної підгрупи ТКГ нагадала, що наразі підтверджено місце утримання лише 20 українців, серед яких і Станіслав Асєєв.

Вона зауважила, що за чотири роки представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста не мали доступу до в'язниць на тимчасово окупованих територіях України, де незаконно утримуються українські громадяни, серед яких є цивільні і військові.

«Ми маємо разом боротись за фундаментальні права, на яких будується цивілізований світ, і вимагати від міжнародних гуманітарних місій, зокрема і МКЧХ, виконувати повноваження відповідно до мандату, що розповсюджується й на невіддільні тимчасово окуповані території України», - наголосила Перший віце-спікер. За її словами, відсутність реакції міжнародної спільноти та міжнародних організацій на методи гібридної війни проти України «руйнує фундаментальні принципи та цінності цих організацій».

Ірина Геращенко підкреслила, що наразі немає жодного контакту зі Станіславом Асєєвим та з іншими незаконно утримуваними українцями, вона закликала міжнародну спільноту напередодні світового чемпіонату з футболу консолідувати зусилля з метою посилення тиску на РФ. І.Геращенко нагадала, що українські політв’язні Олег Сенцов, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Олександр Шумков продовжують безстрокове голодування. За її словами, нині  у тюрмах РФ незаконно утримується понад 60 українців, серед яких й представники кримськотатарського народу.

«Ми продовжуємо відчайдушно боротися за звільнення всіх українців і перебуваємо на постійному контакті з родичами незаконно ув’язнених», - розповіла І.Геращенко.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко підкреслила, що під час чергового засідання підгрупи 30 травня 2018 року представники України вчергове поінформували про готовність звільнення 23 громадян РФ, засуджених в Україні за злочини проти територіальної цілісності України з метою розблокування процесу звільнення українських політв’язнів О. Сенцова,  О. Кольченка, М. Карпюка, С.Клиха, В.Виговського, заручників С. Асєєва, І. Деєєва, Б. Пантюшенка, С.Глондара О.Коренькова та інших. 

І. Геращенко закликала консолідувати зусилля задля посилення тиску на РФ напередодні Чемпіонату світу з футболу 2018 та закликала громадян України не їхати до країни-агресора, де існує пряма загроза їхній безпеці та свободі.

Політик повідомила, що звільнення незаконно утримуваних українців порушуються на всіх рівнях, зокрема й на найвищому. Вона нагадала, що 1 червня ц.р. Президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови з Держсекретарем США Майком  Помпео порушив питання щодо звільнення українських заручників та політв’язнів та наголосив на важливості продовження тиску на Росію.