Новини

24 вересня 2018, 13:59

Комітет з питань охорони здоров’я провів круглий стіл «Реформування системи реабілітації та визначення групи інвалідності громадян України» (відео)

докладніше
24 вересня 2018, 13:04

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до законів щодо вирішення питань заборгованості підприємств ОПК - учасників ДК «Укроборонпром» перед державою-агресором та забезпечення їх стабільного розвитку

докладніше
24 вересня 2018, 12:00

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув питання щодо відключення аналогового ефірного телевізійного мовлення в Україні

докладніше
24 вересня 2018, 10:29

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до статті 21 Закону України "Про Національну гвардію України" (щодо права на реабілітацію)

докладніше
22 вересня 2018, 09:00

Ірина Геращенко поспілкувалася з учасниками акції на підтримку Олега Сенцова під Посольством РФ у Франції

докладніше
21 вересня 2018, 17:52

Народний депутат з фракції Радикальної партії Олега Ляшка Тетяна Юзькова провела особистий прийом громадян

докладніше
21 вересня 2018, 16:47

«Рішення про внесення змін до Конституції України щодо вступу України в ЄС і НАТО є найважливішим цього пленарного тижня», - Андрій Парубій

докладніше
21 вересня 2018, 16:40

Андрій Парубій: Наступного пленарного тижня Верховна Рада України розгляне проект Закону про українську мову

докладніше
21 вересня 2018, 14:19

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
21 вересня 2018, 14:09

У Верховній Раді презентовано посібник «Правила оформлення проектів законів та основні вимоги законодавчої техніки»

докладніше
21 вересня 2018, 12:23

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув результати аналізу ефективності реалізації Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки за матеріалами Рахункової палати України

докладніше
21 вересня 2018, 09:30

У Верховній Раді відбулося засідання «Мінської платформи» за участі Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна

докладніше
21 вересня 2018, 09:28

Питання посилення санкційного тиску проти РФ обговорено під час засідання «Мінської платформи» за участі керівників та представників іноземних дипломатичних представництв в Україні

докладніше
21 вересня 2018, 09:27

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбулася зустріч з експертом Міжнародної антикорупційної консультативної ради Драго Косом

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 червня 2018, 09:34

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Україна продовжує відчайдушно боротися за звільнення всіх своїх незаконно утримуваних громадян, зокрема і журналіста Асєєва

 


4 червня 2018 року відбулась презентація книги «В ізоляції»,  журналіста Станіслава Асєєва, який незаконно утримується в окупованому Донецьку з червня 2017 року.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко подякувала ініціаторам заходу за участь у боротьбі за звільнення незаконно утримуваних українців, які утримуються як на окупованих територіях України, так і в Російській Федерації. Представник гуманітарної підгрупи ТКГ нагадала, що наразі підтверджено місце утримання лише 20 українців, серед яких і Станіслав Асєєв.

Вона зауважила, що за чотири роки представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста не мали доступу до в'язниць на тимчасово окупованих територіях України, де незаконно утримуються українські громадяни, серед яких є цивільні і військові.

«Ми маємо разом боротись за фундаментальні права, на яких будується цивілізований світ, і вимагати від міжнародних гуманітарних місій, зокрема і МКЧХ, виконувати повноваження відповідно до мандату, що розповсюджується й на невіддільні тимчасово окуповані території України», - наголосила Перший віце-спікер. За її словами, відсутність реакції міжнародної спільноти та міжнародних організацій на методи гібридної війни проти України «руйнує фундаментальні принципи та цінності цих організацій».

Ірина Геращенко підкреслила, що наразі немає жодного контакту зі Станіславом Асєєвим та з іншими незаконно утримуваними українцями, вона закликала міжнародну спільноту напередодні світового чемпіонату з футболу консолідувати зусилля з метою посилення тиску на РФ. І.Геращенко нагадала, що українські політв’язні Олег Сенцов, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Олександр Шумков продовжують безстрокове голодування. За її словами, нині  у тюрмах РФ незаконно утримується понад 60 українців, серед яких й представники кримськотатарського народу.

«Ми продовжуємо відчайдушно боротися за звільнення всіх українців і перебуваємо на постійному контакті з родичами незаконно ув’язнених», - розповіла І.Геращенко.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко підкреслила, що під час чергового засідання підгрупи 30 травня 2018 року представники України вчергове поінформували про готовність звільнення 23 громадян РФ, засуджених в Україні за злочини проти територіальної цілісності України з метою розблокування процесу звільнення українських політв’язнів О. Сенцова,  О. Кольченка, М. Карпюка, С.Клиха, В.Виговського, заручників С. Асєєва, І. Деєєва, Б. Пантюшенка, С.Глондара О.Коренькова та інших. 

І. Геращенко закликала консолідувати зусилля задля посилення тиску на РФ напередодні Чемпіонату світу з футболу 2018 та закликала громадян України не їхати до країни-агресора, де існує пряма загроза їхній безпеці та свободі.

Політик повідомила, що звільнення незаконно утримуваних українців порушуються на всіх рівнях, зокрема й на найвищому. Вона нагадала, що 1 червня ц.р. Президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови з Держсекретарем США Майком  Помпео порушив питання щодо звільнення українських заручників та політв’язнів та наголосив на важливості продовження тиску на Росію.