Новини

24 травня 2018, 12:37

Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
24 травня 2018, 11:00

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вважає безперспективними спроби завадити здійсненню ним контрольних функцій у сфері захисту прав журналістів та планує проаналізувати стан радіомовлення в Україні

докладніше
24 травня 2018, 10:22

«Українське суспільство має відповідати перед українськими воїнами і коли вони захищають країну на фронті, і коли потребують нашої підтримки і уваги», - сказав А.Парубій

докладніше
24 травня 2018, 10:15

Секретар Комітету з питань охорони здоров'я Олена Колганова провела особистий прийом громадян

докладніше
24 травня 2018, 10:01

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Ефективність системи надання субсидій населенню"

докладніше
23 травня 2018, 19:46

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій прочитав лекцію студентам Київського національного університету ім.Тараса Шевченка на тему: «Століття української революції. Паралелі та уроки»

докладніше
23 травня 2018, 17:33

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
23 травня 2018, 17:13

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради розглянув низку питань порядку денного, у тому числі законопроект щодо ґендерно-правової експертизи

докладніше
23 травня 2018, 16:34

Співголови групи з міжпарламентських зв’язків зі Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії С.Заліщук та О.Рябчин разом з британськими парламентаріям відвідали Донеччину

докладніше
23 травня 2018, 14:33

Ірина Геращенко закликала підтримати акції під Посольством РФ в Україні щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля та звернулась до представників української діаспори провести подібні заходи поблизу дипломатичних представництв РФ у країнах ЄС та США (відео)

докладніше
23 травня 2018, 14:17

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 травня 2018, 19:15

Україна і Естонія зацікавлені у поглибленні українсько-естонського міжпарламентського діалогу

докладніше
22 травня 2018, 18:42

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив виставку «Перша Грузинська Демократична Республіка», розгорнуту у кулуарах третього поверху Парламенту

докладніше
22 травня 2018, 18:02

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
18 травня 2018, 10:18

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Військова агресія Кремля в Україні потребує більш рішучих дій міжнародних партнерів України, зокрема й через посилення санкційного тиску

 


17 травня відбулась зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з делегацією Парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Перший віце-спікер відзначила активізацію міжпарламентського діалогу між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, а також подякувала за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Ірина Геращенко відзначила важливість поїздок британських парламентаріїв на Донбас.

«Для нас дуже важливо, що дедалі більше британських політиків відвідують особисто східну території України, щоб на власні очі побачити наслідки російської агресії проти України. Сподіваюсь, що Ваша поїздка на Донбас дозволить додатково привернути увагу Парламенту Великої Британії до ситуації на сході нашої Держави», - відзначила І. Геращенко.

Під час зустрічі Представник України у підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко поінформувала іноземних колег про ключові теми, що обговорюються на підгрупі.

«Протягом останніх трьох років нам вдалось звільнити сотні заручників, багато з них незаконно утримувались на окупованому Донбасі понад три роки. Наразі на окупованих територіях залишається близько 100 заручників, близько 300 осіб, що вважаються зниклими безвісти. Понад 60 політичних в’язнів незаконно утримується у тюрмах Російської Федерації, серед яких є українці та кримські татари», - відзначила Ірина Геращенко.

Співрозмовників було поінформовано про постійне блокування РФ допуску представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до незаконно утримуваних українців.

 «За роки війни представники МКЧХ жодного разу не були допущені до українських в'язнів в РФ і на окупованих територіях України. МКЧХ має сприяти пошуку зниклих, інформації про незаконно утримуваних та здійснювати моніторинг умов їх утримання», - зауважила Ірина Геращенко.

Крім того, вона повідомила, що на Донбасі приблизно 7 тис. кв. км. залишаються замінованими.  За її словами, від мін на Донбасі загинуло понад 2,5 тисяч цивільних, серед них 242 дітей.

Політик висловила сподівання, що законопроект про гуманітарне розмінування та протимінну діяльність буде подано на розгляд Парламенту найближчим часом.

Розповідаючи про безпекову ситуацію на Донбасі, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко наголосила, що розміщення миротворчої місії ООН на сході України залишається пріоритетом для України. Вона поінформувала про систематичні порушення режиму тиші іншою стороною на Донбасі та звернула увагу, що  «Великоднє перемир'я» тривало лише 10 хвилин. «Сьогодні вночі, вперше за останні 2 місяці, наші позиції були обстріляні з РСЗВ БМ-21 «Град». Внаслідок обстрілів загинули військові та цивільні», - зазначила І.Геращенко.

Щодо  екологічної ситуації на Донбасі  політик зазначила,  що наразі на Донбасі знаходиться 35 непрацюючих шахт та у разі їх повного затоплення, зокрема й шахти «Юнком», це призведе до радіаційної катастрофи. У той же час політик повідомила, що РФ відмовляється надавати доступ міжнародним фахівцям для проведення моніторингу та здійснення необхідних заходів із відкачування вод.

Під час зустрічі Ірина Геращенко зазначила, що незважаючи на збройну агресію Росії проти України та незаконну анексію кримського півострова, Україна продовжує впроваджувати реформи, зокрема у сфері протидії корупції, освітній, медичній. Політик також повідомила про плани українського парламенту до кінця цієї сесії ухвалити Проект Закону «Про національну безпеку України» № 8068 від 28.02.2018, законопроект про створення Антикорупційного суду.

Учасники зустрічі обговорили питання співпраці Україна-НАТО та майбутній Саміт НАТО, що відбудеться ц.р. у Брюселлі.

У ході зустрічі представники делегації Парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії поінформували, що Великобританія залишається відданим партнером України на шляху її європейських та євроатлантичних прагнень.

Також представники делегації розповіли про поточні процеси, які відбуваються у Великобританії у зв’язку з її виходом з ЄС.