Новини

14 жовтня 2018, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем Покрови Пресвятої Богородиці

докладніше
13 жовтня 2018, 11:19

Ірина Геращенко: Переконана, що збільшення в армії кількості жінок-офіцерів – це лише питання часу

докладніше
12 жовтня 2018, 14:52

У Верховній Раді відбулася Урочиста церемонія вручення погонів учням кадетських класів «Кадети - майбутні захисники України»

докладніше
12 жовтня 2018, 13:33

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко та заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції М.Іонова провели зустріч із французьким Сенатором О.Кадіком

докладніше
12 жовтня 2018, 10:02

Триває візит членів Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування до Італійської Республіки

докладніше
12 жовтня 2018, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 12 жовтня

докладніше
12 жовтня 2018, 09:30

Верховна Рада долучилася до заходів у рамках Всесвітнього дня дівчат

докладніше
11 жовтня 2018, 20:59

Вітаючи усі рішення Синоду Вселенської Патріархїї, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій назвав цей день віховим днем історії України та її Православної Церкви

докладніше
11 жовтня 2018, 15:30

Голова Комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко взяв участь у відкритті IT-дня в рамках Тижня України в Лондоні

докладніше
11 жовтня 2018, 10:23

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг

докладніше
11 жовтня 2018, 09:26

Огляд головних тем «Голосу України» від 11 жовтня

докладніше
10 жовтня 2018, 17:20

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Петро Боднар привітав працівників секретаріатів парламентських комітетів та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради - учасників бойових дій, миротворчих місій, ветеранів, військовослужбовців та воїнів запасу з Днем захисника України

докладніше
10 жовтня 2018, 17:10

Комітет з питань культури і духовності з 10 жовтня приймає пропозиції суб’єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

докладніше
10 жовтня 2018, 17:09

У Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулася робоча зустріч з представниками центральних органів виконавчої влади та Трастовим фондом НАТО з медичної реабілітації

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 травня 2018, 10:18

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Військова агресія Кремля в Україні потребує більш рішучих дій міжнародних партнерів України, зокрема й через посилення санкційного тиску

 


17 травня відбулась зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з делегацією Парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Перший віце-спікер відзначила активізацію міжпарламентського діалогу між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, а також подякувала за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Ірина Геращенко відзначила важливість поїздок британських парламентаріїв на Донбас.

«Для нас дуже важливо, що дедалі більше британських політиків відвідують особисто східну території України, щоб на власні очі побачити наслідки російської агресії проти України. Сподіваюсь, що Ваша поїздка на Донбас дозволить додатково привернути увагу Парламенту Великої Британії до ситуації на сході нашої Держави», - відзначила І. Геращенко.

Під час зустрічі Представник України у підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко поінформувала іноземних колег про ключові теми, що обговорюються на підгрупі.

«Протягом останніх трьох років нам вдалось звільнити сотні заручників, багато з них незаконно утримувались на окупованому Донбасі понад три роки. Наразі на окупованих територіях залишається близько 100 заручників, близько 300 осіб, що вважаються зниклими безвісти. Понад 60 політичних в’язнів незаконно утримується у тюрмах Російської Федерації, серед яких є українці та кримські татари», - відзначила Ірина Геращенко.

Співрозмовників було поінформовано про постійне блокування РФ допуску представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до незаконно утримуваних українців.

 «За роки війни представники МКЧХ жодного разу не були допущені до українських в'язнів в РФ і на окупованих територіях України. МКЧХ має сприяти пошуку зниклих, інформації про незаконно утримуваних та здійснювати моніторинг умов їх утримання», - зауважила Ірина Геращенко.

Крім того, вона повідомила, що на Донбасі приблизно 7 тис. кв. км. залишаються замінованими.  За її словами, від мін на Донбасі загинуло понад 2,5 тисяч цивільних, серед них 242 дітей.

Політик висловила сподівання, що законопроект про гуманітарне розмінування та протимінну діяльність буде подано на розгляд Парламенту найближчим часом.

Розповідаючи про безпекову ситуацію на Донбасі, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко наголосила, що розміщення миротворчої місії ООН на сході України залишається пріоритетом для України. Вона поінформувала про систематичні порушення режиму тиші іншою стороною на Донбасі та звернула увагу, що  «Великоднє перемир'я» тривало лише 10 хвилин. «Сьогодні вночі, вперше за останні 2 місяці, наші позиції були обстріляні з РСЗВ БМ-21 «Град». Внаслідок обстрілів загинули військові та цивільні», - зазначила І.Геращенко.

Щодо  екологічної ситуації на Донбасі  політик зазначила,  що наразі на Донбасі знаходиться 35 непрацюючих шахт та у разі їх повного затоплення, зокрема й шахти «Юнком», це призведе до радіаційної катастрофи. У той же час політик повідомила, що РФ відмовляється надавати доступ міжнародним фахівцям для проведення моніторингу та здійснення необхідних заходів із відкачування вод.

Під час зустрічі Ірина Геращенко зазначила, що незважаючи на збройну агресію Росії проти України та незаконну анексію кримського півострова, Україна продовжує впроваджувати реформи, зокрема у сфері протидії корупції, освітній, медичній. Політик також повідомила про плани українського парламенту до кінця цієї сесії ухвалити Проект Закону «Про національну безпеку України» № 8068 від 28.02.2018, законопроект про створення Антикорупційного суду.

Учасники зустрічі обговорили питання співпраці Україна-НАТО та майбутній Саміт НАТО, що відбудеться ц.р. у Брюселлі.

У ході зустрічі представники делегації Парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії поінформували, що Великобританія залишається відданим партнером України на шляху її європейських та євроатлантичних прагнень.

Також представники делегації розповіли про поточні процеси, які відбуваються у Великобританії у зв’язку з її виходом з ЄС.