Новини

17 серпня 2018, 14:28

Позиція голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко щодо участі президента РФ В. Путіна у весіллі глави МЗС Австрії Карін Кнайсль

докладніше
17 серпня 2018, 13:23

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб

докладніше
17 серпня 2018, 12:20

Комітет під час восьмої сесії зосередив свою роботу на правовому врегулюванні сфер електронних довірчих послуг, питаннях електронних комунікацій та кібербезпеки

докладніше
17 серпня 2018, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 17 серпня

докладніше
16 серпня 2018, 17:35

Комітет проведе міжнародну конференцію «Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву»

докладніше
16 серпня 2018, 09:23

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 серпня

докладніше
15 серпня 2018, 11:16

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Міністром з питань охорони навколишнього середовища, Міністром у справах Єрусалима та спадщини Держави Ізраїль Зєевом Елькіним

докладніше
15 серпня 2018, 10:10

Повідомлення щодо проведення засідань з обговорення ключових положень нової системи підтримки відновлювальної енергетики

докладніше
15 серпня 2018, 09:11

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 серпня

докладніше
14 серпня 2018, 17:50

15 серпня відбудеться засідання робочої підгрупи з напрацювання змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності досудового розслідування

докладніше
14 серпня 2018, 11:46

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з представником Держдепартаменту США з питань енергетичних ресурсів Бенджаміном Шміттом

докладніше
14 серпня 2018, 09:23

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 серпня

докладніше
13 серпня 2018, 17:19

Комітет з національної безпеки і оборони протягом восьмої сесії опрацював 68 проектів законів з питань, що належать до предметів його відання

докладніше
13 серпня 2018, 11:30

14 серпня відбудеться засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
18 травня 2018, 10:18

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Військова агресія Кремля в Україні потребує більш рішучих дій міжнародних партнерів України, зокрема й через посилення санкційного тиску

 


17 травня відбулась зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з делегацією Парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Перший віце-спікер відзначила активізацію міжпарламентського діалогу між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, а також подякувала за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Ірина Геращенко відзначила важливість поїздок британських парламентаріїв на Донбас.

«Для нас дуже важливо, що дедалі більше британських політиків відвідують особисто східну території України, щоб на власні очі побачити наслідки російської агресії проти України. Сподіваюсь, що Ваша поїздка на Донбас дозволить додатково привернути увагу Парламенту Великої Британії до ситуації на сході нашої Держави», - відзначила І. Геращенко.

Під час зустрічі Представник України у підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко поінформувала іноземних колег про ключові теми, що обговорюються на підгрупі.

«Протягом останніх трьох років нам вдалось звільнити сотні заручників, багато з них незаконно утримувались на окупованому Донбасі понад три роки. Наразі на окупованих територіях залишається близько 100 заручників, близько 300 осіб, що вважаються зниклими безвісти. Понад 60 політичних в’язнів незаконно утримується у тюрмах Російської Федерації, серед яких є українці та кримські татари», - відзначила Ірина Геращенко.

Співрозмовників було поінформовано про постійне блокування РФ допуску представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до незаконно утримуваних українців.

 «За роки війни представники МКЧХ жодного разу не були допущені до українських в'язнів в РФ і на окупованих територіях України. МКЧХ має сприяти пошуку зниклих, інформації про незаконно утримуваних та здійснювати моніторинг умов їх утримання», - зауважила Ірина Геращенко.

Крім того, вона повідомила, що на Донбасі приблизно 7 тис. кв. км. залишаються замінованими.  За її словами, від мін на Донбасі загинуло понад 2,5 тисяч цивільних, серед них 242 дітей.

Політик висловила сподівання, що законопроект про гуманітарне розмінування та протимінну діяльність буде подано на розгляд Парламенту найближчим часом.

Розповідаючи про безпекову ситуацію на Донбасі, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко наголосила, що розміщення миротворчої місії ООН на сході України залишається пріоритетом для України. Вона поінформувала про систематичні порушення режиму тиші іншою стороною на Донбасі та звернула увагу, що  «Великоднє перемир'я» тривало лише 10 хвилин. «Сьогодні вночі, вперше за останні 2 місяці, наші позиції були обстріляні з РСЗВ БМ-21 «Град». Внаслідок обстрілів загинули військові та цивільні», - зазначила І.Геращенко.

Щодо  екологічної ситуації на Донбасі  політик зазначила,  що наразі на Донбасі знаходиться 35 непрацюючих шахт та у разі їх повного затоплення, зокрема й шахти «Юнком», це призведе до радіаційної катастрофи. У той же час політик повідомила, що РФ відмовляється надавати доступ міжнародним фахівцям для проведення моніторингу та здійснення необхідних заходів із відкачування вод.

Під час зустрічі Ірина Геращенко зазначила, що незважаючи на збройну агресію Росії проти України та незаконну анексію кримського півострова, Україна продовжує впроваджувати реформи, зокрема у сфері протидії корупції, освітній, медичній. Політик також повідомила про плани українського парламенту до кінця цієї сесії ухвалити Проект Закону «Про національну безпеку України» № 8068 від 28.02.2018, законопроект про створення Антикорупційного суду.

Учасники зустрічі обговорили питання співпраці Україна-НАТО та майбутній Саміт НАТО, що відбудеться ц.р. у Брюселлі.

У ході зустрічі представники делегації Парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії поінформували, що Великобританія залишається відданим партнером України на шляху її європейських та євроатлантичних прагнень.

Також представники делегації розповіли про поточні процеси, які відбуваються у Великобританії у зв’язку з її виходом з ЄС.