Новини

24 травня 2018, 12:37

Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
24 травня 2018, 11:00

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вважає безперспективними спроби завадити здійсненню ним контрольних функцій у сфері захисту прав журналістів та планує проаналізувати стан радіомовлення в Україні

докладніше
24 травня 2018, 10:22

«Українське суспільство має відповідати перед українськими воїнами і коли вони захищають країну на фронті, і коли потребують нашої підтримки і уваги», - сказав А.Парубій

докладніше
24 травня 2018, 10:15

Секретар Комітету з питань охорони здоров'я Олена Колганова провела особистий прийом громадян

докладніше
24 травня 2018, 10:01

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Ефективність системи надання субсидій населенню"

докладніше
23 травня 2018, 19:46

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій прочитав лекцію студентам Київського національного університету ім.Тараса Шевченка на тему: «Століття української революції. Паралелі та уроки»

докладніше
23 травня 2018, 17:33

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
23 травня 2018, 17:13

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради розглянув низку питань порядку денного, у тому числі законопроект щодо ґендерно-правової експертизи

докладніше
23 травня 2018, 16:34

Співголови групи з міжпарламентських зв’язків зі Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії С.Заліщук та О.Рябчин разом з британськими парламентаріям відвідали Донеччину

докладніше
23 травня 2018, 14:33

Ірина Геращенко закликала підтримати акції під Посольством РФ в Україні щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля та звернулась до представників української діаспори провести подібні заходи поблизу дипломатичних представництв РФ у країнах ЄС та США (відео)

докладніше
23 травня 2018, 14:17

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 травня 2018, 19:15

Україна і Естонія зацікавлені у поглибленні українсько-естонського міжпарламентського діалогу

докладніше
22 травня 2018, 18:42

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив виставку «Перша Грузинська Демократична Республіка», розгорнуту у кулуарах третього поверху Парламенту

докладніше
22 травня 2018, 18:02

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
11 травня 2018, 10:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Портал відкритих даних Верховної Ради України стане важливим підґрунтям для аналізу та вдосконалення законотворчого процесу в комітетах Верховної Ради України

 

10 травня 2018 р. відбувся семінар-тренінг щодо використання Порталу відкритих даних Верховної Ради України (http://data.rada.gov.ua) в роботі комітетів, метою якого є практичне застосування парламентських відкритих даних для аналізу та вдосконалення законотворчого процесу в комітетах Верховної Ради України.

Під час заходу було продемонстровано технічні можливості Порталу, проведено майстер-клас роботи з наборами відкритих даних у мові R або за допомогою Excel.

Разом з аудиторією у режимі «питання-відповіді» обговорено ідеї використання даних та їх візуалізації, які допоможуть якісно та інформативно проаналізувати роботу Верховної Ради та комітетів.

Було детально розглянуто побудову та особливості публікації інформації на сторінках сайтів комітетів, представлено нові можливості Порталу відкритих даних, який розроблено Управлінням комп’ютеризованих систем під керівництвом Сидоренка Олексія Олексійовича та при підтримці ГО ОПОРА. Представники цієї громадської організації також зробили цікаві доповіді та поділилися власним практичним досвідом, як саме вони використовують набори даних з Порталу, як взагалі можна аналізувати масиви даних, розглянули світовий досвід тощо.

Візуалізація відкритих даних - це найцікавіша, але й не легка справа, що показав дуже змістовний тренінг, який провів Андрій Савчук з ОПОРИ. У роботі з даними він переважно використовує мову R, але крім того можна працювати з даними за допомогою MS Excel, мов програмування Python або Javascript. Це також було продемонстровано в презентації одного з інтернів програми стажування Олександр Кармелюк, який розробив кілька візуалізацій за допомогою Google Charts.

Наприкінці заходу аудиторія ставила цікаві питання, наприклад, людей зацікавили такі набори, як використання народними депутатами службових автомобілів ВРУ (http://data.rada.gov.ua/go/auto_mps_2018), виступи нардепів (http://data.rada.gov.ua/go/plenary_speech-skl8) тощо.

Отримані знання стануть у пригоді майбутнім фахівцям для якнайкращого представлення роботи комітетів та Парламенту загалом.

Захід підготовлено Управлінням комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України за сприяння ГО «Ліга інтернів» у рамках діяльності Ініціативи «Відкритий парламент» за підтримки проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу».
Сторінку Порталу відкритих даних розробив Сергій Щербаков (відділ баз даних нормативно-правової інформації).
У заході взяли участь: керівник Управління комп’ютеризованих систем О.О.Сидоренко, представники ГО ОПОРА, Апарату Верховної Ради України, учасники Програми стажування в Апараті Верховної Ради України в 2018 році".

 

Приклади матеріалів по темі:

Роботи з Порталом відкритих даних (ОПОРА) в Excel - https://www.youtube.com/watch?v=SpooVJYXaYM

в мові R - https://www.youtube.com/watch?v=71OBdqeNSSs

http://rada.oporaua.org/

https://rada4you.org/

http://www.chesno.org/api/

https://zvity.org/

https://pryjmalni.chesno.org/

Використання ML для аналізу та візуалізації голосування народних депутатів: https://www.octadero.com/2018/02/12/using-autoencoder-for-clusetring-political-events/

Інші посилання на матеріали по відкритим даним в Україні: https://github.com/ap-Codkelden/awesome-opendata-uk