Новини

20 квітня 2018, 18:00

А.Парубій подякував Джону Хербсту і Атлантичній раді за підтримку регіональної співпраці, яку проводить Україна

докладніше
20 квітня 2018, 16:14

Комітет з питань податкової та митної політики провів круглий стіл з нагоди 25-річчя прийняття першого закону про аудиторську діяльність: "Аудит в Україні: перспективи та виклики"

докладніше
20 квітня 2018, 15:00

У Комітеті з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки проведено круглий стіл щодо концепції впровадження конкурентних механізмів ціноутворення на електроенергію з відновлюваних джерел енергії

докладніше
20 квітня 2018, 14:24

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
20 квітня 2018, 11:30

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
20 квітня 2018, 10:28

«Як і 100 років тому, Україна визволить із російської окупації і поверне Крим та Донбас», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

докладніше
20 квітня 2018, 10:26

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін та представники програми "Радник з питань ВПО" обговорили питання пенсійних виплат громадянам України, які проживають на тимчасово непідконтрольній території

докладніше
20 квітня 2018, 10:00

Голова підкомітету Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова провела особистий прийом громадян

докладніше
19 квітня 2018, 18:21

Ірина Геращенко: «Для України є неприйнятною присутність у складі миротворчої місії представників держави-агресора»

докладніше
19 квітня 2018, 18:07

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 квітня 2018, 17:08

«Для нас є важливою підтримка Туреччини в умовах боротьби з російським агресором», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

докладніше
19 квітня 2018, 17:00

У Верховній Раді презентовано документальну стрічку «Невидимий батальйон» про долю жінок-військовослужбовців

докладніше
19 квітня 2018, 14:10

Сьоме засідання Парламентського Комітету Асоціації розпочалося у м.Страсбург

докладніше
19 квітня 2018, 14:07

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
28 вересня 2017, 11:34

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Задля встановлення сталого миру на Донбасі розгортання миротворчої місії ООН є надзвичайно важливим питанням і потребує підтримки наших міжнародних партнерів»

 

«Задля встановлення сталого миру на Донбасі розгортання миротворчої місії ООН є надзвичайно важливим питанням, що потребує підтримки наших міжнародних партнерів», - про це під час брифінгу зауважила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко в Львівській обласній державній адміністрації.

Ірина Геращенко наголосила, що українські миротворці  постійно брали активну участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, зокрема, в місіях ООН. Політик зауважила, що сьогодні Україна потребує відповідної міжнародної підтримки.

Перший віце-спікер повідомила, що під час офіційного візиту делегації України на чолі з Президентом України Петром Порошенко до США для участі у 72-ій сесії Генасамблеї ООН питання розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі порушувалось під час усіх офіційних та робочих зустрічей.

Ірина Геращенко зауважила що на полях 72-ої сесії Генасамблеї ООН була донесена позиція України щодо необхідності розгортання місії ООН на всій окупованій території Донбасу, включно з відповідною ділянкою українсько-російського державного кордону.  

«Цілком зрозуміло, що участь представників Російської Федерації як держави-окупанта в миротворчій місії на Донбасі є неприйнятною», - наголосила І. Геращенко.

В той же час, політик повідомила, що розгортання місії ООН можливе лише за умови дотримання режиму тиші на Сході України. Інформуючи присутніх про систематичні обстріли на Донбасі  Перший віце-спікер зауважила на необхідності посилення санкційного тиску на Російську Федерацію.

Окрім того, Ірина Геращенко поінформувала що Російська Федерація продовжує нехтувати своїми зобов’язаннями і в гуманітарному блоці Мінських угод, де процес звільнення заручників понад рік залишається заблокованим. Ірина Геращенко звернула увагу присутніх, що наразі українська сторона готова передати ОРДЛО 313 осіб аби звільнити 88 підтверджених заручників. Всього за словами І. Геращенко на тимчасово окупованих територіях Донбасу продовжують незаконно утримувати 144 заручників, серед яких цивільні та військові. 

Під час брифінгу політик також повідомила про напружену ситуацію в окупованому Криму. Перший заступник Голови Верховної Ради України зауважила, що питання деокупації Кримського півострова неодноразово порушувалось Президентом України Петром Порошенко на полях 72-ої сесії Генасамблеї ООН. Також І. Геращенко повідомила про ініціативу Президента України щодо створення міжнародної групи друзів українського Криму, що обговорювалось на полях 72-ої сесії Генасамблеї ООН.  

«На території Росії та в окупованому Криму продовжують незаконно утримувати 16 українців - політичних в’язнів, також продовжуються репресії проти кількох десятків активістів  кримськотатарського народу, що є неприпустимим у 21 столітті», - зауважила І. Геращенко. 

Ірина Геращенко також наголосила на абсурдності й цинізмі рішення окупаційної влади Криму щодо заступника глави Меджилісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого 27 вересня ц.р. було засуджено за надуманими обвинуваченнями до двох років ув’язнення.