Новини

23 жовтня 2017, 15:42

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч із Головою Ради представників регіонів Парламенту Республіки Індонезія Усманом Сапта Одангом та делегацією Групи дружби Індонезія-Україна Парламенту Республіки Індонезія

докладніше
23 жовтня 2017, 12:01

Відбулося засідання круглого столу "Впровадження Закону України "Про ратифікацію Протоколу про реєстри викидів та перенесення забруднювачів" та використання екологічного податку" (відео)

докладніше
23 жовтня 2017, 11:08

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
23 жовтня 2017, 10:29

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко разом з заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марією Іоновою супроводжували Президента України під час його робочого візиту на Донбас

докладніше
22 жовтня 2017, 18:16

Андрій Парубій повідомив, що Україна і Польща погодили відкриття ще чотирьох нових контрольно-пропускних пунктів на спільному кордоні

докладніше
22 жовтня 2017, 18:01

"Досвід розвитку парламентаризму і можливість тіснішої співпраці між парламентами відкриває новий етап і шлях для розвитку не лише демократії, а й міждержавного співробітництва", - Голова Верховної Ради Андрій Парубій

докладніше
20 жовтня 2017, 18:24

Андрій Парубій: Українські парламентарії готові до скасування депутатської недоторканності

докладніше
20 жовтня 2017, 18:11

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав три ухвалених закони: Про основні засади забезпечення кібербезпеки України, Електронні довірчі послуги і Про гастрольні заходи в Україні

докладніше
20 жовтня 2017, 17:45

Проблемні питання виконання органами виконавчої влади Закону "Про гуманітарну допомогу" зі змінами для потреб антитерористичної операції обговорено під час «круглого столу» у Комітеті з питань охорони здоров’я

докладніше
20 жовтня 2017, 17:33

Комітет рекомендує прийняти за основу та в цілому проект постанови Верховної Ради «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік»

докладніше
20 жовтня 2017, 16:57

Голова Верховної Ради Андрій Парубій: Медична реформа має вивести систему охорони здоров’я на загальноєвропейський, загальноцивілізований рівень

докладніше
20 жовтня 2017, 16:55

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
20 жовтня 2017, 16:55

Андрій Парубій: Кількість прикордонних переходів між Україною та Європейським Союзом має бути кардинально збільшена

докладніше
20 жовтня 2017, 15:39

Проведено круглий стіл на тему: «Адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері агропромислового комплексу: досягнення, пріоритети та виклики» (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
28 вересня 2017, 11:34

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Задля встановлення сталого миру на Донбасі розгортання миротворчої місії ООН є надзвичайно важливим питанням і потребує підтримки наших міжнародних партнерів»

 

«Задля встановлення сталого миру на Донбасі розгортання миротворчої місії ООН є надзвичайно важливим питанням, що потребує підтримки наших міжнародних партнерів», - про це під час брифінгу зауважила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко в Львівській обласній державній адміністрації.

Ірина Геращенко наголосила, що українські миротворці  постійно брали активну участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, зокрема, в місіях ООН. Політик зауважила, що сьогодні Україна потребує відповідної міжнародної підтримки.

Перший віце-спікер повідомила, що під час офіційного візиту делегації України на чолі з Президентом України Петром Порошенко до США для участі у 72-ій сесії Генасамблеї ООН питання розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі порушувалось під час усіх офіційних та робочих зустрічей.

Ірина Геращенко зауважила що на полях 72-ої сесії Генасамблеї ООН була донесена позиція України щодо необхідності розгортання місії ООН на всій окупованій території Донбасу, включно з відповідною ділянкою українсько-російського державного кордону.  

«Цілком зрозуміло, що участь представників Російської Федерації як держави-окупанта в миротворчій місії на Донбасі є неприйнятною», - наголосила І. Геращенко.

В той же час, політик повідомила, що розгортання місії ООН можливе лише за умови дотримання режиму тиші на Сході України. Інформуючи присутніх про систематичні обстріли на Донбасі  Перший віце-спікер зауважила на необхідності посилення санкційного тиску на Російську Федерацію.

Окрім того, Ірина Геращенко поінформувала що Російська Федерація продовжує нехтувати своїми зобов’язаннями і в гуманітарному блоці Мінських угод, де процес звільнення заручників понад рік залишається заблокованим. Ірина Геращенко звернула увагу присутніх, що наразі українська сторона готова передати ОРДЛО 313 осіб аби звільнити 88 підтверджених заручників. Всього за словами І. Геращенко на тимчасово окупованих територіях Донбасу продовжують незаконно утримувати 144 заручників, серед яких цивільні та військові. 

Під час брифінгу політик також повідомила про напружену ситуацію в окупованому Криму. Перший заступник Голови Верховної Ради України зауважила, що питання деокупації Кримського півострова неодноразово порушувалось Президентом України Петром Порошенко на полях 72-ої сесії Генасамблеї ООН. Також І. Геращенко повідомила про ініціативу Президента України щодо створення міжнародної групи друзів українського Криму, що обговорювалось на полях 72-ої сесії Генасамблеї ООН.  

«На території Росії та в окупованому Криму продовжують незаконно утримувати 16 українців - політичних в’язнів, також продовжуються репресії проти кількох десятків активістів  кримськотатарського народу, що є неприпустимим у 21 столітті», - зауважила І. Геращенко. 

Ірина Геращенко також наголосила на абсурдності й цинізмі рішення окупаційної влади Криму щодо заступника глави Меджилісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого 27 вересня ц.р. було засуджено за надуманими обвинуваченнями до двох років ув’язнення.