Новини

22 червня 2018, 15:52

«Спільна позиція спікерів Литви, Грузії, Молдови, України та Віце-спікера Польщі щодо доцільності введення санкцій проти «Північного потоку-2» та створення Єдиного центру з протидії гібридній агресії з боку РФ буде представлена під час зустрічі з представниками Конгресу США вже наступного тижня», - Андрій Парубій

докладніше
22 червня 2018, 15:46

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про утворення Вищого Антикорупційного суду»

докладніше
22 червня 2018, 15:25

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 23 червня візьме участь у роботі ІІІ Форуму місцевого розвитку (м.Трускавець)

докладніше
22 червня 2018, 14:24

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Директором Департаменту двосторонніх відносин Міністерства закордонних справ та торгівлі Австралії Девідом Льюїсом та Надзвичайним і Повноважним Послом Австралії в Україні Меліссою О`Рурк

докладніше
22 червня 2018, 13:54

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
22 червня 2018, 11:52

У «Відомостях Верховної Ради України» надруковано Постанову про Звернення Верховної Ради України до міжнародної спільноти у зв’язку з неправосудним вироком Московського міського суду у справі протиправно утримуваного в РФ громадянина України Романа Сущенка

докладніше
22 червня 2018, 11:37

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 червня 2018, 10:30

У Спеціальній контрольній комісії з питань приватизації відбулася робоча нарада з актуальних проблем реформування торфодобувної галузі

докладніше
22 червня 2018, 10:15

Комітет розглянув проекти законів щодо сільськогосподарської кооперації

докладніше
22 червня 2018, 10:08

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав державних службовців з професійним святом

докладніше
22 червня 2018, 09:15

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
21 червня 2018, 18:43

Андрій Парубій: Настав час, щоб Верховна Рада України раз і назавжди поставила крапку у питанні зняття депутатської недоторканності, щоб народні депутати як усі громадяни України були рівні перед Законом, рівні перед правосуддям (відео)

докладніше
21 червня 2018, 18:31

Заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції Марія Іонова провела особистий прийом громадян

докладніше
21 червня 2018, 18:13

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
08 вересня 2017, 15:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА щодо облаштування у кулуарах першого поверху адміністративного будинку Верховної Ради України по вул. Грушевського, 5 стаціонарної експозиції «Прапор України»

 

 


Кожна країна має свої національні святині, важливі символи, артефакти, які належно вшановуються і відповідно охороняються. Так, Королівські атрибути виставлені для огляду і зберігаються у парламенті Угорщини, важливі державні артефакти розміщені у Парламенті Республіки Польща, у Конгресі Сполучених Штатів Америки, парламентах інших країнах.

Прапор Незалежності – головний прапор України, який було внесено до сесійної зали Верховної Ради України 24 серпня 1991 року під час ухвалення Акту Проголошення Незалежності України. Він є аутентичною історичною реліквією Держави, одним із найголовніших атрибутів та символів відновлення незалежної суверенної української державності. Під синьо-жовтим прапором українці йшли на смерть, виборюючи та захищаючи Державу.

Попереднє розміщення Прапора Незалежності у кулуарах Верховної Ради не відповідало масштабу історичної значимості цього державного символу. Про виняткове значення прапора, як національної реліквії, свідчить інтерес, виявлений минулого року відвідувачами Парламенту у День Прапора та День Незалежності до Головного прапора країни, коли його вперше було експоновано у центральному холі адміністративного будинку Верховної Ради України по вул. Грушевського, 5. Тоді, лише за 2 дні відбулося 33 екскурсії та подивитися на святиню прийшли майже 700 чоловік.

З метою інформування суспільства про історію, традиції, сучасний розвиток парламентаризму в Україні, розширення просвітницьких можливостей відкритих заходів, а також у зв`язку зі 100-річчям новітнього українського парламентаризму було ухвалено рішення (розпорядження № 218 від 26.10.2016) про створення у Верховній Раді України Музею українського парламентаризму, в рамках якого облаштувати стаціонарну експозицію «Прапор України»

Під час реалізації проекту було ретельно дотримано усіх вимог відповідного діючого законодавства.

Зокрема, Комітет з питань Регламенту і організації роботи Верховної Ради України ухвалив рішення щодо виконання цих робіт, дав згоду на експертизу і виділення відповідних коштів у межах витратної частини чинного річного бюджету Парламенту.

Основними складними моментами під час реалізації були стислі терміни (рішення ухвалено Комітетом наприкінці липня поточного року, а кінцевий термін виконання робіт мав бути до Дня Прапора 23 серпня, тобто через місяць) і наявність високого рівня компетентності у фірми-виконавця в обробці білого італійського мармуру, ідентичного тому, який використаний в інтер’єрі історичної будівлі Верховної Ради України - необхідно було зберегти цілісність існуючого архітектурного ансамблю.

На виконання зазначених робіт було розроблено проектно-кошторисну документацію ТОВ «Граужис і партнери», яке має відповідний досвід у здійсненні проектно-реставраційних робіт, зокрема під час відновлення Маріїнського палацу.

Щодо проекту було проведено експертизу кошторисної документації та отримано експертний звіт ТОВ «БУДПРОЕКТЕКСПЕРТИЗА», згідно з яким загальна вартість робіт у поточних цінах станом на 12 липня 2017 року складала 1458,595 тис. грн.

Роботи було виконано ТОВ «Будівельно-реставраційна фірма «Відродження» (ліцензія № 33-Л від 06.09.2016) відповідно до укладеного договору № 91 від 25.07.2017. Необхідно зазначити, що до реалізації такого проекту можна залучати лише організації, які мають відповідний сертифікат на виконання реставраційних робіт історичних будівель 4-5 рівня категорії складності. Нагадаємо, що будівля Парламенту є пам’яткою архітектури.

Tендер не проводився, оскільки частиною першою статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що Закон застосовується у разі, коли вартість товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.

Для облицювання почесного мармурового порталу було використано такий же мармур, яким при спорудженні будівлі були оздоблені парадні інтер’єри Верховної Ради.

Також було виготовлено мармурову тумбу-постамент та скляну вітрину з підсвіткою, пасивною системою підтримки мікроклімату та сигналізацією, оскільки для реліквії необхідні особливі умови зберігання.

Додамо, що на виготовлення порталу пішло понад три кубометри мармуру. Довжина порталу складає майже 18 метрів, висота 3,3 м. Було виготовлено понад 50 окремих елементів. Реалізацію проекту було здійснено протягом місяця силами тридцяти кваліфікованих майстрів, які працювали у три зміни. Вартість матеріалу у загальній сумі витрат становила майже 90%.

Крім того, лише єдина фірма («Відродження») погодилась закупити такий коштовний матеріал і здійснити роботи у надзвичайно стислі терміни без передоплати.

Утверджуючи, а у сьогоднішніх обставинах і збройно захищаючи від російського агресора незалежну Українську Державу, відроджуючись як зріла державна нація, маємо осягнути необхідність належного вшанування наших національних та державних реліквій – символів  новітньої державності.

Центральний почесний портал кулуарів Парламенту України – гідне місце для експозиції головної святині відродження Української Держави.

Також хочемо поінформувати, що проектом передбачено створення ще двох порталів для експозиції Конституції України та Пересопницького Євангелія у кулуарах другого поверху у разі виділення відповідних коштів.

Враховуючи виняткове значення історичних реліквій для виховання  та громадянського становлення сучасного і майбутніх поколінь українців,  вважаємо необхідним їхнє достойне представлення у Верховній Раді України -  найвищому представницькому органі Українського Народу.