Новини

22 вересня 2017, 17:00

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує Кабінету Міністрів доручити Національній поліції забезпечити функціонування окремого спеціалізованого підрозділу поліції у справах дітей відповідно до вимог міжнародного права у сфері ювенальної юстиції

докладніше
22 вересня 2017, 14:24

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
22 вересня 2017, 12:35

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів виїзне засідання у ДПУ МДЦ «Артек»

докладніше
22 вересня 2017, 11:38

Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств

докладніше
22 вересня 2017, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 вересня 2017, 11:00

Відбулося засідання робочої групи з розробки проекту методології здійснення експертизи відповідності вимогам антикорупційного законодавства проектів нормативно-правових актів

докладніше
22 вересня 2017, 10:30

Комітет з питань економічної політики 28 вересня проведе круглий стіл, присвячений питанням приватизації державного майна

докладніше
22 вересня 2017, 09:45

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства розглянув проблемні питання забезпечення сталого функціонування підприємств житлово-комунальної сфери для проходження опалювального сезону 2017-2018 років

докладніше
22 вересня 2017, 09:30

І.Геращенко: Для ефективної роботи Парламенту необхідно якнайшвидше імплементувати зміни до Регламенту Верховної Ради України, напрацьовані разом з Місією Пета Кокса

докладніше
21 вересня 2017, 18:41

Комітет з питань промислової політики та підприємництва провів круглий стіл на тему: “Розвиток суднобудування в Україні”

докладніше
21 вересня 2017, 18:20

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
21 вересня 2017, 18:08

Комітет рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про використання земель оборони»

докладніше
21 вересня 2017, 17:30

Робоча група при Підкомітеті з питань запобігання і протидії політичній корупції упорядковуватиме напрямки використання бюджетних коштів фінансування політичних партій

докладніше
21 вересня 2017, 17:26

«Динаміка відносин між Україною і Узбекистаном зростає, доказом чого є ефективна економічна, культурна, гуманітарна та освітня співпраця», - керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Узбекистан Павло Унгурян

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
08 вересня 2017, 15:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА щодо облаштування у кулуарах першого поверху адміністративного будинку Верховної Ради України по вул. Грушевського, 5 стаціонарної експозиції «Прапор України»

 

 


Кожна країна має свої національні святині, важливі символи, артефакти, які належно вшановуються і відповідно охороняються. Так, Королівські атрибути виставлені для огляду і зберігаються у парламенті Угорщини, важливі державні артефакти розміщені у Парламенті Республіки Польща, у Конгресі Сполучених Штатів Америки, парламентах інших країнах.

Прапор Незалежності – головний прапор України, який було внесено до сесійної зали Верховної Ради України 24 серпня 1991 року під час ухвалення Акту Проголошення Незалежності України. Він є аутентичною історичною реліквією Держави, одним із найголовніших атрибутів та символів відновлення незалежної суверенної української державності. Під синьо-жовтим прапором українці йшли на смерть, виборюючи та захищаючи Державу.

Попереднє розміщення Прапора Незалежності у кулуарах Верховної Ради не відповідало масштабу історичної значимості цього державного символу. Про виняткове значення прапора, як національної реліквії, свідчить інтерес, виявлений минулого року відвідувачами Парламенту у День Прапора та День Незалежності до Головного прапора країни, коли його вперше було експоновано у центральному холі адміністративного будинку Верховної Ради України по вул. Грушевського, 5. Тоді, лише за 2 дні відбулося 33 екскурсії та подивитися на святиню прийшли майже 700 чоловік.

З метою інформування суспільства про історію, традиції, сучасний розвиток парламентаризму в Україні, розширення просвітницьких можливостей відкритих заходів, а також у зв`язку зі 100-річчям новітнього українського парламентаризму було ухвалено рішення (розпорядження № 218 від 26.10.2016) про створення у Верховній Раді України Музею українського парламентаризму, в рамках якого облаштувати стаціонарну експозицію «Прапор України»

Під час реалізації проекту було ретельно дотримано усіх вимог відповідного діючого законодавства.

Зокрема, Комітет з питань Регламенту і організації роботи Верховної Ради України ухвалив рішення щодо виконання цих робіт, дав згоду на експертизу і виділення відповідних коштів у межах витратної частини чинного річного бюджету Парламенту.

Основними складними моментами під час реалізації були стислі терміни (рішення ухвалено Комітетом наприкінці липня поточного року, а кінцевий термін виконання робіт мав бути до Дня Прапора 23 серпня, тобто через місяць) і наявність високого рівня компетентності у фірми-виконавця в обробці білого італійського мармуру, ідентичного тому, який використаний в інтер’єрі історичної будівлі Верховної Ради України - необхідно було зберегти цілісність існуючого архітектурного ансамблю.

На виконання зазначених робіт було розроблено проектно-кошторисну документацію ТОВ «Граужис і партнери», яке має відповідний досвід у здійсненні проектно-реставраційних робіт, зокрема під час відновлення Маріїнського палацу.

Щодо проекту було проведено експертизу кошторисної документації та отримано експертний звіт ТОВ «БУДПРОЕКТЕКСПЕРТИЗА», згідно з яким загальна вартість робіт у поточних цінах станом на 12 липня 2017 року складала 1458,595 тис. грн.

Роботи було виконано ТОВ «Будівельно-реставраційна фірма «Відродження» (ліцензія № 33-Л від 06.09.2016) відповідно до укладеного договору № 91 від 25.07.2017. Необхідно зазначити, що до реалізації такого проекту можна залучати лише організації, які мають відповідний сертифікат на виконання реставраційних робіт історичних будівель 4-5 рівня категорії складності. Нагадаємо, що будівля Парламенту є пам’яткою архітектури.

Tендер не проводився, оскільки частиною першою статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що Закон застосовується у разі, коли вартість товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.

Для облицювання почесного мармурового порталу було використано такий же мармур, яким при спорудженні будівлі були оздоблені парадні інтер’єри Верховної Ради.

Також було виготовлено мармурову тумбу-постамент та скляну вітрину з підсвіткою, пасивною системою підтримки мікроклімату та сигналізацією, оскільки для реліквії необхідні особливі умови зберігання.

Додамо, що на виготовлення порталу пішло понад три кубометри мармуру. Довжина порталу складає майже 18 метрів, висота 3,3 м. Було виготовлено понад 50 окремих елементів. Реалізацію проекту було здійснено протягом місяця силами тридцяти кваліфікованих майстрів, які працювали у три зміни. Вартість матеріалу у загальній сумі витрат становила майже 90%.

Крім того, лише єдина фірма («Відродження») погодилась закупити такий коштовний матеріал і здійснити роботи у надзвичайно стислі терміни без передоплати.

Утверджуючи, а у сьогоднішніх обставинах і збройно захищаючи від російського агресора незалежну Українську Державу, відроджуючись як зріла державна нація, маємо осягнути необхідність належного вшанування наших національних та державних реліквій – символів  новітньої державності.

Центральний почесний портал кулуарів Парламенту України – гідне місце для експозиції головної святині відродження Української Держави.

Також хочемо поінформувати, що проектом передбачено створення ще двох порталів для експозиції Конституції України та Пересопницького Євангелія у кулуарах другого поверху у разі виділення відповідних коштів.

Враховуючи виняткове значення історичних реліквій для виховання  та громадянського становлення сучасного і майбутніх поколінь українців,  вважаємо необхідним їхнє достойне представлення у Верховній Раді України -  найвищому представницькому органі Українського Народу.