Новини

18 липня 2018, 16:35

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у круглому столі з питань релігійних свобод та провела зустріч з Послом Семом Браунбеком

докладніше
18 липня 2018, 11:17

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустрічі з членами Комітету закордонних справ Палати представників Конгресу США

докладніше
18 липня 2018, 11:03

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - червні 2018 року

докладніше
18 липня 2018, 10:39

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики спорту та туризму провів слухання на тему: "Доступ молоді до вищої освіти в Україні"

докладніше
18 липня 2018, 09:46

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 09:41

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи за восьму сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
17 липня 2018, 18:06

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко перебуває з робочим візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
17 липня 2018, 18:03

Повідомлення стосовно інформації про ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України"

докладніше
17 липня 2018, 11:50

Про особистий прийом громадян головами комітетів, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи восьмої сесії

докладніше
17 липня 2018, 10:22

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування під час восьмої сесії провів 12 засідань, на яких розглянуто 100 законопроектних, організаційних та контрольних питань

докладніше
16 липня 2018, 16:53

У Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки проведено слухання на тему: "Ядерна енергетика України - виклики та перспективи"

докладніше
16 липня 2018, 15:26

Проблемні питання пенсійного забезпечення обговорено під час робочої зустрічі Першого заступника голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення С.Капліна з колишніми військовослужбовцями та особами, які проходили службу в правоохоронних органах

докладніше
16 липня 2018, 14:42

Перший заступник Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський та президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський представили в Європарламенті енергоміст "Україна - ЄС" та проект добудови ХАЕС

докладніше
16 липня 2018, 12:42

Відбулося закриття ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри «Джура – 2018: Наддніпрянська Січ»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
13 липня 2017, 19:47

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко разом з керівництвом фракцій і груп зустрілась з Віце-президентом Європейської Комісії, членом ЄК з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом

 


 

Під час зустрічі Ірина Геращенко подякувала Віце-президенту Єврокомісії за солідарну позицію у питанні збереження територіальної цілісності всієї української території та за вагому технічну й фінансову допомогу, що надається Україні для імплементації ключових реформ.

 

Особливої уваги під час зустрічі було надано імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та законодавчого забезпечення Угоди. Перший заступник Голови Верховної Ради України відзначила важливість остаточного рішення про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що набуває чинності 1 вересня ц.р., та зауважила, що Угода є важливим механізмом для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України до Європейського Союзу.

 

Політик підкреслила, що виділення Україні зі сторони ЄС другого траншу в обсязі 600 млн.євро у рамках Третьої програми макрофінансової допомоги є надзвичайно важливим для подальшого просування структурних реформ та продовження макроекономічної стабілізації України.

 

Водночас, Перший віце-спікер зауважила про великі збитки української економіки, частина якої втрачена через окупацію Криму і Донбасу. Вона зауважила про необхідність  в цих умовах збільшити квоти для українських товарів.

 

Окрім того, під час обговорення поточної ситуації на Донбасі Уповноважений Президента України поінформувала про загострення безпекової, гуманітарної та екологічної ситуації на Донбасі, та подякувала Віце-президенту Єврокомісії за бажання відвідати Донбас.

 

«Це дуже важливо, щоб наші європейські колеги на власні очі бачили безпекову, гуманітарну, екологічну ситуацію, ступінь руйнації та знищення інфраструктури на Донбасі», - відзначила І.Геращенко.

 

Перший віце-спікер поінформувала, що на наступній сесії парламент працюватиме над пришвидшенням розгляду важливих законопроектів, прийняття яких належить до ключових умов 3-го траншу макрофінансової допомоги, а також над наближенням українського законодавства до стандартів ЄС. «Ми повинні пам’ятати, що Україна проводить реформи не заради Європи, а заради глибинних і структурних змін » - зазначила І. Геращенко.

 

У ході зустрічі Перший заступник Голови фракції «Народний фронт» А. Тетерук звернувся із проханням до європейської сторони допомогти у процесі звільнення заручників, яких використовує Росія для здійснення тиску на українську владу, та нагадав про О.Сенцова, який незаконно утримується за надуманими обвинуваченнями в пенітенціарних установах Росії.

 

Своєю чергою, Віце-президент Європейської Комісії В. Домбровскіс підкреслив, що необхідно скористатися  можливостями, які надає Угода.  відзначив суттєві перетворення в економіці України, стабілізацію валютного курсу, грошової системи в Україні, що засвідчує сталість реформ в Україні За його словами, обсяг торгівлі між Україною та ЄС за перші 4 місяці цього року збільшився на 25 відсотків.

 

В. Домбровскіс подякував за відверту дискусію за участі представників різних фракцій. окреслені політичні настрої щодо подальших перспектив взаємодії України і Євросоюзу і підкреслив , що ЄС підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, також санкції проти РФ до повного виконання мінських угод.

 

У зустрічі також взяли участь: Перший заступник Голови фракції «Народний фронт» А.Тетерук, Співголова фракції політичної партії «Опозиційний блок» О. Вілкул, лідер фракції «Радикальна партія Олега Ляшка»О. Ляшко, Заступник Голови фракції партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»» С. Соболєв.