Новини

24 листопада 2017, 14:07

Завершується візит української делегації в Республіку Ірак

докладніше
24 листопада 2017, 11:59

Питання покращення організації надання адміністративних послуг на території проведення антитерористичної операції обговорюються на Форумі "Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку" у місті Краматорськ Донецької області

докладніше
24 листопада 2017, 11:14

Онлайн трансляція засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

докладніше
24 листопада 2017, 09:16

Рішення Першого Українського Жіночого Конгресу

докладніше
23 листопада 2017, 17:30

Під егідою Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування в Донецькій області відбувається Форум «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку»

докладніше
23 листопада 2017, 16:00

МФО «Рівні можливості»: Український Жіночий Конгрес - майданчик не лише для обміну думками та ініціативами, а й для долучення дедалі більшої кількості жінок до активної громадянської позиції

докладніше
23 листопада 2017, 11:14

Члени групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків із Македонією провели зустріч із представниками македонської групи дружби з Україною

докладніше
22 листопада 2017, 17:14

Відбулася міжнародна конференція на тему: "Кримінальний процесуальний кодекс України 2012 р.: проблеми застосування та перспективи удосконалення"

докладніше
22 листопада 2017, 15:00

Ірина Геращенко: Подолання гендерних стереотипів у суспільстві важливе для посилення ролі жінок у владі та їх впливу на прийняття рішень (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:45

Виступ Представника Президента України у Верховній Раді України Ірини Луценко на першому Українському Жіночому Конгресі (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:00

Розпочав роботу організований Міжфракційним депутатським об’єднанням «Рівні можливості» перший Український Жіночий Конгрес (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 11:45

Делегація Верховної Ради провела зустріч з Головою Парламенту Македонії

докладніше
22 листопада 2017, 10:30

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання у Сумах

докладніше
21 листопада 2017, 21:48

Інформація про засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
13 липня 2017, 19:47

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко разом з керівництвом фракцій і груп зустрілась з Віце-президентом Європейської Комісії, членом ЄК з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом

 


 

Під час зустрічі Ірина Геращенко подякувала Віце-президенту Єврокомісії за солідарну позицію у питанні збереження територіальної цілісності всієї української території та за вагому технічну й фінансову допомогу, що надається Україні для імплементації ключових реформ.

 

Особливої уваги під час зустрічі було надано імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та законодавчого забезпечення Угоди. Перший заступник Голови Верховної Ради України відзначила важливість остаточного рішення про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що набуває чинності 1 вересня ц.р., та зауважила, що Угода є важливим механізмом для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України до Європейського Союзу.

 

Політик підкреслила, що виділення Україні зі сторони ЄС другого траншу в обсязі 600 млн.євро у рамках Третьої програми макрофінансової допомоги є надзвичайно важливим для подальшого просування структурних реформ та продовження макроекономічної стабілізації України.

 

Водночас, Перший віце-спікер зауважила про великі збитки української економіки, частина якої втрачена через окупацію Криму і Донбасу. Вона зауважила про необхідність  в цих умовах збільшити квоти для українських товарів.

 

Окрім того, під час обговорення поточної ситуації на Донбасі Уповноважений Президента України поінформувала про загострення безпекової, гуманітарної та екологічної ситуації на Донбасі, та подякувала Віце-президенту Єврокомісії за бажання відвідати Донбас.

 

«Це дуже важливо, щоб наші європейські колеги на власні очі бачили безпекову, гуманітарну, екологічну ситуацію, ступінь руйнації та знищення інфраструктури на Донбасі», - відзначила І.Геращенко.

 

Перший віце-спікер поінформувала, що на наступній сесії парламент працюватиме над пришвидшенням розгляду важливих законопроектів, прийняття яких належить до ключових умов 3-го траншу макрофінансової допомоги, а також над наближенням українського законодавства до стандартів ЄС. «Ми повинні пам’ятати, що Україна проводить реформи не заради Європи, а заради глибинних і структурних змін » - зазначила І. Геращенко.

 

У ході зустрічі Перший заступник Голови фракції «Народний фронт» А. Тетерук звернувся із проханням до європейської сторони допомогти у процесі звільнення заручників, яких використовує Росія для здійснення тиску на українську владу, та нагадав про О.Сенцова, який незаконно утримується за надуманими обвинуваченнями в пенітенціарних установах Росії.

 

Своєю чергою, Віце-президент Європейської Комісії В. Домбровскіс підкреслив, що необхідно скористатися  можливостями, які надає Угода.  відзначив суттєві перетворення в економіці України, стабілізацію валютного курсу, грошової системи в Україні, що засвідчує сталість реформ в Україні За його словами, обсяг торгівлі між Україною та ЄС за перші 4 місяці цього року збільшився на 25 відсотків.

 

В. Домбровскіс подякував за відверту дискусію за участі представників різних фракцій. окреслені політичні настрої щодо подальших перспектив взаємодії України і Євросоюзу і підкреслив , що ЄС підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, також санкції проти РФ до повного виконання мінських угод.

 

У зустрічі також взяли участь: Перший заступник Голови фракції «Народний фронт» А.Тетерук, Співголова фракції політичної партії «Опозиційний блок» О. Вілкул, лідер фракції «Радикальна партія Олега Ляшка»О. Ляшко, Заступник Голови фракції партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»» С. Соболєв.