Новини

23 лютого 2018, 18:33

Ірина Геращенко: «Для повноцінної імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС Верховна Рада і Уряд мають приділяти більше уваги роботі над законопроектами у цьому напрямку»

докладніше
23 лютого 2018, 15:28

У ході 17-ї зимової сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ (м. Відень) презентовано повнометражний фільм "Кіборги. Герої не вмирають"

докладніше
23 лютого 2018, 14:22

На громадське обговорення винесені чотири проекти законів

докладніше
23 лютого 2018, 12:54

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»» та подав його на підпис Президенту України

докладніше
23 лютого 2018, 11:47

Голова Комітету Людмила Денісова: "Потрібно доробити існуючий електронний реєстр лікарняних, ніж витрачати кошти на створення нового"

докладніше
23 лютого 2018, 10:23

Опубліковано Закон України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях"

докладніше
22 лютого 2018, 17:02

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч народних депутатів з представниками Програми Державного Департаменту США з експертного контролю та безпеки кордонів (EXBS)

докладніше
22 лютого 2018, 14:36

Відбулося перше установче засідання робочої групи з напрацювання системних змін до Кримінального процесуального кодексу України

докладніше
22 лютого 2018, 14:36

У Верховній Раді розпочався дводенний практикум з галузевої законотворчості для фахівців органів місцевого самоврядування з питань управління земельними ресурсами і комунальним майном

докладніше
22 лютого 2018, 14:09

Відбулася зустріч голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко із заступником Державного секретаря США Джоном Саллівеном

докладніше
22 лютого 2018, 12:37

Комітети Верховної Ради провели публічне обговорення на тему: "Створення парламентської служби як складова реформи Верховної Ради України"

докладніше
22 лютого 2018, 12:36

«Якщо серед миротворців не буде представників країн-членів НАТО, так само не може бути представників країн-членів ОДКБ», - Голова Верховної Ради України

докладніше
22 лютого 2018, 12:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій ініціює ряд питань щодо соціального захисту військовослужбовців та інвалідів

докладніше
22 лютого 2018, 11:55

«Вдосконалення роботи Верховної Ради є одним із найголовніших завдань порядку денного восьмої сесії», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
13 липня 2017, 19:47

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко разом з керівництвом фракцій і груп зустрілась з Віце-президентом Європейської Комісії, членом ЄК з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом

 


 

Під час зустрічі Ірина Геращенко подякувала Віце-президенту Єврокомісії за солідарну позицію у питанні збереження територіальної цілісності всієї української території та за вагому технічну й фінансову допомогу, що надається Україні для імплементації ключових реформ.

 

Особливої уваги під час зустрічі було надано імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та законодавчого забезпечення Угоди. Перший заступник Голови Верховної Ради України відзначила важливість остаточного рішення про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що набуває чинності 1 вересня ц.р., та зауважила, що Угода є важливим механізмом для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України до Європейського Союзу.

 

Політик підкреслила, що виділення Україні зі сторони ЄС другого траншу в обсязі 600 млн.євро у рамках Третьої програми макрофінансової допомоги є надзвичайно важливим для подальшого просування структурних реформ та продовження макроекономічної стабілізації України.

 

Водночас, Перший віце-спікер зауважила про великі збитки української економіки, частина якої втрачена через окупацію Криму і Донбасу. Вона зауважила про необхідність  в цих умовах збільшити квоти для українських товарів.

 

Окрім того, під час обговорення поточної ситуації на Донбасі Уповноважений Президента України поінформувала про загострення безпекової, гуманітарної та екологічної ситуації на Донбасі, та подякувала Віце-президенту Єврокомісії за бажання відвідати Донбас.

 

«Це дуже важливо, щоб наші європейські колеги на власні очі бачили безпекову, гуманітарну, екологічну ситуацію, ступінь руйнації та знищення інфраструктури на Донбасі», - відзначила І.Геращенко.

 

Перший віце-спікер поінформувала, що на наступній сесії парламент працюватиме над пришвидшенням розгляду важливих законопроектів, прийняття яких належить до ключових умов 3-го траншу макрофінансової допомоги, а також над наближенням українського законодавства до стандартів ЄС. «Ми повинні пам’ятати, що Україна проводить реформи не заради Європи, а заради глибинних і структурних змін » - зазначила І. Геращенко.

 

У ході зустрічі Перший заступник Голови фракції «Народний фронт» А. Тетерук звернувся із проханням до європейської сторони допомогти у процесі звільнення заручників, яких використовує Росія для здійснення тиску на українську владу, та нагадав про О.Сенцова, який незаконно утримується за надуманими обвинуваченнями в пенітенціарних установах Росії.

 

Своєю чергою, Віце-президент Європейської Комісії В. Домбровскіс підкреслив, що необхідно скористатися  можливостями, які надає Угода.  відзначив суттєві перетворення в економіці України, стабілізацію валютного курсу, грошової системи в Україні, що засвідчує сталість реформ в Україні За його словами, обсяг торгівлі між Україною та ЄС за перші 4 місяці цього року збільшився на 25 відсотків.

 

В. Домбровскіс подякував за відверту дискусію за участі представників різних фракцій. окреслені політичні настрої щодо подальших перспектив взаємодії України і Євросоюзу і підкреслив , що ЄС підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, також санкції проти РФ до повного виконання мінських угод.

 

У зустрічі також взяли участь: Перший заступник Голови фракції «Народний фронт» А.Тетерук, Співголова фракції політичної партії «Опозиційний блок» О. Вілкул, лідер фракції «Радикальна партія Олега Ляшка»О. Ляшко, Заступник Голови фракції партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»» С. Соболєв.