Новини

25 вересня 2017, 10:58

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд

докладніше
25 вересня 2017, 10:36

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні розглянув питання щодо роботи Держгеонадр з надання спеціальних дозволів на користування надрами у 2017 р.

докладніше
22 вересня 2017, 17:00

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує Кабінету Міністрів доручити Національній поліції забезпечити функціонування окремого спеціалізованого підрозділу поліції у справах дітей відповідно до вимог міжнародного права у сфері ювенальної юстиції

докладніше
22 вересня 2017, 14:24

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
22 вересня 2017, 12:35

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів виїзне засідання у ДПУ МДЦ «Артек»

докладніше
22 вересня 2017, 11:38

Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств

докладніше
22 вересня 2017, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 вересня 2017, 11:00

Відбулося засідання робочої групи з розробки проекту методології здійснення експертизи відповідності вимогам антикорупційного законодавства проектів нормативно-правових актів

докладніше
22 вересня 2017, 10:30

Комітет з питань економічної політики 28 вересня проведе круглий стіл, присвячений питанням приватизації державного майна

докладніше
22 вересня 2017, 09:45

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства розглянув проблемні питання забезпечення сталого функціонування підприємств житлово-комунальної сфери для проходження опалювального сезону 2017-2018 років

докладніше
22 вересня 2017, 09:30

І.Геращенко: Для ефективної роботи Парламенту необхідно якнайшвидше імплементувати зміни до Регламенту Верховної Ради України, напрацьовані разом з Місією Пета Кокса

докладніше
21 вересня 2017, 18:41

Комітет з питань промислової політики та підприємництва провів круглий стіл на тему: “Розвиток суднобудування в Україні”

докладніше
21 вересня 2017, 18:20

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
21 вересня 2017, 18:08

Комітет рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про використання земель оборони»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
13 липня 2017, 19:47

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко разом з керівництвом фракцій і груп зустрілась з Віце-президентом Європейської Комісії, членом ЄК з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом

 


 

Під час зустрічі Ірина Геращенко подякувала Віце-президенту Єврокомісії за солідарну позицію у питанні збереження територіальної цілісності всієї української території та за вагому технічну й фінансову допомогу, що надається Україні для імплементації ключових реформ.

 

Особливої уваги під час зустрічі було надано імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та законодавчого забезпечення Угоди. Перший заступник Голови Верховної Ради України відзначила важливість остаточного рішення про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що набуває чинності 1 вересня ц.р., та зауважила, що Угода є важливим механізмом для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України до Європейського Союзу.

 

Політик підкреслила, що виділення Україні зі сторони ЄС другого траншу в обсязі 600 млн.євро у рамках Третьої програми макрофінансової допомоги є надзвичайно важливим для подальшого просування структурних реформ та продовження макроекономічної стабілізації України.

 

Водночас, Перший віце-спікер зауважила про великі збитки української економіки, частина якої втрачена через окупацію Криму і Донбасу. Вона зауважила про необхідність  в цих умовах збільшити квоти для українських товарів.

 

Окрім того, під час обговорення поточної ситуації на Донбасі Уповноважений Президента України поінформувала про загострення безпекової, гуманітарної та екологічної ситуації на Донбасі, та подякувала Віце-президенту Єврокомісії за бажання відвідати Донбас.

 

«Це дуже важливо, щоб наші європейські колеги на власні очі бачили безпекову, гуманітарну, екологічну ситуацію, ступінь руйнації та знищення інфраструктури на Донбасі», - відзначила І.Геращенко.

 

Перший віце-спікер поінформувала, що на наступній сесії парламент працюватиме над пришвидшенням розгляду важливих законопроектів, прийняття яких належить до ключових умов 3-го траншу макрофінансової допомоги, а також над наближенням українського законодавства до стандартів ЄС. «Ми повинні пам’ятати, що Україна проводить реформи не заради Європи, а заради глибинних і структурних змін » - зазначила І. Геращенко.

 

У ході зустрічі Перший заступник Голови фракції «Народний фронт» А. Тетерук звернувся із проханням до європейської сторони допомогти у процесі звільнення заручників, яких використовує Росія для здійснення тиску на українську владу, та нагадав про О.Сенцова, який незаконно утримується за надуманими обвинуваченнями в пенітенціарних установах Росії.

 

Своєю чергою, Віце-президент Європейської Комісії В. Домбровскіс підкреслив, що необхідно скористатися  можливостями, які надає Угода.  відзначив суттєві перетворення в економіці України, стабілізацію валютного курсу, грошової системи в Україні, що засвідчує сталість реформ в Україні За його словами, обсяг торгівлі між Україною та ЄС за перші 4 місяці цього року збільшився на 25 відсотків.

 

В. Домбровскіс подякував за відверту дискусію за участі представників різних фракцій. окреслені політичні настрої щодо подальших перспектив взаємодії України і Євросоюзу і підкреслив , що ЄС підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, також санкції проти РФ до повного виконання мінських угод.

 

У зустрічі також взяли участь: Перший заступник Голови фракції «Народний фронт» А.Тетерук, Співголова фракції політичної партії «Опозиційний блок» О. Вілкул, лідер фракції «Радикальна партія Олега Ляшка»О. Ляшко, Заступник Голови фракції партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»» С. Соболєв.