Новини

23 жовтня 2017, 15:42

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч із Головою Ради представників регіонів Парламенту Республіки Індонезія Усманом Сапта Одангом та делегацією Групи дружби Індонезія-Україна Парламенту Республіки Індонезія

докладніше
23 жовтня 2017, 12:01

Відбулося засідання круглого столу "Впровадження Закону України "Про ратифікацію Протоколу про реєстри викидів та перенесення забруднювачів" та використання екологічного податку" (відео)

докладніше
23 жовтня 2017, 11:08

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
23 жовтня 2017, 10:29

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко разом з заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марією Іоновою супроводжували Президента України під час його робочого візиту на Донбас

докладніше
22 жовтня 2017, 18:16

Андрій Парубій повідомив, що Україна і Польща погодили відкриття ще чотирьох нових контрольно-пропускних пунктів на спільному кордоні

докладніше
22 жовтня 2017, 18:01

"Досвід розвитку парламентаризму і можливість тіснішої співпраці між парламентами відкриває новий етап і шлях для розвитку не лише демократії, а й міждержавного співробітництва", - Голова Верховної Ради Андрій Парубій

докладніше
20 жовтня 2017, 18:24

Андрій Парубій: Українські парламентарії готові до скасування депутатської недоторканності

докладніше
20 жовтня 2017, 18:11

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав три ухвалених закони: Про основні засади забезпечення кібербезпеки України, Електронні довірчі послуги і Про гастрольні заходи в Україні

докладніше
20 жовтня 2017, 17:45

Проблемні питання виконання органами виконавчої влади Закону "Про гуманітарну допомогу" зі змінами для потреб антитерористичної операції обговорено під час «круглого столу» у Комітеті з питань охорони здоров’я

докладніше
20 жовтня 2017, 17:33

Комітет рекомендує прийняти за основу та в цілому проект постанови Верховної Ради «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік»

докладніше
20 жовтня 2017, 16:57

Голова Верховної Ради Андрій Парубій: Медична реформа має вивести систему охорони здоров’я на загальноєвропейський, загальноцивілізований рівень

докладніше
20 жовтня 2017, 16:55

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
20 жовтня 2017, 16:55

Андрій Парубій: Кількість прикордонних переходів між Україною та Європейським Союзом має бути кардинально збільшена

докладніше
20 жовтня 2017, 15:39

Проведено круглий стіл на тему: «Адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері агропромислового комплексу: досягнення, пріоритети та виклики» (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
10 липня 2017, 17:47

 Прес-служба Першого заступника Голови Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Для належного спостереження за безпековою ситуацією на Донбасі потрібно збільшити і посилити місію СММ ОБСЄ, та добитися від Російської Федерації допуску міжнародних гуманітарних організацій та моніторингових місій до всіх тимчасово окупованих територій, включно з Кримом»

 

«Для належного спостереження за безпековою ситуацією на Донбасі потрібно посилити і збільшити місію СММ ОБСЄ, та добитися від Російської Федерації допуску міжнародних гуманітарних організацій та моніторингових місій до всіх окупованих територій, включно з Кримом», - зазначила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з Міністром закордонних справ Португалії Аугусто Ернесто Сантуш Сілвою.

Перший віце-спікер подякувала Міністру закордонних справ Португалії за незмінну підтримку Україні та підкреслила, що українська сторона високо цінує рішення Парламенту Португалії щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом в Україні.

Ірина Геращенко відзначила активну співпрацю між українським та португальським парламентами. «Ми сподіваємось на подальшу координацію наших дій на різних міжпарламентських майданчиках, як то ПА НАТО, ПА ОБСЄ ПАРЄ», - зазначила політик.

Особливої уваги під час зустрічі було надано безпековій та гуманітарній ситуації на Донбасі та ситуації з порушенням прав людини в окупованому Криму. Ірина Геращенко поінформувала присутніх, що на Донбасі протягом цього року загинуло більше 120 українських військових та більше 70 цивільних осіб. Вона повідомила, що процес звільнення заручників на окупованих територіях на сьогоднішній день є заблокованим. Окрім того, Перший віце-спікер поінформувала про десятки українських громадян, які незаконно утримуються на території Російської Федерації.

Ірина Геращенко закликала представників Португалії не залишати без уваги ситуацію з окупованим Кримом, який сьогодні залишається повністю закритою від світу ізольованою територією, зокрема, і для міжнародних організацій.

І. Геращенко також поінформувала, що в рамках роботи Мінських груп українська сторона наполягає на створені п’ятої робочої підгрупи з питань кордону для початку дискусії про передачу неконтрольованої частини українсько-російського кордону Україні та допуску місії ОБСЄ до лінії зіткнення.

Окрім того, під час обговорення поточної ситуації на Донбасі Уповноважений Президента України підкреслила, що вирішення безпекових та гуманітарних питань є визначальною передумовою для переходу до розгляду політичного блоку Мінських угод.

Під час зустрічі заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова та голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко поінформували португальського колегу про впровадження реформ парламентом, зокрема, адаптацію українського законодавства до європейських стандартів. Також вони поінформували Міністра про конкретні факти порушення прав людини на окупованих територіях.

Своєю чергою, Міністр закордонних справ Португалії Аугусто Ернесто Сантуш Сілва наголосив, що Португалія поважає територіальну цілісність України, не визнає анексії Криму, та відзначив важливість міжпарламентського діалогу.