Новини

23 травня 2018, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав колектив Національного університету біоресурсів і природокористування України зі 100-річним ювілеєм закладу

докладніше
22 травня 2018, 19:15

Україна і Естонія зацікавлені у поглибленні українсько-естонського міжпарламентського діалогу

докладніше
22 травня 2018, 18:42

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив виставку «Перша Грузинська Демократична Республіка», розгорнуту у кулуарах третього поверху Парламенту

докладніше
22 травня 2018, 18:02

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
22 травня 2018, 17:43

І.Геращенко: «Важливо консолідувати спільні зусилля Уряду, Парламенту, міжнародних організацій та громадського сектору у питанні звільнення українських заручників та політв’язнів та апелювати із цим питанням до президента РФ»

докладніше
22 травня 2018, 15:57

Ірина Геращенко переконана, що ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд стане важливим елементом послідовної політики держави у сфері протидії корупції

докладніше
22 травня 2018, 14:08

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
22 травня 2018, 13:44

Відкрито фотоекспозицію «Перша Грузинська Демократична Республіка» до 100-річчя створення першої Республіки Грузія та встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грузією

докладніше
22 травня 2018, 12:00

Відбулося засідання Конкурсної комісії з присудження іменних стипендій Верховної Ради для найталановитіших молодих учених і призначення Премії Верховної Ради найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень

докладніше
22 травня 2018, 09:28

Народні депутати з фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"' провели особистий прийом громадян

докладніше
21 травня 2018, 17:24

Презентовано результати моніторингу відкритості роботи комітетів Верховної Ради за листопад 2017 – березень 2018 рр.

докладніше
21 травня 2018, 16:08

Ірина Геращенко закликала міжнародні організації активніше виступати за звільнення незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях України та в РФ (відео)

докладніше
21 травня 2018, 15:42

Під час поїздки на Одещину голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко закликала захистити область від російської пропаганди

докладніше
21 травня 2018, 14:00

Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія за підсумками Погоджувальної ради (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
10 липня 2017, 17:47

 Прес-служба Першого заступника Голови Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Для належного спостереження за безпековою ситуацією на Донбасі потрібно збільшити і посилити місію СММ ОБСЄ, та добитися від Російської Федерації допуску міжнародних гуманітарних організацій та моніторингових місій до всіх тимчасово окупованих територій, включно з Кримом»

 

«Для належного спостереження за безпековою ситуацією на Донбасі потрібно посилити і збільшити місію СММ ОБСЄ, та добитися від Російської Федерації допуску міжнародних гуманітарних організацій та моніторингових місій до всіх окупованих територій, включно з Кримом», - зазначила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з Міністром закордонних справ Португалії Аугусто Ернесто Сантуш Сілвою.

Перший віце-спікер подякувала Міністру закордонних справ Португалії за незмінну підтримку Україні та підкреслила, що українська сторона високо цінує рішення Парламенту Португалії щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом в Україні.

Ірина Геращенко відзначила активну співпрацю між українським та португальським парламентами. «Ми сподіваємось на подальшу координацію наших дій на різних міжпарламентських майданчиках, як то ПА НАТО, ПА ОБСЄ ПАРЄ», - зазначила політик.

Особливої уваги під час зустрічі було надано безпековій та гуманітарній ситуації на Донбасі та ситуації з порушенням прав людини в окупованому Криму. Ірина Геращенко поінформувала присутніх, що на Донбасі протягом цього року загинуло більше 120 українських військових та більше 70 цивільних осіб. Вона повідомила, що процес звільнення заручників на окупованих територіях на сьогоднішній день є заблокованим. Окрім того, Перший віце-спікер поінформувала про десятки українських громадян, які незаконно утримуються на території Російської Федерації.

Ірина Геращенко закликала представників Португалії не залишати без уваги ситуацію з окупованим Кримом, який сьогодні залишається повністю закритою від світу ізольованою територією, зокрема, і для міжнародних організацій.

І. Геращенко також поінформувала, що в рамках роботи Мінських груп українська сторона наполягає на створені п’ятої робочої підгрупи з питань кордону для початку дискусії про передачу неконтрольованої частини українсько-російського кордону Україні та допуску місії ОБСЄ до лінії зіткнення.

Окрім того, під час обговорення поточної ситуації на Донбасі Уповноважений Президента України підкреслила, що вирішення безпекових та гуманітарних питань є визначальною передумовою для переходу до розгляду політичного блоку Мінських угод.

Під час зустрічі заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова та голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко поінформували португальського колегу про впровадження реформ парламентом, зокрема, адаптацію українського законодавства до європейських стандартів. Також вони поінформували Міністра про конкретні факти порушення прав людини на окупованих територіях.

Своєю чергою, Міністр закордонних справ Португалії Аугусто Ернесто Сантуш Сілва наголосив, що Португалія поважає територіальну цілісність України, не визнає анексії Криму, та відзначив важливість міжпарламентського діалогу.