Новини

19 січня 2018, 16:00

Виступ Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди закриття сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
19 січня 2018, 13:56

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закрив у п’ятницю сьому сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
19 січня 2018, 13:22

ЗАВЕРШИЛАСЯ СЬОМА СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

докладніше
19 січня 2018, 12:15

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування утворив Робочу групу Комітету з визначення шляхів реформування законодавства України у сфері локальної демократії

докладніше
19 січня 2018, 11:45

Комітет з питань промислової політики та підприємництва ініціює проведення «Дня Уряду» у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2018, 11:43

Комітет розглянув інформацію Рахункової палати щодо ефективності використання коштів, спрямованих на функціонування системи протипаводкового захисту

докладніше
19 січня 2018, 11:40

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув проекти законів щодо страхування сільськогосподарської продукції

докладніше
19 січня 2018, 11:38

У Верховній Раді відбулася "година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 січня 2018, 11:07

Андрій Парубій: Дорогі українці, щиро всіх вітаю з святом! Нехай йорданська вода принесе очищення, сили та здоров'я кожному! Христос хрещається!

докладніше
19 січня 2018, 11:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на початку пленарного засідання у п’ятницю привітав усіх зі святом Водохреща

докладніше
19 січня 2018, 10:39

У Комітеті у закордонних справах відбулося експертне обговорення законопроекту про дипломатичну службу

докладніше
19 січня 2018, 09:54

Ірина Геращенко: дякуємо країнам «Великої сімки» та країнам-членам ЄС за допомогу у звільненні 74 українців з ОРДЛО та розраховуємо на подальшу, більш активну співпрацю щодо звільнення інших незаконно утримуваних заручників та політичних в’язнів

докладніше
18 січня 2018, 18:28

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко: "Ухвалений законопроект №7163 надає додаткову можливість нашим дипломатам боротись за реінтеграцію тимчасово окупованих територій України на дипломатичному фронті" (відео)

докладніше
18 січня 2018, 18:04

Відбулося вечірнє засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
10 липня 2017, 17:47

 Прес-служба Першого заступника Голови Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Для належного спостереження за безпековою ситуацією на Донбасі потрібно збільшити і посилити місію СММ ОБСЄ, та добитися від Російської Федерації допуску міжнародних гуманітарних організацій та моніторингових місій до всіх тимчасово окупованих територій, включно з Кримом»

 

«Для належного спостереження за безпековою ситуацією на Донбасі потрібно посилити і збільшити місію СММ ОБСЄ, та добитися від Російської Федерації допуску міжнародних гуманітарних організацій та моніторингових місій до всіх окупованих територій, включно з Кримом», - зазначила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з Міністром закордонних справ Португалії Аугусто Ернесто Сантуш Сілвою.

Перший віце-спікер подякувала Міністру закордонних справ Португалії за незмінну підтримку Україні та підкреслила, що українська сторона високо цінує рішення Парламенту Португалії щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом в Україні.

Ірина Геращенко відзначила активну співпрацю між українським та португальським парламентами. «Ми сподіваємось на подальшу координацію наших дій на різних міжпарламентських майданчиках, як то ПА НАТО, ПА ОБСЄ ПАРЄ», - зазначила політик.

Особливої уваги під час зустрічі було надано безпековій та гуманітарній ситуації на Донбасі та ситуації з порушенням прав людини в окупованому Криму. Ірина Геращенко поінформувала присутніх, що на Донбасі протягом цього року загинуло більше 120 українських військових та більше 70 цивільних осіб. Вона повідомила, що процес звільнення заручників на окупованих територіях на сьогоднішній день є заблокованим. Окрім того, Перший віце-спікер поінформувала про десятки українських громадян, які незаконно утримуються на території Російської Федерації.

Ірина Геращенко закликала представників Португалії не залишати без уваги ситуацію з окупованим Кримом, який сьогодні залишається повністю закритою від світу ізольованою територією, зокрема, і для міжнародних організацій.

І. Геращенко також поінформувала, що в рамках роботи Мінських груп українська сторона наполягає на створені п’ятої робочої підгрупи з питань кордону для початку дискусії про передачу неконтрольованої частини українсько-російського кордону Україні та допуску місії ОБСЄ до лінії зіткнення.

Окрім того, під час обговорення поточної ситуації на Донбасі Уповноважений Президента України підкреслила, що вирішення безпекових та гуманітарних питань є визначальною передумовою для переходу до розгляду політичного блоку Мінських угод.

Під час зустрічі заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова та голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко поінформували португальського колегу про впровадження реформ парламентом, зокрема, адаптацію українського законодавства до європейських стандартів. Також вони поінформували Міністра про конкретні факти порушення прав людини на окупованих територіях.

Своєю чергою, Міністр закордонних справ Португалії Аугусто Ернесто Сантуш Сілва наголосив, що Португалія поважає територіальну цілісність України, не визнає анексії Криму, та відзначив важливість міжпарламентського діалогу.