Новини

28 липня 2017, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня Хрещення Руси-України

докладніше
27 липня 2017, 18:00

У Спеціальній контрольній комісії Верховної Ради з питань приватизації відбулося засідання робочої групи щодо ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»

докладніше
27 липня 2017, 13:53

Інформація про особистий прийом громадян головами комітетів Верховної Ради, керівниками депутатських фракцій та груп під час шостої сесії (інфографіка)

докладніше
27 липня 2017, 10:00

Комітет з питань податкової та митної політики за шосту сесію провів 11 засідань, на яких розглянув 38 законопроектів

докладніше
26 липня 2017, 16:00

Законотворча діяльність Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення була спрямована на поліпшення трудових відносин, підвищення рівня соціального захисту громадян, вдосконалення та реформування пенсійного забезпечення

докладніше
26 липня 2017, 11:04

26 липня набирає чинності Закон України «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків»

докладніше
25 липня 2017, 13:39

Звіт Першого заступника Голови Верховної Ради України, Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірини Геращенко за шосту сесію Верховної Ради VIII скликання

докладніше
24 липня 2017, 18:30

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у зустрічі зі спеціальним представником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером (оновлена)

докладніше
24 липня 2017, 15:23

У Комітеті у закордонних справах проведено зустріч, присвячену українським політв’язням Кремля

докладніше
24 липня 2017, 14:57

Протягом шостої сесії Комітет працював над удосконаленням законодавчого забезпечення державної політики сприяння становленню інституту сім'ї, національно-патріотичного виховання, державної політики у сфері фізичної культури і спорту

докладніше
24 липня 2017, 11:02

757 питань розглянуто на засіданнях Комітету з питань бюджету під час шостої сесії

докладніше
21 липня 2017, 16:30

Співробітники секретаріатів комітетів Верховної Ради на дводенному тренінгу удосконалили практичні навички роботи з новітніми Інтернет-технологіями

докладніше
21 липня 2017, 13:27

Відбулася зустріч Першого заступника голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Миколи Величковича з делегацією представників Ради Європи

докладніше
21 липня 2017, 09:19

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко та Заступник Голови Комітету з питань європейської інтеграції Марія Іонова провели зустріч з Віце-прем’єр-міністром Республіки Молдова з питань реінтеграції Георге Беланом

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
06 березня 2014, 17:12

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань науки і освіти відбулася робоча нарада "Про стан підготовки та видання підручників, навчальних та навчально-методичних посібників до 2014/2015 року"

Під час наради, яка відбулася 5 березня, йшлося про варіанти реформування системи підручникотворення.

У заході взяли участь: Квіт С.М. - міністр освіти і науки, Совсун І.Р. - перший заступник міністра освіти і науки, Полянський П.Б. - заступник міністра освіти і науки, представники Національної Академії Педагогічних Наук України, видавці, представники педагогічної, батьківської громадськості та журналісти.

Учасники відмічали, що останніми роками повноваження із затвердження і фінансування підручників було зосереджено в руках Міністерства освіти і науки. Внаслідок монополізації цієї сфери якість підручників постійно погіршувалася, а вартість - зростала.

Голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич зазначила, що якість підручників підніметься лише в умовах прозорої конкуренції.

На думку голови Комітету, експертизою рукописів підручників мають займатися незалежні від Міністерства освіти і науки експертні ради, а вибирати схвалені експертами навчальні книжки - школи, яким держава повинна виділяти кошти на закупівлю навчальної літератури.

Крім цього, Л.Гриневич зазначила, що вже сьогодні доцільно скасувати низку бюрократичних наказів Міносвіти, які необгрунтовано обмежували педагогічну свободу.

Заступник міністра Павло Полянський повідомив, що вже скасовано заборону використовувати у навчально-виховному процесі навчальні посібники для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів, які було грифовано до 2012 року.


Л.Гриневич підтримала перші кроки МОН, спрямовані на звільнення вчителів від бюрократичних обмежень, а також на економію грошей батьків.