Новини

22 червня 2018, 15:52

«Спільна позиція спікерів Литви, Грузії, Молдови, України та Віце-спікера Польщі щодо доцільності введення санкцій проти «Північного потоку-2» та створення Єдиного центру з протидії гібридній агресії з боку РФ буде представлена під час зустрічі з представниками Конгресу США вже наступного тижня», - Андрій Парубій

докладніше
22 червня 2018, 15:46

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про утворення Вищого Антикорупційного суду»

докладніше
22 червня 2018, 15:25

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 23 червня візьме участь у роботі ІІІ Форуму місцевого розвитку (м.Трускавець)

докладніше
22 червня 2018, 14:24

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Директором Департаменту двосторонніх відносин Міністерства закордонних справ та торгівлі Австралії Девідом Льюїсом та Надзвичайним і Повноважним Послом Австралії в Україні Меліссою О`Рурк

докладніше
22 червня 2018, 13:54

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
22 червня 2018, 11:52

У «Відомостях Верховної Ради України» надруковано Постанову про Звернення Верховної Ради України до міжнародної спільноти у зв’язку з неправосудним вироком Московського міського суду у справі протиправно утримуваного в РФ громадянина України Романа Сущенка

докладніше
22 червня 2018, 11:37

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 червня 2018, 10:30

У Спеціальній контрольній комісії з питань приватизації відбулася робоча нарада з актуальних проблем реформування торфодобувної галузі

докладніше
22 червня 2018, 10:15

Комітет розглянув проекти законів щодо сільськогосподарської кооперації

докладніше
22 червня 2018, 10:08

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав державних службовців з професійним святом

докладніше
22 червня 2018, 09:15

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
21 червня 2018, 18:43

Андрій Парубій: Настав час, щоб Верховна Рада України раз і назавжди поставила крапку у питанні зняття депутатської недоторканності, щоб народні депутати як усі громадяни України були рівні перед Законом, рівні перед правосуддям (відео)

докладніше
21 червня 2018, 18:31

Заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції Марія Іонова провела особистий прийом громадян

докладніше
21 червня 2018, 18:13

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
06 березня 2014, 17:12

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань науки і освіти відбулася робоча нарада "Про стан підготовки та видання підручників, навчальних та навчально-методичних посібників до 2014/2015 року"

Під час наради, яка відбулася 5 березня, йшлося про варіанти реформування системи підручникотворення.

У заході взяли участь: Квіт С.М. - міністр освіти і науки, Совсун І.Р. - перший заступник міністра освіти і науки, Полянський П.Б. - заступник міністра освіти і науки, представники Національної Академії Педагогічних Наук України, видавці, представники педагогічної, батьківської громадськості та журналісти.

Учасники відмічали, що останніми роками повноваження із затвердження і фінансування підручників було зосереджено в руках Міністерства освіти і науки. Внаслідок монополізації цієї сфери якість підручників постійно погіршувалася, а вартість - зростала.

Голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич зазначила, що якість підручників підніметься лише в умовах прозорої конкуренції.

На думку голови Комітету, експертизою рукописів підручників мають займатися незалежні від Міністерства освіти і науки експертні ради, а вибирати схвалені експертами навчальні книжки - школи, яким держава повинна виділяти кошти на закупівлю навчальної літератури.

Крім цього, Л.Гриневич зазначила, що вже сьогодні доцільно скасувати низку бюрократичних наказів Міносвіти, які необгрунтовано обмежували педагогічну свободу.

Заступник міністра Павло Полянський повідомив, що вже скасовано заборону використовувати у навчально-виховному процесі навчальні посібники для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів, які було грифовано до 2012 року.


Л.Гриневич підтримала перші кроки МОН, спрямовані на звільнення вчителів від бюрократичних обмежень, а також на економію грошей батьків.