Новини

25 вересня 2017, 10:58

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд

докладніше
25 вересня 2017, 10:36

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні розглянув питання щодо роботи Держгеонадр з надання спеціальних дозволів на користування надрами у 2017 р.

докладніше
22 вересня 2017, 17:00

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує Кабінету Міністрів доручити Національній поліції забезпечити функціонування окремого спеціалізованого підрозділу поліції у справах дітей відповідно до вимог міжнародного права у сфері ювенальної юстиції

докладніше
22 вересня 2017, 14:24

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
22 вересня 2017, 12:35

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів виїзне засідання у ДПУ МДЦ «Артек»

докладніше
22 вересня 2017, 11:38

Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств

докладніше
22 вересня 2017, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 вересня 2017, 11:00

Відбулося засідання робочої групи з розробки проекту методології здійснення експертизи відповідності вимогам антикорупційного законодавства проектів нормативно-правових актів

докладніше
22 вересня 2017, 10:30

Комітет з питань економічної політики 28 вересня проведе круглий стіл, присвячений питанням приватизації державного майна

докладніше
22 вересня 2017, 09:45

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства розглянув проблемні питання забезпечення сталого функціонування підприємств житлово-комунальної сфери для проходження опалювального сезону 2017-2018 років

докладніше
22 вересня 2017, 09:30

І.Геращенко: Для ефективної роботи Парламенту необхідно якнайшвидше імплементувати зміни до Регламенту Верховної Ради України, напрацьовані разом з Місією Пета Кокса

докладніше
21 вересня 2017, 18:41

Комітет з питань промислової політики та підприємництва провів круглий стіл на тему: “Розвиток суднобудування в Україні”

докладніше
21 вересня 2017, 18:20

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
21 вересня 2017, 18:08

Комітет рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про використання земель оборони»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
06 березня 2014, 17:12

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань науки і освіти відбулася робоча нарада "Про стан підготовки та видання підручників, навчальних та навчально-методичних посібників до 2014/2015 року"

Під час наради, яка відбулася 5 березня, йшлося про варіанти реформування системи підручникотворення.

У заході взяли участь: Квіт С.М. - міністр освіти і науки, Совсун І.Р. - перший заступник міністра освіти і науки, Полянський П.Б. - заступник міністра освіти і науки, представники Національної Академії Педагогічних Наук України, видавці, представники педагогічної, батьківської громадськості та журналісти.

Учасники відмічали, що останніми роками повноваження із затвердження і фінансування підручників було зосереджено в руках Міністерства освіти і науки. Внаслідок монополізації цієї сфери якість підручників постійно погіршувалася, а вартість - зростала.

Голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич зазначила, що якість підручників підніметься лише в умовах прозорої конкуренції.

На думку голови Комітету, експертизою рукописів підручників мають займатися незалежні від Міністерства освіти і науки експертні ради, а вибирати схвалені експертами навчальні книжки - школи, яким держава повинна виділяти кошти на закупівлю навчальної літератури.

Крім цього, Л.Гриневич зазначила, що вже сьогодні доцільно скасувати низку бюрократичних наказів Міносвіти, які необгрунтовано обмежували педагогічну свободу.

Заступник міністра Павло Полянський повідомив, що вже скасовано заборону використовувати у навчально-виховному процесі навчальні посібники для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів, які було грифовано до 2012 року.


Л.Гриневич підтримала перші кроки МОН, спрямовані на звільнення вчителів від бюрократичних обмежень, а також на економію грошей батьків.