Новини

23 лютого 2018, 18:33

Ірина Геращенко: «Для повноцінної імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС Верховна Рада і Уряд мають приділяти більше уваги роботі над законопроектами у цьому напрямку»

докладніше
23 лютого 2018, 15:28

У ході 17-ї зимової сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ (м. Відень) презентовано повнометражний фільм "Кіборги. Герої не вмирають"

докладніше
23 лютого 2018, 14:22

На громадське обговорення винесені чотири проекти законів

докладніше
23 лютого 2018, 12:54

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»» та подав його на підпис Президенту України

докладніше
23 лютого 2018, 11:47

Голова Комітету Людмила Денісова: "Потрібно доробити існуючий електронний реєстр лікарняних, ніж витрачати кошти на створення нового"

докладніше
23 лютого 2018, 10:23

Опубліковано Закон України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях"

докладніше
22 лютого 2018, 17:02

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч народних депутатів з представниками Програми Державного Департаменту США з експертного контролю та безпеки кордонів (EXBS)

докладніше
22 лютого 2018, 14:36

Відбулося перше установче засідання робочої групи з напрацювання системних змін до Кримінального процесуального кодексу України

докладніше
22 лютого 2018, 14:36

У Верховній Раді розпочався дводенний практикум з галузевої законотворчості для фахівців органів місцевого самоврядування з питань управління земельними ресурсами і комунальним майном

докладніше
22 лютого 2018, 14:09

Відбулася зустріч голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко із заступником Державного секретаря США Джоном Саллівеном

докладніше
22 лютого 2018, 12:37

Комітети Верховної Ради провели публічне обговорення на тему: "Створення парламентської служби як складова реформи Верховної Ради України"

докладніше
22 лютого 2018, 12:36

«Якщо серед миротворців не буде представників країн-членів НАТО, так само не може бути представників країн-членів ОДКБ», - Голова Верховної Ради України

докладніше
22 лютого 2018, 12:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій ініціює ряд питань щодо соціального захисту військовослужбовців та інвалідів

докладніше
22 лютого 2018, 11:55

«Вдосконалення роботи Верховної Ради є одним із найголовніших завдань порядку денного восьмої сесії», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
06 березня 2014, 17:12

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань науки і освіти відбулася робоча нарада "Про стан підготовки та видання підручників, навчальних та навчально-методичних посібників до 2014/2015 року"

Під час наради, яка відбулася 5 березня, йшлося про варіанти реформування системи підручникотворення.

У заході взяли участь: Квіт С.М. - міністр освіти і науки, Совсун І.Р. - перший заступник міністра освіти і науки, Полянський П.Б. - заступник міністра освіти і науки, представники Національної Академії Педагогічних Наук України, видавці, представники педагогічної, батьківської громадськості та журналісти.

Учасники відмічали, що останніми роками повноваження із затвердження і фінансування підручників було зосереджено в руках Міністерства освіти і науки. Внаслідок монополізації цієї сфери якість підручників постійно погіршувалася, а вартість - зростала.

Голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич зазначила, що якість підручників підніметься лише в умовах прозорої конкуренції.

На думку голови Комітету, експертизою рукописів підручників мають займатися незалежні від Міністерства освіти і науки експертні ради, а вибирати схвалені експертами навчальні книжки - школи, яким держава повинна виділяти кошти на закупівлю навчальної літератури.

Крім цього, Л.Гриневич зазначила, що вже сьогодні доцільно скасувати низку бюрократичних наказів Міносвіти, які необгрунтовано обмежували педагогічну свободу.

Заступник міністра Павло Полянський повідомив, що вже скасовано заборону використовувати у навчально-виховному процесі навчальні посібники для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів, які було грифовано до 2012 року.


Л.Гриневич підтримала перші кроки МОН, спрямовані на звільнення вчителів від бюрократичних обмежень, а також на економію грошей батьків.