Новини

24 листопада 2017, 14:07

Завершується візит української делегації в Республіку Ірак

докладніше
24 листопада 2017, 11:59

Питання покращення організації надання адміністративних послуг на території проведення антитерористичної операції обговорюються на Форумі "Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку" у місті Краматорськ Донецької області

докладніше
24 листопада 2017, 11:14

Онлайн трансляція засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

докладніше
24 листопада 2017, 09:16

Рішення Першого Українського Жіночого Конгресу

докладніше
23 листопада 2017, 17:30

Під егідою Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування в Донецькій області відбувається Форум «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку»

докладніше
23 листопада 2017, 16:00

МФО «Рівні можливості»: Український Жіночий Конгрес - майданчик не лише для обміну думками та ініціативами, а й для долучення дедалі більшої кількості жінок до активної громадянської позиції

докладніше
23 листопада 2017, 11:14

Члени групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків із Македонією провели зустріч із представниками македонської групи дружби з Україною

докладніше
22 листопада 2017, 17:14

Відбулася міжнародна конференція на тему: "Кримінальний процесуальний кодекс України 2012 р.: проблеми застосування та перспективи удосконалення"

докладніше
22 листопада 2017, 15:00

Ірина Геращенко: Подолання гендерних стереотипів у суспільстві важливе для посилення ролі жінок у владі та їх впливу на прийняття рішень (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:45

Виступ Представника Президента України у Верховній Раді України Ірини Луценко на першому Українському Жіночому Конгресі (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:00

Розпочав роботу організований Міжфракційним депутатським об’єднанням «Рівні можливості» перший Український Жіночий Конгрес (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 11:45

Делегація Верховної Ради провела зустріч з Головою Парламенту Македонії

докладніше
22 листопада 2017, 10:30

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання у Сумах

докладніше
21 листопада 2017, 21:48

Інформація про засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
06 березня 2014, 17:12

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань науки і освіти відбулася робоча нарада "Про стан підготовки та видання підручників, навчальних та навчально-методичних посібників до 2014/2015 року"

Під час наради, яка відбулася 5 березня, йшлося про варіанти реформування системи підручникотворення.

У заході взяли участь: Квіт С.М. - міністр освіти і науки, Совсун І.Р. - перший заступник міністра освіти і науки, Полянський П.Б. - заступник міністра освіти і науки, представники Національної Академії Педагогічних Наук України, видавці, представники педагогічної, батьківської громадськості та журналісти.

Учасники відмічали, що останніми роками повноваження із затвердження і фінансування підручників було зосереджено в руках Міністерства освіти і науки. Внаслідок монополізації цієї сфери якість підручників постійно погіршувалася, а вартість - зростала.

Голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич зазначила, що якість підручників підніметься лише в умовах прозорої конкуренції.

На думку голови Комітету, експертизою рукописів підручників мають займатися незалежні від Міністерства освіти і науки експертні ради, а вибирати схвалені експертами навчальні книжки - школи, яким держава повинна виділяти кошти на закупівлю навчальної літератури.

Крім цього, Л.Гриневич зазначила, що вже сьогодні доцільно скасувати низку бюрократичних наказів Міносвіти, які необгрунтовано обмежували педагогічну свободу.

Заступник міністра Павло Полянський повідомив, що вже скасовано заборону використовувати у навчально-виховному процесі навчальні посібники для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів, які було грифовано до 2012 року.


Л.Гриневич підтримала перші кроки МОН, спрямовані на звільнення вчителів від бюрократичних обмежень, а також на економію грошей батьків.