Новини

18 вересня 2018, 18:20

«Співпраця між Україною і Норвегією в останній період набула особливо високої динаміки», - Андрій Парубій під час зустрічі з Головою Стортингу Королівства Норвегія Тоне Вілхелмсен Трьоен

докладніше
18 вересня 2018, 18:03

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2018, 17:58

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону «Про фізичну культуру і спорт» (відео)

докладніше
18 вересня 2018, 17:31

А.Парубій: «До Парламенту надійшли подання від Генерального прокурора України про надання згоди Верховної Ради України на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва та Дмитра Колєснікова»

докладніше
18 вересня 2018, 14:12

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2018, 14:11

Проведено семінар «Моделі та інструменти комунікації депутата в окрузі»

докладніше
18 вересня 2018, 14:00

Орієнтовний графік розгляду проекту Закону про Державний бюджет України на 2019 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2018, 13:50

До Міжнародного дня миру розгорнуто експозицію «Діти - посли миру»

докладніше
18 вересня 2018, 11:10

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у роботі восьмого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом

докладніше
18 вересня 2018, 10:42

Андрій Парубій: Оновлення складу Центрвиборчкому – одне з ключових завдань, яке Верховна Рада України повинна виконати нинішнього пленарного тижня

докладніше
18 вересня 2018, 09:26

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше
18 вересня 2018, 09:15

Ірина Геращенко під час зустрічі із студентами Львівського національного університету ім. І. Франка обговорила необхідність посилення інформаційної безпеки України та поінформувала про хід виконання реформ та імплементації зобов’язань у сфері євроатлантичної інтеграції України

докладніше
17 вересня 2018, 18:08

У Верховній Раді відбувся круглий стіл, присвячений виявленню та протидії російській дезінформації (відео)

докладніше
17 вересня 2018, 18:03

Член Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Григорій Шверк провів особистий прийом громадян

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 лютого 2003, 18:00

День Уряду 11 лютого 2003 року

У ВІВТОРОК, 11 ЛЮТОГО, ТРЕТЯ СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОДОВЖИЛА РОБОТУ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ. ЦЬОГО ДНЯ В СЕСІЙНІЙ ЗАЛІ ПРОХОДИВ ДЕНЬ УРЯДУ УКРАЇНИ. РОЗГЛЯДАЛОСЬ ПИТАННЯ "ПРО СТАН ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УКРАЇНІ ВСТАНОВЛЕНИХ ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ СОЦІАЛЬНИХ, ЕКОНОМІЧНИХ, ПРАВОВИХ І КОНСТИТУЦІЙНИХ ГАРАНТІЙ У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ".

Доповідав міністр праці та соціальної політики України Михайло ПАПІЄВ. Співдоповідав секретар парламентського Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій СУШКЕВИЧ.

Вони підкреслили, зокрема, що питання захисту інвалідів набуває особливого значення у зв'язку зі зростанням їх частки в загальній чисельності населення. За останні десять років вона збільшилася з 2,1 до 2,66 мільйона осіб. Причинами такої ситуації стали важке соціальне становище, низький рівень життя, слабке фінансування соціальних програм.

І все-таки, як зазначалося в доповіді й співдоповіді, є певні підстави до сподівань на краще. Урядом прийнято ряд відповідних загальнодержавних програм. Створено Всеукраїнський центр, 38 регіональних центрів професійної реабілітації інвалідів.

На виконання основних положень Стандартних правил, прийнятих ООН щодо відновлення працездатності інвалідів, вживаються заходи, які забезпечували б позитивну динаміку в цій галузі. Зростає виробництво спеціальних засобів пересування інвалідів, функціональних протезно-ортопедичних виробів. Вирішуються питання щодо освіти дітей з особливими фізичними потребами, забезпечення роботою працюючих інвалідів.

Видатки на реалізацію програм соціального захисту інвалідів із бюджетів усіх рівнів за позаминулий та минулий роки становили близько 2,1 млрд.грн. У Держбюджеті-2003 на ці потреби передбачено 2,5 млрд., або на 19 відсотків більше від двох попередніх років.

Створено додатково близько 1,5 тисячі робочих місць для інвалідів. 373 підприємства всеукраїнських інвалідських організацій, а також 190 підприємств, заснованих регіональними громадськими формуваннями, користуються податковими пільгами.

Здійснено певні заходи з наближення пенсій інвалідів до рівня прожиткового мінімуму. Насамперед, інвалідам війни, учасникам бойових дій, сім'ям загиблих, громадянам, що підпадають під дію законів Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, військовослужбовцям строкової служби і членам їх сімей тощо. З 1 січня 2003 року збільшено розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

Водночас підкреслювалося: ситуація в цій галузі дуже невтішна, потребує докорінних заходів, що поліпшили б її якомога швидше. Не в повному обсязі та непропорційно здійснюється фінансове забезпечення таких заходів. На початок 2003 року заборгованість з фінансування протезно-ортопедичних видатків становить більш як 9 мільйонів, компенсації за техобслуговування інвалідних авто - 5,5 мільйона, за невикористані путівки - понад 10 мільйонів, встановлення телефонів - більше 3 мільйонів гривень. На забезпечення 154 тисяч інвалідів спецавтотранспортом потрібно майже 2,2 мільярда гривень.

Йшлося про те, що в сфері захисту та реабілітації інвалідів багато важить законодавча база. Зазначалось, потребують відповідних змін чинні закони Про основи соціальної захищеності інвалідів, Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинилися до втрати працездатності, до Податкового, Бюджетного, Земельного, інших кодексів з метою наближення національних правових норм стосовно інвалідів до європейського та світового рівня.

Говорилося також, що потребують послідовної й конкретної реалізації Указ Президента України "Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту інвалідів та проведення в Україні у 2003 році "Року людей з інвалідністю", державної політики щодо вирішення проблем громадян з особливими потребами". Це має стати предметом повсякденних зусиль Ради у справах інвалідів, яку створено при Кабінеті Міністрів України, Комісії з питань діяльності підприємств та громадських організацій інвалідів, Міжвідомчої координаційної ради з питань ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів…

Доповідач і співдоповідач відповіли на численні запитання присутніх у залі.
В обговоренні доповіді й співдоповіді взяли участь: Анатолій РАХАНСЬКИЙ, Володимир ПУЗАКОВ, Володимир ДЕМЬОХІН, Тамара ПРОШКУРАТОВА, Юрій КАРМАЗІН, Іван МИГОВИЧ, Петро СИМОНЕНКО, Василь НАДРАГА, Борис БЕСПАЛИЙ, Анатолій МОРОЗ, Юрій АРТЕМЕНКО, Михайло ГЛАДІЙ, Ольга ГІНЗБУРГ, Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ, Ярослав СУХИЙ, Михайло ДОБКІН, Михайло ПАВЛОВСЬКИЙ, Сергій МАТВІЄНКОВ, Василь КАЛІНЧУК, Тетяна БАХТЕЄВА, Микола НОЩЕНКО, Володимир МАЙСТРИШИН, Володимир РИБАК, Петро ЦИБЕНКО та інші народні депутати, а також генеральний секретар "Національної асамблеї інвалідів України" Валерій ЖУРБЕНКО.

У перебігу дискусії підкреслювалося, що Кабінетові Міністрів України, іншим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування поки що не вдається достатньою мірою забезпечувати державні соціальні, економічні, правові гарантії у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів.

Рівень захищеності цієї категорії населення не відповідає вимогам сьогодення та життєвим потребам інвалідів. Розмір виплат і пенсій у них значно менший прожиткового мінімуму. Не дотримуються вимоги чинного законодавства про надання інвалідам за рахунок держави належної медичної допомоги та про пільгове забезпечення ліками. Потребує істотного вдосконалення робота медико-соціальних експертних комісій зі встановлення інвалідності. Не забезпечуються умови для здобуття інвалідами освіти (це стосується насамперед дітей-інвалідів).

Існують значні проблеми щодо професійного навчання, працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями.

У цілому зазначалось, що хоча новий коаліційний уряд докладає зусиль для поліпшення стану справ (у січні видатки Фонду соціального захисту інвалідів профінансовано повністю), ситуація залишається дуже складною.

Учасники обговорення вносили пропозиції й зауваження до проекту постанови, яку має бути прийнято в день голосування.

Підкреслювалося, що невідкладно слід погасити заборгованість із соціальних виплат. Підвищити розмір державної допомоги інвалідам. Вжити заходів для поліпшення профілактики інвалідності, пільгового забезпечення інвалідів ліками тощо. Пропонувалося розробити й прийняти спеціальну цільову програму "Житло - інвалідам", а також програму подолання бар'єрності, тобто доступу інвалідів до об'єктів соціальної і транспортної інфраструктури, зокрема до адміністративних будинків владних органів і соціальних установ. Вносилась пропозиція прискорити розробку й виробництво вітчизняних транспортних засобів, пристосованих до перевезення інвалідів.

Потрібно, зазначалось, розробити оптимальний комплекс пільг для інвалідів у користуванні транспортом, оплаті житла й комунальних послуг, лікування й навчання, культурного обслуговування.

Йшлося, крім того, про необхідність удосконалення правової бази з цієї проблематики, структури державного управління у сфері соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями.

М.ПАПІЄВ, взявши заключне слово, подякував за роботу, висловив упевненість, що розмова допоможе послідовно й невпинно поліпшувати стан справ у сфері соціального захисту інвалідів.
Підсумки розмови підбив Перший заступник Голови Верховної Ради України Геннадій ВАСИЛЬЄВ. Він відзначив, що під час розгляду цього болючого питання прозвучали хоча й сумні, але конструктивні думки. Г.ВАСИЛЬЄВ підкреслив: усі висловлені пропозиції й зауваження мають бути враховані в практичній роботі, у підготовці заключного документу - постанови парламенту з розглянутого питання.

У засіданні взяв участь Прем'єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ.
У фойє сесійної зали (третій поверх) працювала виставка виробів протезно-ортопедичних підприємств України.

Після 14-ї години цього дня народні депутати працювали в комітетах і фракціях.

12 ЛЮТОГО, В СЕРЕДУ, З 15-Ї ГОДИНИ В СЕСІЙНІЙ ЗАЛІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОХОДИТИМУТЬ ПАРЛАМЕНТСЬКІ СЛУХАННЯ ЩОДО ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-33 РОКІВ.

До кінця поточного тижня триватиме робота в комітетах і фракціях.

ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ ВІДНОВЛЯТЬСЯ 18 ЛЮТОГО, У ВІВТОРОК.