Новини

07 грудня 2018, 17:58

Голова Верховної Ради України підписав Закон України про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті»

докладніше
07 грудня 2018, 17:47

«Загальна декларація прав людини – це маніфест людяності і демократії, це документ про цінності, сприйняття і дотримання яких повинно убезпечити людство від трагедій, геноциду і нових воєн», - Голова Верховної Ради Андрій Парубій

докладніше
07 грудня 2018, 16:51

Представники депутатської фракції Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ» провели особистий прийом громадян

докладніше
07 грудня 2018, 16:41

Голова Верховної Ради України наступного тижня здійснить візит до Республіки Корея (Південна Корея)

докладніше
07 грудня 2018, 16:40

Секретар Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Вікторія Войціцька провела особистий прийом громадян

докладніше
07 грудня 2018, 16:22

Ірина Геращенко: «Гендерне квотування та запровадження відповідальності за його порушення має бути закріплено у виборчому законодавстві»

докладніше
07 грудня 2018, 15:57

Андрій Парубій вручив Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок

докладніше
07 грудня 2018, 15:28

Проект Закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією об’єднав сесійну залу і дав можливість почати процес розірвання цього Договору

докладніше
07 грудня 2018, 14:40

Голова Верховної Ради назвав символічним надання статусу учасників бойових дій бійцям Української Повстанської Армії, УПА Тараса Бульби-Боровця, Поліської Січі, ОУН – тих, хто боровся за незалежність України

докладніше
07 грудня 2018, 14:21

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу «РАДА» назвав найважливішим серед ухвалених законів цього тижня – закон про протимінну діяльність

докладніше
07 грудня 2018, 14:02

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
07 грудня 2018, 13:24

Комітет з питань європейської інтеграції розглянув ряд законопроектів на предмет відповідності праву ЄС та міжнародним зобов’язанням

докладніше
07 грудня 2018, 11:41

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
07 грудня 2018, 10:54

Комітет підтримав зміни до Бюджетного кодексу щодо розвитку туризму

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
17 вересня 2018, 18:08

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбувся круглий стіл, присвячений виявленню та протидії російській дезінформації (відео)

У заході взяли участь народні депутати, шотландські депутати Парламенту Об'єднаного Королівства та представники українського громадянського суспільства.

Під час круглого столу обговорювалися політичні підходи, які можуть допомогти більш успішно виявляти і протидіяти російській дезінформації на національному та світовому рівні.

Співголова групи дружби Україна-Велика Британія Світлана Заліщук, відкриваючи засідання зазначила, що організаторами круглого столу виступили Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики, офіс Вестмінської фундації за демократію Шотландської національної партії (ШНП) і міжпарламентська група дружби Україна-Велика Британія.

Співголова групи дружби Україна-Велика Британія Олексій Рябчин повідомив, що народні депутати разом із британськими парламентаріями побували на Донбасі, де відвідали місця боїв і спілкувалися з місцевою владою, студентством та мешканцями. За його словами, поїздка допомогла закордонним гостям на власні очі побачити наслідки агресії Російської Федерації і краще зрозуміти наші реалії. Члени ШНП стали більшими адвокатами України у британському парламенті в питаннях «Північного потоку 2», візової лібералізації тощо.

Виступаючи під час круглого столу, шотландський депутат Парламенту Об'єднаного Королівства Патрік Грейді наголосив, що Британія зіткнулася із активною російською дезінформацією і пропагандою під час проведення референдумів щодо незалежності Шотландії у вересні 2014 року і щодо виходу Великобританії з ЄС і цей вплив є нині, наприклад, коли йдеться про отруєння Скрипалів у Солсбері. За його словами, наразі йдеться про збільшення масштабів цієї дезінформації і цей тиск буде зростати під час будь-яких виборів, включаючи українські.

Депутат Британського Парламенту Мартін Догерті-Г’юз наголосив на схожості ідей і давніх традиціях взаємодії Шотландії та України. І на сьогоднішній день країни продовжують виявляти солідарність. На його думку, говорячи про інформаційне втручання, Європа не повинна забувати про фізичне втручання в Україну Російської Федерації.

За словами парламентарія, дезінформація Росії діє скрізь однаково і налаштована на всіляку підтримку розділення і відмінностей.

Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зазначила, що в Україні вже багато зроблено задля продидії дезінформації. Новим викликом є - як розпізнати і створити перепони для російського фінансування інформаційного впливу.

Журналіст і дослідник, старший науковий співробітник Інституту державності Бен Робінсон, який з початку анексії і окупації Донбасу неодноразово там бував і на місці знайомився із наслідками агресії Росії наголосив, що Україна зараз на передовій боротьби з російською дезінформацією і Європі і необхідно вивчати її досвід. Зокрема, розвінчувати дезінформацію можуть допомагати конкретні історії з життя на сході України.

Учасники круглого столу наголошували, що нова стратегія боротьби з дезінформацією має передбачати оперативне реагування і децентралізацію. Також зазначалося, що роботу необхідно починати на рівні шкіл, навчаючи дітей перевіряти інформацію.

Депутати обох країн підкреслювали, що самостійно цю інформаційну війну не виграє жодна країна. На їхню думку, потрібна консолідація зусиль закононодавців і громадськості.