Новини

19 жовтня 2018, 14:04

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії МЗС Німеччини М.Зібертом

докладніше
19 жовтня 2018, 13:52

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 жовтня 2018, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 жовтня 2018, 09:30

Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність праву Євросоюзу, зобов'язанням України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

докладніше
19 жовтня 2018, 09:29

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 жовтня

докладніше
18 жовтня 2018, 19:10

Секретар Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Віталій Сташук провів особистий прийом громадян

докладніше
18 жовтня 2018, 18:47

Ірина Геращенко разом з іншими представниками МФО «Рівні можливості» долучилась до інформаційно-просвітницької акції до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози

докладніше
18 жовтня 2018, 18:21

Комітет з питань охорони здоров'я заслухав підсумки аудиту ефективності використання коштів, виділених з держбюджету «Інституту серця МОЗ України»

докладніше
18 жовтня 2018, 18:07

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2018, 17:15

Триває участь української парламентської делегації у пленарному засіданні 139-ї сесії Міжпарламентського Союзу

докладніше
18 жовтня 2018, 17:12

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд жорстко розкритикувала оборонний бюджет України

докладніше
18 жовтня 2018, 15:40

Голова Верховної Ради України А.Парубій разом із першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко вручили відзнаки Верховної Ради України найкращим видавцям і найкращим видавництвам української книги

докладніше
18 жовтня 2018, 15:28

Одноденна інформаційно-просвітницька акція «Жовтень – місяць боротьби проти раку молочної залози» до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози відбулася у кулуарах парламенту

докладніше
18 жовтня 2018, 14:58

“Україна очима дітей АТО” – під такою назвою розгорнуто виставку малюнків проекту “Дитинство без сліз”

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
17 вересня 2018, 18:08

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбувся круглий стіл, присвячений виявленню та протидії російській дезінформації (відео)

У заході взяли участь народні депутати, шотландські депутати Парламенту Об'єднаного Королівства та представники українського громадянського суспільства.

Під час круглого столу обговорювалися політичні підходи, які можуть допомогти більш успішно виявляти і протидіяти російській дезінформації на національному та світовому рівні.

Співголова групи дружби Україна-Велика Британія Світлана Заліщук, відкриваючи засідання зазначила, що організаторами круглого столу виступили Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики, офіс Вестмінської фундації за демократію Шотландської національної партії (ШНП) і міжпарламентська група дружби Україна-Велика Британія.

Співголова групи дружби Україна-Велика Британія Олексій Рябчин повідомив, що народні депутати разом із британськими парламентаріями побували на Донбасі, де відвідали місця боїв і спілкувалися з місцевою владою, студентством та мешканцями. За його словами, поїздка допомогла закордонним гостям на власні очі побачити наслідки агресії Російської Федерації і краще зрозуміти наші реалії. Члени ШНП стали більшими адвокатами України у британському парламенті в питаннях «Північного потоку 2», візової лібералізації тощо.

Виступаючи під час круглого столу, шотландський депутат Парламенту Об'єднаного Королівства Патрік Грейді наголосив, що Британія зіткнулася із активною російською дезінформацією і пропагандою під час проведення референдумів щодо незалежності Шотландії у вересні 2014 року і щодо виходу Великобританії з ЄС і цей вплив є нині, наприклад, коли йдеться про отруєння Скрипалів у Солсбері. За його словами, наразі йдеться про збільшення масштабів цієї дезінформації і цей тиск буде зростати під час будь-яких виборів, включаючи українські.

Депутат Британського Парламенту Мартін Догерті-Г’юз наголосив на схожості ідей і давніх традиціях взаємодії Шотландії та України. І на сьогоднішній день країни продовжують виявляти солідарність. На його думку, говорячи про інформаційне втручання, Європа не повинна забувати про фізичне втручання в Україну Російської Федерації.

За словами парламентарія, дезінформація Росії діє скрізь однаково і налаштована на всіляку підтримку розділення і відмінностей.

Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зазначила, що в Україні вже багато зроблено задля продидії дезінформації. Новим викликом є - як розпізнати і створити перепони для російського фінансування інформаційного впливу.

Журналіст і дослідник, старший науковий співробітник Інституту державності Бен Робінсон, який з початку анексії і окупації Донбасу неодноразово там бував і на місці знайомився із наслідками агресії Росії наголосив, що Україна зараз на передовій боротьби з російською дезінформацією і Європі і необхідно вивчати її досвід. Зокрема, розвінчувати дезінформацію можуть допомагати конкретні історії з життя на сході України.

Учасники круглого столу наголошували, що нова стратегія боротьби з дезінформацією має передбачати оперативне реагування і децентралізацію. Також зазначалося, що роботу необхідно починати на рівні шкіл, навчаючи дітей перевіряти інформацію.

Депутати обох країн підкреслювали, що самостійно цю інформаційну війну не виграє жодна країна. На їхню думку, потрібна консолідація зусиль закононодавців і громадськості.