Новини

26 вересня 2018, 13:10

«Розвиток малого і середнього підприємництва має стати фундаментом розвитку української економіки», - Андрій Парубій на засіданні Комітету ПАЧЕС з економічних, торговельних, технологічних та екологічних питань

докладніше
26 вересня 2018, 12:40

Ірина Геращенко: Запровадження на Донбасі миротворчої місії ООН, ситуація щодо захисту прав людини на окупованих територіях України та їх реінтеграція - ключові теми зустрічей української делегації на 73 сесії Генасамблеї ООН

докладніше
26 вересня 2018, 12:36

У Верховній Раді відбулося П’ятдесят перше засідання Комітету ПАЧЕС з економічних, торговельних, технологічних та екологічних питань (відео)

докладніше
26 вересня 2018, 11:11

Офіс з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України провів дослідження розподілу освітньої субвенції в І півріччі 2017 і 2018 рр.

докладніше
26 вересня 2018, 10:37

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
26 вересня 2018, 09:31

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 вересня

докладніше
25 вересня 2018, 16:24

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін взяв участь у засіданні Рахункової палати

докладніше
25 вересня 2018, 14:56

27 вересня Комітет з питань національної безпеки і оборони заслухає інформацію Генерального прокурора про висновок експертів за фактом загибелі та травмування військовослужбовців під час проведення навчань на Рівненському полігоні

докладніше
25 вересня 2018, 14:32

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл на тему: «Перехідне правосуддя як шлях подолання наслідків конфлікту та збройної агресії» (відео)

докладніше
25 вересня 2018, 12:09

Комітет вніс свої пропозиції до проекту Закону про Державний бюджет на 2019 рік

докладніше
25 вересня 2018, 12:01

"Для того, щоб бути добрим депутатом, треба поважати людей і вміти захищати їхні інтереси", - заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд під час екскурсії для учнів Державної Художньої школи ім. Т.Г. Шевченка

докладніше
25 вересня 2018, 11:33

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради Петро Боднар взяв участь у робочій зустрічі Генеральних Секретарів парламентів країн Східного партнерства

докладніше
25 вересня 2018, 09:31

Члени Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування взяли участь у Дні діалогу з владою

докладніше
25 вересня 2018, 09:21

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 вересня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 серпня 2018, 17:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

З початку року на екскурсіях у Верховній Раді України побували понад 16 500 громадян (інфографіка)

Верховна Рада України як єдиний законодавчий орган нашої держави, окрім виконання своєї головної функції – ухвалення законів, реалізує інші важливі завдання представницького та освітнього спрямування. Діяльність Верховної Ради є відкритою для громадян України, організацій громадянського суспільства, засобів масової інформації та міжнародних аудиторій.

Саме така стратегія сприяє підвищенню обізнаності громадян щодо парламентських процесів, забезпеченню активної участі громадськості у процесі прийняття рішень та налагодженню зворотного зв’язку, удосконаленню співпраці зі ЗМІ та підвищенню рівня обізнаності щодо подій в Україні.


«Де відбувається письмова реєстрація народних депутатів та голосування бюлетенями, де розташоване робоче місце того чи іншого парламентарія у сесійній залі, а також, де у кулуарах парламенту проводять свої оперативні засідання депутатські фракції та профільні комітети? Ці та інші запитання - найбільш поширені серед тих, які ставлять гості парламенту під час екскурсій», - розповіла головний консультант Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Людмила Савон, яка проводить екскурсії Будинком парламенту. Вона зауважила, що Інформаційне управління Апарату парламенту вже протягом двадцять одного року опікується організацією відвідувальних заходів у Верховній Раді. «У лютому 1997 року двері Верховної Ради були урочисто відкриті для перших двадцяти п’яти екскурсантів. Тоді, вперше громадяни України побачили парламент зсередини, почули розповідь про унікальність та історичне значення Будинку Верховної Ради, побували у сесійній залі, де пишеться історія України - ухвалено Акт проголошення Незалежності та Конституцію», - зазначила співробітниця і додала, адже Будинок Верховної Ради – це візитівка України, кожен знає як виглядає сесійний Будинок парламенту ззовні, а, побувавши на екскурсії, має змогу ознайомитися з ним зсередини.

Загальна кількість громадян, які відвідали відкриті заходи в українському парламенті від початку 2018 року, становить понад 16 500. Загалом, з 1997 року, на екскурсіях у Верховній Раді України побували близько 220 тисяч осіб. Щороку число запитів на відвідини екскурсій зростає.

Так, приміром, під час урочистих заходів, присвячених Міжнародному дню захисту дітей, у стінах парламенту відбулися екскурсії, до яких долучилися близько ста школярів з різних областей України.

В рамках заходу вони відвідали сесійну залу парламенту, ознайомилися з історією створення архітектурного комплексу Верховної Ради, приміщеннями, де працюють народні депутати під час пленарних засідань, деякими питаннями законодавчої роботи парламентаріїв та організації роботи парламенту.

За результатами побаченого діти висловили свої враження щодо діяльності Верховної Ради України. Зокрема, учень 5 класу спеціалізованої школи № 291 м. Києва Артем Мещеряков зазначив: «Парламент – це наш нинішній час. А коли діти виростуть – вони прийдуть на зміну нашому нинішньому парламенту. Діти – це майбутнє. І ми зробимо нашу країну ще кращою». Володимир Василенко, учень 7 класу загальноосвітньої школи № 278 м. Києва, розповів, що дуже хотів побачити депутатів: «У мене є найулюбленіші, на яких я дуже хочу бути схожим». Школяр також додав: «Парламент має вирішувати найважливіші питання країни. Я б зробив парламент ще більш відкритим для людей, щоб всі могли побачити його. Він має приймати закони, які враховують прагнення усього народу України».

На сьогодні у Верховній Раді відбуваються оглядові й тематичні екскурсії. Оглядові – передбачають ознайомлення з архітектурною спадщиною Будинку Верховної Ради України та організацією роботи парламенту. Тематичні екскурсії висвітлюють історію становлення та розвитку українського парламентаризму, законодавчий процес. Екскурсії проводяться українською мовою, для іноземних гостей – англійською та французькою.

Додатково інформуємо, що у Верховній Раді запроваджені відкриті відвідувальні заходи, також є можливість відвідати пленарні засідання парламенту. Окрім того, Верховна Рада стала першим державним органом в Україні, який, використовуючи світовий досвід, спільно з Google створив 3D-тур Будинком парламенту.

*** На початку 2016 року, за результатами оцінки роботи Верховної Ради України Місія Європейського парламенту під головуванням Пета Кокса (президента Європейського парламенту 2002–2004) підготувала доповідь і дорожню карту щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України. Місія Європарламенту напрацювала звіт із 52 рекомендаціями, де, зокрема йдеться про більшу відкритість парламенту, у тому числі про доступ до самої будівлі та збільшення кількості екскурсій.

17 березня 2016 р. Верховна Рада ухвалила постанову № 1035-19 «Про заходи з реалізації рекомендацій щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України», у якій депутати постановили визнати рекомендації Місії Європейського парламенту основою для внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України і вжити всіх заходів з їх імплементації.

«Ми усвідомлюємо, що вкрай важливо зробити парламент ближчим до людей, щоб для багатьох українців парламент був не тільки телевізійною картинкою, а щоб вони могли зсередини побачити, як працює парламент, як працюють депутати», - сказав Голова Верховної Ради України Андрій Парубій і уточнив: «Тому величезну кількість зусиль ми докладаємо до того, щоб збільшити кількість екскурсій до парламенту, залучаючи і учнів шкіл, і студентів». За словами А.Парубія, «європейська практика демонструє, що кожен, хто побував в парламенті, набагато краще зможе зрозуміти, як він функціонує і як формується законодавча база».