Новини

18 листопада 2018, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав працівників сільського господарства з професійним святом

докладніше
17 листопада 2018, 22:32

Ірина Геращенко: Факти про усі загрози РФ в Україні мають бути зафіксовані в резолюціях НАТО

докладніше
16 листопада 2018, 19:04

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбувся круглий стіл на тему: «Військово-лікарська експертиза: корупційні ризики та бюрократичні перепони»

докладніше
16 листопада 2018, 16:13

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія до учасників Форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії"

докладніше
16 листопада 2018, 15:23

Комітет з питань охорони здоров’я провів виїзне засідання у Харкові

докладніше
16 листопада 2018, 15:12

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України

докладніше
16 листопада 2018, 11:36

Комітет підтримав подання Полтавської обласної ради щодо перейменування села Мокріївка Миргородського району Полтавської області на село Мокрії

докладніше
16 листопада 2018, 11:11

У Верховній Раді України проходить Форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" (відео)

докладніше
16 листопада 2018, 10:23

У Верховній Раді відбудеться засідання до 85-х роковин Голодомору та виставка архівних документів про події 1932-1933 років в Україні

докладніше
16 листопада 2018, 10:03

Ірина Геращенко взяла участь в акції «Порожні стільці» на підтримку українських заручників та політичних в’язнів Кремля

докладніше
16 листопада 2018, 09:24

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 листопада

докладніше
15 листопада 2018, 17:41

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін провів зустріч з представниками місії Світового банку в Україні щодо реформування системи пенсійного забезпечення

докладніше
15 листопада 2018, 17:00

Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення взяли участь у міжнародній конференції на тему: "Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні: як реалізувати конституційне право на пенсії?"

докладніше
15 листопада 2018, 15:13

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Івано-Франківської обласної ради щодо присвоєння населеному пункту Майданської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області найменування - село Ценжів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 червня 2018, 14:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Представники Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування взяли участь у Дні місцевої демократії в рамках ХІV Українського муніципального форуму

 
Народні депутати України – члени Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко та Олена Бойко взяли участь у Дні місцевої демократії в рамках ХІV Українського муніципального форуму, що щорічно проводиться Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

Відкриваючи захід, голова Асоціації міст України Віталій Кличко наголосив на необхідності невідкладного внесення змін до Конституції України, які забезпечать незворотність децентралізації та її досягнень. Також В.Кличко зазначив, що на сьогодні Україна ефективно переймає досвід іноземних партнерів, зокрема Норвегії, на шляху децентралізації. Особливо це стосується форм безпосередньої демократії, які Україна успішно використовує вже понад 20 років: громадські слухання, громадські ради, відкликання депутатів місцевих рад. Лише на бюджет участі, за словами В.Кличка, в цьому році було закладено у бюджеті міста Києва 150 млн. грн.

У своєму привітанні учасникам форуму Президент України Петро Порошенко підкреслив, що головним здобутком реформи є зростання фінансових можливостей об’єднаних територіальних громад. У зв’язку з цим глава держави закликав органи місцевого самоврядування ефективно використовувати додаткові фінансові ресурси, отримані в результаті проведення децентралізації.

Заступник Голови Комітету Сергій Кудлаєнко зауважив на важливості налагодження постійного діалогу між представниками усіх гілок влади та органів місцевого самоврядування, запевнивши, що Комітет й надалі залишатиметься майданчиком для дискусій з усіх питань законодавчого забезпечення місцевого самоврядування. Зокрема, С.Кудлаєнко поінформував про ініціативи Комітету щодо удосконалення правового статусу депутатів місцевих рад, підтримку нової редакції Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також наголосив на необхідності системного оновлення законодавства про місцеві вибори.

Голова підкомітету з питань органів самоорганізації населення, місцевих виборів та інших форм безпосередньої демократії Олена Бойко ознайомила учасників зібрання з діяльністю Робочої групи Комітету з визначення шляхів реформування законодавства України у сфері локальної демократії. Зокрема, голова підкомітету вказала на такі питання як імперативність прийняття статутів територіальних громад, їх державну реєстрацію, дотримання балансу між законодавчою та статутною регламентаціями безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення, визначення кола осіб, які належать до членів територіальної громади та інш. О.Бойко закликала присутніх на форумі представників органів місцевого самоврядування брати активну участь у відстоюванні власних інтересів на всіх етапах законотворчого процесу та підкреслила готовність Комітету до співпраці.