Новини

17 листопада 2018, 22:32

Ірина Геращенко: Факти про усі загрози РФ в Україні мають бути зафіксовані в резолюціях НАТО

докладніше
16 листопада 2018, 19:04

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбувся круглий стіл на тему: «Військово-лікарська експертиза: корупційні ризики та бюрократичні перепони»

докладніше
16 листопада 2018, 16:13

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія до учасників Форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії"

докладніше
16 листопада 2018, 15:23

Комітет з питань охорони здоров’я провів виїзне засідання у Харкові

докладніше
16 листопада 2018, 15:12

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України

докладніше
16 листопада 2018, 11:36

Комітет підтримав подання Полтавської обласної ради щодо перейменування села Мокріївка Миргородського району Полтавської області на село Мокрії

докладніше
16 листопада 2018, 11:11

У Верховній Раді України проходить Форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" (відео)

докладніше
16 листопада 2018, 10:23

У Верховній Раді відбудеться засідання до 85-х роковин Голодомору та виставка архівних документів про події 1932-1933 років в Україні

докладніше
16 листопада 2018, 10:03

Ірина Геращенко взяла участь в акції «Порожні стільці» на підтримку українських заручників та політичних в’язнів Кремля

докладніше
16 листопада 2018, 09:24

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 листопада

докладніше
15 листопада 2018, 17:41

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін провів зустріч з представниками місії Світового банку в Україні щодо реформування системи пенсійного забезпечення

докладніше
15 листопада 2018, 17:00

Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення взяли участь у міжнародній конференції на тему: "Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні: як реалізувати конституційне право на пенсії?"

докладніше
15 листопада 2018, 15:13

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Івано-Франківської обласної ради щодо присвоєння населеному пункту Майданської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області найменування - село Ценжів

докладніше
15 листопада 2018, 15:00

16-17 листопада відбудеться 40 форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" та 10 Консультативна Асамблея парламентарів за МКС і верховенство права

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 травня 2018, 15:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: МФО «Рівні можливості» вимагає проведення службового розслідування та перевірки на відповідність займаній посаді державного службовця Рябоконя С.І. за приниження гідності жінок (відео)

 
25 травня під час години запитань до Уряду, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко від імені МФО «Рівні можливості» звернулась до Міністра соціальної політики України Андрія Реви з проханням провести службове розслідування та здійснити перевірку на відповідність займаній посаді Заступника директора департаменту заробітної плати та умов праці - начальника Відділу регулювання умов і охорони праці Міністерства соціальної політки України Рябоконя Сергія Івановича.

Ірина Геращенко повідомила, що 13 квітня 2018 року під час проведення у Міністерстві соціальної політики України консультацій щодо денонсації 45 Конвенції Міжнародної організації праці (про використання праці жінок на підземних роботах у шахтах будь-якого роду) не було запрошено представників МФО «Рівні можливості», а представникам Секретаріату МФО та помічникам народних депутатів України було у грубій формі відмовлено в участі у зазначеному заході. Між іншим, під час проведення цих консультацій Рябокінь С.І. зауважив, що жінки не можуть бути снайперами. За словами Ірини Геращенко, така поведінка державного службовця є «дискримінацією за ознакою статті», що між іншим заборонено чинним законодавством України.

Окрім того, Перший віце-спікер повідомила, що народний депутат України Войцеховська С.М скерувала депутатське звернення №17-04/2018-01 від 17.04.2018 р. до керівників центральної органів виконавчої влади з проханням провести службову перевірку державних службовців Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політки України та надати роз’яснення щодо причин, з яких народних депутатів України, представників МФО «Рівні можливості» не запросили на цей захід, а представникам Секретаріату МФО та помічникам народних депутатів України було відмовлено в участі у цьому заході. Проте, за словами Ірини Геращенко, у відповідь було отримано лист від Міністерства соціальної політики України, в якому йдеться про те, що МФО «Рівні можливості» ніби то є «невідомою громадською організацією». На переконання Ірини Геращенко, така позиція Міністерства принижує 55 народних депутатів України, які є представниками МФО «Рівні можливості».

«Сьогодні в Україні проходять службу 24 897 жінок-військовослужбовців, з них 3 068 – жінок офіцерів. Серед них є і жінки-снайпери, які сумлінно та професійно виконують поставлені завдання із захисту Батьківщини. Ми, представники міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості», вимагаємо провести службове розслідування та здійснити перевірку на відповідність займаній посаді державного службовця Рябоконя С.І.», - наголосила представник МФО «Рівні можливості» Ірина Геращенко.

Своєю чергою, Міністр соціальної політики України Андрій Рева вибачився за поведінку своїх підлеглих. Міністр зауважив, що поведінка окремих представників структурних підрозділів Міністерства соціальної політики України не є офіційною позицією та пообіцяв ініціювати проведення службового розслідування.

«Ми проведемо службове розслідування і за результатами поінформуємо Верховну Раду України», - повідомив міністр.

Андрій Рева також поінформував, що 23 травня ц.р. під час засідання Комітету Верховної Ради України у закордонних справах було підтримано законопроект «Про денонсацію Конвенції Міжнародної організації праці про використання праці жінок на підземних роботах у шахтах будь-якого роду» № 45, де було представлено, зокрема й офіційну позицію Міністерства соціальної політики України на підтримку зазначеного документа.