Новини

18 липня 2018, 16:35

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у круглому столі з питань релігійних свобод та провела зустріч з Послом Семом Браунбеком

докладніше
18 липня 2018, 11:17

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустрічі з членами Комітету закордонних справ Палати представників Конгресу США

докладніше
18 липня 2018, 11:03

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - червні 2018 року

докладніше
18 липня 2018, 10:39

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики спорту та туризму провів слухання на тему: "Доступ молоді до вищої освіти в Україні"

докладніше
18 липня 2018, 09:46

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 09:41

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи за восьму сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
17 липня 2018, 18:06

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко перебуває з робочим візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
17 липня 2018, 18:03

Повідомлення стосовно інформації про ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України"

докладніше
17 липня 2018, 11:50

Про особистий прийом громадян головами комітетів, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи восьмої сесії

докладніше
17 липня 2018, 10:22

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування під час восьмої сесії провів 12 засідань, на яких розглянуто 100 законопроектних, організаційних та контрольних питань

докладніше
16 липня 2018, 16:53

У Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки проведено слухання на тему: "Ядерна енергетика України - виклики та перспективи"

докладніше
16 липня 2018, 15:26

Проблемні питання пенсійного забезпечення обговорено під час робочої зустрічі Першого заступника голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення С.Капліна з колишніми військовослужбовцями та особами, які проходили службу в правоохоронних органах

докладніше
16 липня 2018, 14:42

Перший заступник Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський та президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський представили в Європарламенті енергоміст "Україна - ЄС" та проект добудови ХАЕС

докладніше
16 липня 2018, 12:42

Відбулося закриття ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри «Джура – 2018: Наддніпрянська Січ»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
23 березня 2018, 16:07

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув питання про підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017 року

 

Члени Комітету також розглянули заходи Кабінету Міністрів щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей влітку у 2018 році та результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, за матеріалами Рахункової палати України.

Відкриваючи засідання, голова Комітету Артур Палатний зазначив, що літнє оздоровлення - це прекрасна можливість для наших дітей поправити власне здоров’я, набратися сил перед навчанням, отримати нові звання. Проте, при неправильній організації оздоровчого процесу можна отримати протилежний ефект.

«Минулий, 2017-й рік запам’ятався трагічними подіями, загибеллю чотирьох дітей, харчовими отруєннями, іншими негараздами. І все це відбувалося через безвідповідальність дорослих, у тому числі посадових осіб. Навіть під час пожежі в Одесі двоє юних героїв врятували 23 дитини. Що в цей час робили дорослі, які були зобов’язані рятувати дітей, досі не зрозуміло», - зазначив А.Палатний.

Проте, вважає голова Комітету, з цих трагедій досі не зроблено відповідних висновків. «У Одесі маємо одного стрілочника - директора закладу. У Бердянську, де внаслідок відсутності необхідної медичної допомоги, померла дитина-сирота, досі йдуть медичні експертизи, проте, за попереднім висновком дитина померла від блискавичного розвитку хвороби. Іншими словами, ніхто не винен», - додав він.

Артур Палатний наголосив на тому, що членам Комітету головне не покарати винних, а не допустити повторення таких випадків у майбутньому. Тому Комітет буде контролювати розслідування таких випадків.

Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна поінформувала учасників засідання про підсумки оздоровчого сезону 2017 року. Зокрема, у минулому році на оздоровлення та відпочинок дітей витрачено 2 031 511,4 тис. грн, з них 151 300 тис. грн. з державного бюджету, 853 675,9 тис грн з місцевих бюджетів; 1 026 535,5 тис. грн позабюджетних коштів, не заборонених законодавством. У підсумку у 2017 році було забезпечено оздоровленням та відпочинком 2 135 494 дитини (54,4% від загальної чисельності дітей шкільного віку), з них оздоровленням - 727 540 дітей (18,5% від загальної чисельності); відпочинком - 1 407 954 дитини (35,9% від загальної чисельності).

О.Чуркіна зауважила на необхідності посилити контроль за підготовкою до відкриття, отриманням дозвільних документів та подальшим функціонуванням дитячих оздоровчих закладів з дотриманням вимог діючого законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку дітей. Питання створення безпечних умов перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, збереження їх життя і здоров’я є найпріоритетнішими в організації оздоровчої кампанії 2018 року.

Аналізуючи підсумки оздоровчої кампанії минулого року Міністерство соціальної політики відзначає безліч порушень в організації якісного та безпечного відпочинку дітей в дитячих закладах.

Фахівцями Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час перевірок було виявлено понад 6 тис. порушень, з яких 2,5 тис. не усунуто протягом попередніх років.

За інформацією Держпродспоживслужби, проведено близько 11 тис. обстежень у закладах оздоровлення та відпочинку, порушення вимог санітарного законодавства встановлено у 1983 закладах (35%).

Основні порушення, стосувались: невідповідності питної води вимогам санітарних норм та правил за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками; показників безпечності харчових продуктів під час харчування;

відкриття закладів без погодження з Держпродспоживслужбою; відсутності погодженого примірного меню та постачальників харчових продуктів; непроведення дезінфекційних заходів, незавершення ремонтних робіт.

Для усунення зазначених порушень Постановою Кабінету Міністрів України 18 грудня 2018 року №1104 «Про встановлення переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» практично знято мораторій на здійснення нагляду та позапланових перевірок закладів оздоровлення та відпочинку дітей, інтернатних закладів, закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, спеціалізованої освіти).

Заступник Міністра соціальної політики також поінформувала про дії Міністерства щодо виконання рекомендацій Рахункової палати.

Голова підкомітету з питань оздоровлення та відпочинку дітей Олег Велікін у своєму виступі зазначив, що сьогодні оздоровлення та відпочинок дітей фінансується за залишковим принципом. І це, незважаючи на суттєве зростання доходів місцевих бюджетів. Міністерство соціальної політики має безпосередньо працювати з керівниками обласних державних адміністрацій, міськими головами щодо збільшення бюджетного фінансування.

О.Велікін підтримав пропозиції Міністра соціальної політики А.Реви щодо відновлення фінансування оздоровлення дітей за рахунок Фонду соціального страхування. Їх схвалення на законодавчому рівні допоможе збільшити кількість оздоровлених дітей та у наступному зменшить витрати Фонду соцстраху на лікарняні батьків.

Народний депутат зауважив, що відтепер законодавство дозволяє планові перевірки оздоровчих закладів. «Сподіваємося, що до початку оздоровчого сезону всі заклади будуть перевірені. Завдяки цьому зможемо уникнути нещасних випадків, харчових отруєнь, важких захворювань дітей, зменшити кількість порушень законодавства», - наголосив він.

Комітет за підсумками розгляду питань ухвалив рішення:

зокрема, Кабінету Міністрів рекомендовано до 1 вересня 2018 року розробити та затвердити Державну цільову соціальну програму оздоровлення і відпочинку дітей та розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів на період до 2022 року.

Уряду також рекомендовано до 15 травня 2018 року провести планову перевірку дотримання вимог законодавства України у всіх дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Комітет запропонував Кабінету Міністрів доручити Міністерству охорони здоров’я:

посилити контроль за дотриманням дитячими закладами оздоровлення та відпочинку вимог законодавства щодо охорони здоров’я, надання медичної допомоги, санітарного та епідеміологічного благополуччя;

забезпечити контроль за достовірністю оформлення медичних довідок дітям до здитячих акладів оздоровлення та відпочинку з урахуванням протипоказань для оздоровлення та відпочинку;

Комітет надав низку рекомендацій місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, зокрема щодо:

вжиття заходів стосовно розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, недопущення скорочення їх кількості, перепрофілювання та використання не за призначенням;

забезпечення неухильного дотримання посадовими особами чинного законодавства щодо створення безпечних умов перебування, охорони життя і здоров’я дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку незалежно від форми власності та підпорядкування;

недопущення відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку без дозвільних документів;

забезпечення збільшення фінансування оздоровлення та відпочинку дітей. при внесенні змін до місцевих бюджетів тощо.