Новини

19 липня 2018, 10:11

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з представником Міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії Лорою Купер

докладніше
19 липня 2018, 09:51

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 16:35

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у круглому столі з питань релігійних свобод та провела зустріч з Послом Семом Браунбеком

докладніше
18 липня 2018, 11:17

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустрічі з членами Комітету закордонних справ Палати представників Конгресу США

докладніше
18 липня 2018, 11:03

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - червні 2018 року

докладніше
18 липня 2018, 10:39

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики спорту та туризму провів слухання на тему: "Доступ молоді до вищої освіти в Україні"

докладніше
18 липня 2018, 09:46

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 09:41

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи за восьму сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
17 липня 2018, 18:06

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко перебуває з робочим візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
17 липня 2018, 18:03

Повідомлення стосовно інформації про ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України"

докладніше
17 липня 2018, 11:50

Про особистий прийом громадян головами комітетів, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи восьмої сесії

докладніше
17 липня 2018, 10:22

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування під час восьмої сесії провів 12 засідань, на яких розглянуто 100 законопроектних, організаційних та контрольних питань

докладніше
16 липня 2018, 16:53

У Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки проведено слухання на тему: "Ядерна енергетика України - виклики та перспективи"

докладніше
16 липня 2018, 15:26

Проблемні питання пенсійного забезпечення обговорено під час робочої зустрічі Першого заступника голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення С.Капліна з колишніми військовослужбовцями та особами, які проходили службу в правоохоронних органах

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
23 березня 2018, 11:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Україна долучилася до міжнародної акції «Хай засяє світ, вільний від туберкульозу»: будівлю Верховної Ради підсвітили червоним кольором

 
22 березня, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, будівлю Верховної Ради України підсвітили червоним світлом, а на стінах парламенту з’явився заклик “Подолаємо туберкульоз разом”. Таким чином наша країна долучилася до міжнародної акції «Хай засяє світ, вільний від туберкульозу» ("Light up the world for TB"), що започаткована партнерством «Зупинимо туберкульоз» ("Stop TB Partnership"). В Україні ця інформаційна кампанія на знак об’єднання зусиль державних, громадських та міжнародних організацій у боротьбі з туберкульозом вперше проводиться на високому політичному рівні і цьогоріч відбувається під гаслом «Шукаємо лідерів для звільнення світу від туберкульозу. Ви можете творити історію. Подолаємо ТБ».
Відкриття тематичної фотовиставки у парламенті України відбулося за участі Голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

Як зазначив під час відкриття народний депутат, голова Парламентської платформи боротьби з туберкульозом Сергій Кіраль, «напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом Верховна Рада відкрита для подій, які можуть актуалізувати проблему туберкульозу та привернути до неї увагу широкої громадськості».

Він повідомив, що у стінах Парламенту презентується фотовиставка зі світлинами людей, яких торкнулася проблема ТБ, відбувся національний круглий стіл для консультацій з громадськістю щодо підготовки участі нашої країни в першій світовій Нараді високого рівня Генеральної Асамблеї ООН, що буде присвячена виключно питанням туберкульозу. «Ми «підсвітили» будівлю Верховної Ради на знак єднання у боротьбі із захворюванням та прихильності нашої держави справі подолання світової епідемії туберкульозу», - сказав парламентарій. Він поінформував, що під час круглого столу у Верховній Раді народні депутати, керівники державних органів влади, міжнародні експерти, представники громадських та пацієнтських організацій обговорили ситуацію с туберкульозом в Україні та найважливіші кроки країни у підготовці до Наради високого рівня ООН.

«Вперше пацієнти повністю забезпечені лікуванням за державні кошти. Впроваджуються інноваційні програми для лікування. А скоро буде прийнята національна програма боротьби з туберкульозом в Україні, - зазначила в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. - Консолідованими зусиллями держави і недержавного сектору ми можемо забезпечити цілісний і системний підхід до протидії туберкульозу, а значить наші шанси подолати туберкульоз високі як ніколи раніше».

Учасники Круглого столу підготували рекомендації до політичної декларації України з питань туберкульозу, яка буде оприлюднена у вересні цього року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, а також обговорили необхідність впровадження пацієнт-орієнтованих моделей лікування туберкульозу, які вже зарекомендували себе в багатьох країнах світу.

«Підхід до лікування пацієнтів має змінитись – довготривале перебування в стаціонарі сьогодні не вважається ефективним з точки зору лікувального процесу. Так, в Україні середня тривалість госпіталізації пацієнтів з чутливим туберкульозом становить 1,5 місяці, зі стійким до протитуберкульозних препаратів - 5 місяців. А в США, наприклад, середня тривалість перебування хворого на чутливий туберкульоз у стаціонарі становить 15 днів,” - зазначив генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта.

Впровадження дієвої політики подолання епідемії, зокрема моделей протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людини, та розробка відповідних законодавчих ініціатив є одним з основних завдань створеного півроку тому міжфракційного депутатського об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом». Пацієнт-орієнтовані підходи, що впроваджуються зараз в Україні, передбачають, зокрема, перехід на амбулаторне лікування, якщо немає спеціальних застережень. В багатьох розвинених країнах вже відмовились від практики тривалої госпіталізації через високий ризик перехресного зараження пацієнтів, а також через проблеми, з якими стикаються пацієнти, випадаючи на довгий строк із соціального життя.

Щорічно в Україні помирає від туберкульозу понад 4 000 осіб, кожного дня – близько 10 пацієнтів. Непрямі економічні збитки за такої ситуації щорічно становлять понад $12 млн. І хоча в останні роки фіксується певне покращення ситуації, лише у 2017 році зареєстровано 21 995 нових випадків туберкульозу. При цьому, за даними ВООЗ, близько 20% випадків захворювання в Україні не виявляються, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз (т.б. нечутливий до традиційних ліків), який вимагає більш тривалого та вартісного лікування і має нижчі шанси на успішний результат.

Загалом, необхідність переходу до комплексних, орієнтованих на пацієнта систем амбулаторної протитуберкульозної допомоги виникає у зв’язку з критичною ситуацією, що склалася в Україні та у всьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії з розповсюдженням мультирезистентного туберкульозу. Наша держава входить до п’ятірки країн світу з найважчим тягарем цього захворювання. На жаль, цю форму хвороби діагностують у кожного другого з тих, хто захворів повторно, та у кожного четвертого із тих, хто захворів уперше.


«Зараз ми на порозі переломного історичного моменту: 2018 рік стане ключовим в сфері боротьби з туберкульозом для України. Адже в квітні очікуємо прийняття резолюції ПАРЄ з питань туберкульозу, а восени 2018 року, окрім  Наради високого рівня з питань туберкульозу Генеральної Асамблеї ООН, до Декларації якої наша країна активно готує рекомендації, ми плануємо також провести парламентські слухання з теми «Шляхи подолання епідемії туберкульозу в Україні». Будемо і далі боротись, щоб досягти мети і зробити «світ, вільним від ТБ», – наголосив Сергій Кіраль.