Новини

23 лютого 2018, 18:33

Ірина Геращенко: «Для повноцінної імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС Верховна Рада і Уряд мають приділяти більше уваги роботі над законопроектами у цьому напрямку»

докладніше
23 лютого 2018, 15:28

У ході 17-ї зимової сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ (м. Відень) презентовано повнометражний фільм "Кіборги. Герої не вмирають"

докладніше
23 лютого 2018, 14:22

На громадське обговорення винесені чотири проекти законів

докладніше
23 лютого 2018, 12:54

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»» та подав його на підпис Президенту України

докладніше
23 лютого 2018, 11:47

Голова Комітету Людмила Денісова: "Потрібно доробити існуючий електронний реєстр лікарняних, ніж витрачати кошти на створення нового"

докладніше
23 лютого 2018, 10:23

Опубліковано Закон України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях"

докладніше
22 лютого 2018, 17:02

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч народних депутатів з представниками Програми Державного Департаменту США з експертного контролю та безпеки кордонів (EXBS)

докладніше
22 лютого 2018, 14:36

Відбулося перше установче засідання робочої групи з напрацювання системних змін до Кримінального процесуального кодексу України

докладніше
22 лютого 2018, 14:36

У Верховній Раді розпочався дводенний практикум з галузевої законотворчості для фахівців органів місцевого самоврядування з питань управління земельними ресурсами і комунальним майном

докладніше
22 лютого 2018, 14:09

Відбулася зустріч голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко із заступником Державного секретаря США Джоном Саллівеном

докладніше
22 лютого 2018, 12:37

Комітети Верховної Ради провели публічне обговорення на тему: "Створення парламентської служби як складова реформи Верховної Ради України"

докладніше
22 лютого 2018, 12:36

«Якщо серед миротворців не буде представників країн-членів НАТО, так само не може бути представників країн-членів ОДКБ», - Голова Верховної Ради України

докладніше
22 лютого 2018, 12:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій ініціює ряд питань щодо соціального захисту військовослужбовців та інвалідів

докладніше
22 лютого 2018, 11:55

«Вдосконалення роботи Верховної Ради є одним із найголовніших завдань порядку денного восьмої сесії», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади

Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою

23 червня 2016

Сергій Алєксєєв: В італійців незмінна і тверда позиція стосовно територіальної цілісності України включно із Кримом

 Інформаційне управління 

В італійців незмінна і тверда позиція стосовно територіальної цілісності України включно із Кримом

 Інтерв'ю Сергія Алєксєєва газеті "Голос України"

Нещодавно наша парламентська делегація (Ганна Гопко, Сергій Алєксєєв, Оксана Корчинська, Ніна Южаніна, Віктор Романюк, Анатолій Денисенко, Анна Романова, Андрій Шинькович) на запрошення Італійського парламенту відвідала дружню країну. Головними темами зустрічей парламентаріїв стали не лише співпраця та обмін досвідом, а й продовження санкцій проти Росії. Про підсумки першого офіційного візиту українських парламентаріїв наша розмова із співголовою групи дружби Україна—Італія Сергієм Алєксєєвим.


— Сергію Олеговичу, знаю, що в нашої делегації був щільний графік зустрічей. Як вас приймала Італія? Чи відчували наші парламентарії дружню підтримку?

— Основною темою на зустрічах була саме доцільність пролонгації санкцій стосовно Росії. Італія постійно порушує перед європейською спільнотою питання необхідності їхнього продовження. Нагадаю: саме коли Італія головувала в ЄС, було ухвалено санкції, однак, на жаль, нині багато проросійськи налаштованих рухів у цій країні, які постійно порушують питання можливості їхнього скасування.

Під час нашого візиту відбулась низка важливих заходів, зокрема конференція стосовно українського питання. Ми зустрілися з національними делегаціями в ПА ОБСЄ, ПА НАТО, ПА РЄ та провели спільне засідання Комітету з питань закордонних справ. Ще ми зустрічалися в Римі у приміщенні посольства України з активістами української громади. Під час зустрічі голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної з її італійським колегою главою Комісії Палати депутатів з питань фінансів Мауріціо Бернардо обговорювали двосторонню співпрацю та експертну допомогу. Оскільки для України є цікавим досвід Італії у проваджені фіскальних реформ.

На зустрічі народного депутата України Анни Романової з італійськими парламентаріями — членами Комітету з питань виробничої діяльності, торгівлі та туризму Дж. Бенаматі, В. Кармані та Т. Арлотті було обговорено можливості застосування досвіду Італії щодо законодавчого забезпечення туристичної галузі для стимулювання міжнародного та внутрішнього туризму в Україні.

Анна Романова під час спілкування із заступником міністра культурного спадку та туризму Д. Б’янкі презентувала можливості туристичної галузі України, а Оксана Корчинська багато уваги приділяла питанню охорони здоров’я та реформуванню медичної галузі.

Під час переговорів голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганни Гопко в зовнішньополітичному відомстві Італії перший заступник міністра закордонних справ Італії Вінченцо Амендола підтвердив тверду позицію Італії щодо територіальної цілісності України, включно із Кримом. Із самого початку анексії Криму та воєнного конфлікту РФ на сході України італійська сторона постійно наголошує на підтримці суверенітету нашої країни, її територіальної цілісності. Італія солідарна з позицією ЄС щодо продовження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських угод.

Під час зустрічі з першим заступником глави відомства з питань зовнішніх відносин Державного секретаріату Святого Престолу Антуаном Каміллері ватиканська сторона знову підтвердила незмінність своєї позиції: у конфлікті навколо України вважає ключовим дотримання норм міжнародного права.

— Ваші європейські колеги згодні, що агресія Росії — це посягання не лише на територіальну цілісність нашої держави, а й на всю безпеку цивілізованого світу?

— Так, ми були одностайні з італійцями: конфлікт на сході України — це проблема не тільки України, а всієї Європи, і що продовження проти РФ санкцій є дуже сильним стримувачем російської агресії. Ще один цікавий факт! 10 (!) разів в парламенті Італії реєстрували постанову про зняття санкцій з РФ, однак забракло голосів. Натомість зареєстрували постанову про не зняття санкцій. І саме вона отримала підтримку. Ми вдячні італійським парламентаріям, які лобіювали інтереси незалежної України у своєму парламенті.

— На прес-конференції, яку ваша делегація провела у Верховній Раді за підсумками візиту до Італії, ви говорили про підписання Меморандуму щодо співпраці між парламентами України та Італії. За якими напрямами співпрацюватимемо з дружньою країною?

— Під час візиту було досягнуто домовленості про підписання Меморандуму щодо співпраці між парламентами України та Італії, текст якого відпрацьований і залишилися техніко-юридичні правки. Дата укладання меморандуму запланована на 15 вересня. Україна буде лише 28-ю країною, з якою підпишуть Меморандум про міжпарламентську співпрацю, яка відбуватиметься у трьох напрямах: політичному, економічному та культурному. У нас схожі реформи. Це питання децентралізації, антикорупційна та судова реформи.

Наша країна приваблива для інвесторів, тому, сподіваюся, що італійські бізнесмени зацікавляться нашою економікою. Саме на цьому під час візиту постійно наголошував Анатолій Денисенко. Через санкції Італія частково втратила російський ринок і Україна може зайняти це місце.

Важко переоцінити значення міжпарламентської співпраці між Україною та Італією особливо в цей час, коли нам важливо, щоб Італія залишалася нашим партнером у підтримці проукраїнської коаліції.

— Майже 50 відсотків українців виступають за вступ України до НАТО. Які перспективи нашого членства в Північноатлантичному альянсі? І як на цьому етапі зробити допомогу Альянсу більш помітною та ефективною?

— Україна цінує послідовну політичну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, що демонструє НАТО. Ми очікуємо отримати від Альянсу Комплексний пакет допомоги для розвитку оборонних спроможностей нашої держави відповідно до стандартів НАТО. Це питання, до речі, ми обговорювали з головою італійської делегації в ПА НАТО А. Манчуллі в Римі. Наші закони «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», а також «Про основи національної безпеки» визначають пріоритетом поглиблення співпраці з НАТО задля досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в цій організації.

У стислі терміни наша влада відновила боєздатну армію і нині спільно з експертами та радниками НАТО розробляє Державну програму розвитку ЗСУ на період до 2020 року. Цей документ заплановано до презентації під час засідання Комісії Україна—НАТО на найвищому рівні 8—9 липня, що відбудеться в рамках Варшавського саміту НАТО.

Манчуллі запевнив нас, що НАТО займається розв’язанням усіх наявних проблем. Суспільну думку в Європі необхідно готувати до того, що небезпека існує не тільки від загрози тероризму, а й від осередків військових дій. Проте цю позицію поділяють не всі представники парламенту Італії, тому з цим треба працювати.

Під час цієї зустрічі Віктор Романюк зазначив, що коли розпочалась спецоперація російських військових у Криму, ані українська армія, ані сили НАТО не були готові до цього, тому необхідно налагоджувати координацію зусиль задля протистояння такій агресії.

— Ви говорили про вибори на Донбасі?

— Звісно. Наша делегація не раз наголошувала — зокрема і під час спільного засідання в Комітеті закордонних справ Палати депутатів Італії, — що задля якомога швидшого миру на Донбасі необхідно продовжити санкції проти Російської Федерації.

Проведенню виборів має передувати повне припинення вогню, демілітаризація цієї території, локалізація та охорона озброєнь під наглядом спеціалістів і взяття під контроль кордону. І тільки після всіх цих кроків можна говорити про проведення виборів. Відповідний законодавчий процес уже запущено. Однак вогонь не припиняється і Мінські домовленості не виконуються. Отже, знову повертаємося до санкцій. Це — єдиний дипломатичний інструмент, яким можна «стримувати» офіційну Москву. Пригадайте ситуацію довкола Ірану. Саме завдяки консолідованій світовій позиції та жорстким санкціям влада країни відмовилась від ядерної програми.

Можливо, не всім в Україні подобаються Мінські домовленості, але ми маємо їх виконувати, щоб на Донбасі нарешті запанував мир.

Українська делегація зробила все, щоб переконати італійських колег, що санкції — це єдиний дипломатичний спосіб стримати агресора, і це була однозначна позиція всіх наших парламентаріїв незалежно від політичної сили, яку вони представляють. Ми вдячні італійським колегам за підтримку та розуміння.— Чи є вже якісь результати цього офіційного візиту?


— Авжеж. Хоча візит був зовсім недавно, результати є. По-перше, до парламенту вже надійшов від наших італійських колег проект Меморандуму про взаєморозуміння між Палатою депутатів Італійської Республіки та Верховною Радою України, який, нагадаю, заплановано до підписання 15—16 вересня у Страсбурзі. По-друге, італійці зацікавлені туристичними можливостями України — до Анни Романової звернулося одне з трьох найбільших видань Італії Corrіere della Sera із проханням надати таку інформацію для публікації.

Окрім того, ми ухвалили рішення серед членів нашої міжпарламентської групи дружби Україна—Італія визначити депутатів, які відповідатимуть за зв’язки з конкретними регіонами Італії. Це сприятиме залученню інвестицій до України, роз’ясненню політичної ситуації всередині країни. У подальшому така співпраця може перейти на рівень співпраці вже між регіонами України та Італії, коли підприємці знаходитимуть спільні інтереси. Однак це не питання місяця чи двох, це кропітка робота з прицілом на майбутнє.

Наталія ГРИГОРОВИЧ, "Голос України"